Справа № 427/2986/14-ц
Провадження № 2/427/1456/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.06.2014 року
Свердловський міський суд Луганської області у складі:
головуючого суді Шевцова О. А.
при секретарі Арнаутовій М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Свердловська Луганської області справу за позовом ОСОБА_2 до Свердловської міської ради Луганської області про визнання права власності,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що у 1986 році мешканцю квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3, надали нове житло. У зв'язку з тим, що ніхто інший не претендував на вищевказану квартиру, та позивачу проживати було ніде, остання отримала ключі на дану квартиру від колишнього мешканця, який був прописаний за даною адресою, проте документів на вказану квартиру не мав. Після звільнення квартири, колишній мешканець виписався з неї.
ОСОБА_2 відразу вселилась у зазначену квартиру, перевезла у неї свої речі та майно. З 1986 року позивач постійно мешкає у зазначеній квартирі та відкрито володіє нею, підтримує її технічній стан, робить ремонт, оплачує комунальні послуги, має витрати, пов'язані з її управлінням та утриманням. Перекрила дах новим шифером, встановила нові вікна, залила новий фундамент, проклала нову електропроводку, встановила нові двері, поклеїла шпалери на стінах, переклала піч.
У теперішній час з метою оформлення права власності на зазначену квартиру позивач звернулась до Свердловської міської ради. У зв'язку з тим, що власник будинку є невідомим, позивачу було рекомендовано звернутись до суду з позовом про визнання права власності в порядку набувальної давності.
Позивач зазначає, що відкрито володіє вищевказаною квартирою, й користується нею, як власник. Спірною квартирою заволоділа добросовісно й продовжує безперервно володіти вже більше 27 років. Крім того, позивач володіє технічним паспортом на квартиру, оплачує комунальні послуги.
Враховуючи вищевказане та посилаючись на положення ст. 328, 344 ЦК України, позивач просить суд визнати за нею право власності за набувальною давністю на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_3, з належними до неї господарськими будівлями та спорудами.
У судове засідання позивач не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутністю, в якій також підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання надала заяву, у якій просила розглянути справу за її відсутністю та не заперечувала проти задоволення позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом, право приватної власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Згідно з ч.1.ст. 344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 344 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Відповідно до вимог п. 8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України правила статті 344 ЦК України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.
Згідно довідки, виданої депутатом Свердловської міської ради (а.с. 11), ОСОБА_2 дійсно з 1986 року постійно мешкає в квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_3. Зазначеною квартирою вона заволоділа добросовісно, відкрито та безперервно володіє нею більше 27 років, здійснює її ремонт, підтримує технічний стан квартири та господарських будівель, сплачує комунальні послуги.
З довідки, виданої депутатом Свердловської міської ради (а.с. 12), вбачається, що ОСОБА_2 є прописаною за адресою: АДРЕСА_1, проте фактично з 1986 року мешкає за адресою: АДРЕСА_3.
Вищевказані довідки підтверджені підписами свідків.
З витягу з Державного реєстру від 02.06.2014 р. за № 22469262, виданого Реєстраційною службою Свердловського міського управління юстиції Луганської області, вбачається, що відомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, в реєстрі прав власності на нерухоме майно, в Державному реєстрі іпотек та у Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна стосовно квартири АДРЕСА_3, відсутні.
Відповідно до листа Свердловської міської ради Луганської області № 449 від 14.02.2011 року, позивачу повідомлено, що згідно інформації КП «Свердловське МБТІ» технічна інвентаризація будинку АДРЕСА_3 не проводилася, а також рекомендовано звернутися до суду з позовом про визнання права власності за набувальною давністю (а.с. 10).
Згідно технічного паспорту від 07.04.2011 року, квартира АДРЕСА_3, має загальну площу в розмірі 39,4 кв.м., житлову площу - 65,8 кв.м. та до неї належать господарські будівлі та споруди, позначені літерами: «О», «М», «К» - сараї, «Л» - вбиральня, «Н» - душ, №5 - 1/6 частина огорожі, №3 - 1/4 частина водопроводу.
Здійснення оплати комунальних послуг, наданих за адресою: АДРЕСА_3, підтверджується копіями відповідних квитанцій (а.с. 13-16).
З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_2 дійсно відкрито володіє, користується та проживає більше 10 років у квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_3, несе відповідні витрати по утриманню вказаної нерухомості, підтримує її в належному стані.
Враховуючи вищевказане, а також факт визнання позовних вимог представником відповідача, що не суперечить закону та не порушує права та свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та визнання за позивачем право приватної власності за набувальною давність на вказане майно.
Керуючись ст. 344 ЦК України, ст. ст. 10.11,174, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України суд,
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_2 до Свердловської міської ради Луганської області про визнання права власності - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право приватної власності за набувальною давністю на квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_3, житловою площею 39,4 кв.м., загальною площею 65,8 кв.м., з належними до неї господарськими будівлями та спорудами: сараями «О», «М», «К», вбиральнею «Л», душем «Н», 1/6 частина огорожі - № 5, 1/4 частина водопроводу - № 3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Луганської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.А. Шевцов