Судове рішення #37486464

Справа № 427/3750/14-ц

Провадження № 2/427/1692/14

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2014 року


Свердловській міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Шевцова О.А.,

при секретарі с/з Арнаутовій М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Свердловського міського суду Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -


в с т а н о в и в:


Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначила, що з 2010 року вона проживала з відповідачем ОСОБА_3 без реєстрації шлюбу. За час сумісного проживання у сторін народився син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

На теперішній час дитина проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні. ОСОБА_2 ніде не працює. Відповідач кошти на утримання дитини не надає, хоча працює та на користь інших осіб аліменти не сплачує.

Позивач просить суд стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання їхньої дитини ОСОБА_4, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходів, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття.

Позивач у судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій підтримала позовні вимоги та наполягала на їх задоволенні, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.

У зв'язку з тим, що відповідач ОСОБА_3 у призначені судові засідання не з'являвся, про дати та час слухання справи був належним чином повідомлений, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, що є в матеріалах справи, суд вважає неявку відповідача неповажною. Згідно ст. 169 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.

Згідно ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або зазначені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 180 СК України встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що 06.06.2011 р. народився ОСОБА_4, батьком якого є ОСОБА_3, матір'ю - ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження, серія НОМЕР_2 (а.с. 4).

З довідки від 26.05.2014 р., виданої ВП «УЖКГ та ТП» ТОВ «ДТЕК «Свердловантрацит» (а.с. 5), вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, та до складу її родини належить ОСОБА_4.

Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Частиною 1 ст. 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Частина 2 вказаної статті передбачає, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Враховуючи відсутність доказів непрацездатності відповідача та знаходження на його утриманні інших осіб, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання малолітньої дитини, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно з дня пред'явлення позову і до досягненням нею повноліття.

Крім цього, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд вважає необхідним допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до п. 2, 3 ст. 88 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли та якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Враховуючи вищевикладене, з відповідача також підлягає стягненню судовий збір в сумі 243,60 грн. в дохід держави.

Керуючись ст. ст. 84, 180, 182, 191, СК України, 10, 11, 60, 88, 212-215, 224, 367 ЦПК України, суд


в и р і ш и в:


Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з дня пред'явлення позову, а саме - з 26.05.2014 року і до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, судовий збір на користь держави у розмірі 243,60 грн. (двісті сорок три гривні 60 коп.).

Заочне рішення може бути переглянуте Свердловським міським судом Луганської області, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд Луганської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя О.А. Шевцов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація