Судове рішення #3744495

                                                                                                                     Справа №2-2733\ 2008 рік

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

18 грудня  2008 року Московський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді      Сиротникова Р.Є.

при секретарі     Хмельковій О.О

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення авансу за договором купівлі-продажу квартири,  який  було визнано недійсним,  суд

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1  звернувся з позовом до відповідачів ОСОБА_2., ОСОБА_3,  у якому просив солідарно стягнути  з них  на його користь суму авансу у розмірі 15907,5  гривень з урахуванням індексу  інфляції,  судових витрат  у розмірі 189,08 гривень та витрат  на правову допомогу у розмірі  350 гривень.   

В обґрунтування позовних вимог в судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 , яка  діє на  підставі довіреності,  позов підтримала та  уточнила, збільшивши  суму позовних вимог, та зазначила, що рішенням  судової колегії судової палати у  цивільних справах апеляційного  суду Харківської області від  03.08.2006 року ОСОБА_1   відмовлено у задоволенні  позову  про визнання  дійсним договору купівлі-продажу  квартири та визнання  за  ним права власності  на квартиру  АДРЕСА_1. Також, усна  домовленість  по купівлі-продажу  квартири визнана  не  виконаною ОСОБА_1 У частині залишення сум за договором  купівлі-продажу квартири у ОСОБА_3  та  ОСОБА_2.,  останнім відмовлено.  Також, рішенням Московського районного суду  м. Харкова від  16.10.2007 року ОСОБА_1., ОСОБА_4 та неповнолітніх  ОСОБА_5. та ОСОБА_6. виселено з квартири АДРЕСА_1 без  надання іншого  житла. Ухвалою  судової  колегії  судової  палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області від  16.01.2008 року вищезазначене рішення  залишене  без змін. Вважає,  що відповідачі повинні повернути ОСОБА_1 гроші,  що були  сплачені їм за  квартиру в  якості авансу  в розмірі еквівалентному   3150 доларів США,  що за  курсом НБУ складає  15907,5 гривень,  а  з урахуванням індексу інфляції за  період з травня 2001  року по листопад  2008 року ця сума  становить  35958 гривень, а також , судові витрати у розмірі 189,08 гривень,  понесені  позивачем при подачі позову  до суду  та витрати на правову допомогу у розмірі 350  гривень,  а  всього  просила стягнути з відповідачів на користь позивача  солідарно суму у розмірі  36497,08 гривень. 

Відповідачі в судове засідання  не з'явилися,  про час та місце розгляду справи були сповіщені   належним чином, про причини неявки не повідомили, заяв про розгляд справи у їх  відсутність не надали. Зі згоди позивача та  його представника суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.ст. 224-226 ЦПК України.

Вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом  встановлено, що рішенням  судової колегії судової палати у  цивільних справах апеляційного  суду Харківської області від  03.08.2006 року ОСОБА_1   відмовлено у задоволенні  позову  про визнання  дійсним договору купівлі-продажу  квартири та визнання  за  ним права власності  на квартиру  АДРЕСА_1. Також, усна  домовленість  по купівлі-продажу  квартири визнана  не  виконаною ОСОБА_1 У частині залишення сум за договором  купівлі-продажу квартири у ОСОБА_3  та  ОСОБА_2.,  останнім відмовлено. Вищезазначене  рішення  апеляційного  суду набрало  законної  сили. 

Відповідно  до  ч.3 ст. 61 ЦПК України  обставини, встановлені  судовим  рішенням у  цивільній  справі,  що набрало законної  сили, не доказуються при розгляді  інших справ, у яких беруть участь  ті  самі  особи,  або  особа, щодо  якої встановлено  ці обставини. 

Також, факт отримання відповідачами від  ОСОБА_1.  грошових  сум у якості  авансу в розмірі,  еквівалентному 3150  доларів США, що за  курсом НБУ  складає 15907,5  гривень, суд  вважає  доведеним,  оскільки він підтверджується матеріалами  справи. 

Як вбачається  з матеріалів  справи,  грошові суми  у  якості авансу  на  придбання   спірної  квартири  були  передані позивачем  у  2000  та 2001 роках. Відповідно  до  довідки Головного  управління  статистики у  Харківській області  від 12.06.2008 року  індекс інфляції по  Україні за період  з травня  2001 по  травень 2008  року становив 2,021  рази,  тобто сума 15907,5 з урахуванням  індексу  інфляції буде становити  суму  у  розмірі  32149,05 гривень (15907,5 х 2,021), яка підлягає солідарному  стягненню з відповідачів на користь  позивача.          

Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України  боржник, який прострочив виконання  грошового зобов'язання на  вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму  боргу з урахуванням  встановленого  індексу інфляції за весь час прострочення. 

Позивач надав суду докази своїх позовних вимог в частині відшкодування судових витрат та витрат,  пов'язаних  з  наданням правової  допомоги, що  підтверджується  відповідними  квитанціями,  тому суд задовольняє їх в межах наданих доказів.

В силу ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

У зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 570, 625 ЦК України,  ст.ст. 10,11,60, 212,215, 224-226  ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_3,  ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1 суму у розмірі 32149,05 гривень, сплачену  ОСОБА_1 у  якості  авансу  з  урахуванням  індексу  інфляції.

Стягнути солідарно  з ОСОБА_3,  ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1 сплачені ним судові витрати в розмірі 539,08 гривень.

Всього стягнути солідарно  з ОСОБА_3,  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму у розмірі   32688 (тридцять  дві  тисячі шістсот вісімдесят  вісім) гривень 13 коп.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження рішення.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 

 

 

 

 

  Суддя                                                                               Сиротников Р.Є.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація