Справа №2-0-299/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 грудня 2008 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Мальованої В.В.
при секретарі - Гладишевій Д.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи : Сумська міська рада, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5про встановлення факту прийняття спадщини-
ВСТАНОВИВ:
Заявниця свої вимоги мотивує тим, що вона є донькою померлого ОСОБА_6. Після одруження взяла прізвище чоловіка та стала ОСОБА_1.ІНФОРМАЦІЯ_1її батько помер. Після померлого відкрилася спадщина на належне йому майно, в тому числі на земельну ділянку площею 0,08 га, що знаходиться в садівничому товаристві «Фрунзенець» в м.Суми. Після смерті спадкодавця вона фактично прийняла спадщину, оскільки на день смерті проживала із померлим. Спадкоємцями першої черги після ОСОБА_2 є вона та її матір ОСОБА_2, яка не бажає приймати спадщину після свого чоловіка та відмовилася на її користь. Тому просить встановити факт прийняття нею спадкового майна - земельна ділянка площею 0,08 га, що знаходиться в садівничому товаристві «Фрунзенець» в м.Суми після батька.
Заявниця в судовому засіданні вимоги підтримала, просила задовольнити їх в повному обсязі.
Зацікавлена особа Сумська міська рада проти заявине заперечує, при вирішенні цього питання покладається на розсуд суду, просили справу розглядати у відсутність їх представника.
ОСОБА_2 суду пояснила, що дійсно вона перебувала у зареєстрованому шлюбі зі спадкодавцем. Після його смерті вона не бажала приймати спадщину і відмовилася від неї на користь заявниці, оскільки та її доводиться донькою та на час смерті ОСОБА_6 проживала із ним і фактично прийняла спадщину після батька. До нотаріальної контори із відповідними заявами вони не зверталися.
Інші зацікавлені особи пояснили суду, що заявниця дійсно фактично прийняла спадщину після смерті свого батька, оскільки фактично вступила у володіння та управління спадковим майном. Проти встановлення факту прийняття спадщини заявницею не заперечують.
Суд, заслухавши пояснення заявницю, зацікавлених осіб, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_6, що підтверджується копією свідоцтва про народження на а.с. 6.
Після одруження з гр.. ОСОБА_3 ОСОБА_1 взяла прізвище чоловіка та стала ОСОБА_1 (а.с. 7)
ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть на а.с. 8. Заповітуостанній після себе не залишив.
Після померлого відкрилася спадщина, в тому числі на земельну ділянку № 83 площею 0,08 га в садівничому товаристві «Фрунзенець», яка згідно рішення Сумської міської ради № 136 від 17.03.1994 року біла передана ОСОБА_6 у приватну власність (а.с. 9,10). Як вбачається з матеріалів справи, спадкоємцем першої черги після померлого є ОСОБА_1 та ОСОБА_2Даний факт ніким не оскаржується. ОСОБА_2 приймати спадщину не бажає, про що заявила в судовому засіданні та відмовилася від неї на користь ОСОБА_1
Згідно довідки обслуговуючої організації на а.с. 11 ОСОБА_1 постійно проживала разом із спадкодавцем за адресою АДРЕСА_1, в тому числі і на день смерті останнього.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Як встановлено в судовому засіданні, заявниця не зверталася до нотаріальної контори з відповідною заявою про прийняття спадщини, а також не відмовилася від неї та вступила у управління спадковим майном - . Так, в судовому засіданні була оглянута членська книжка садовода, згідно якої по даний час заявницею сплачуються збори. Таким чином, суд вважає за можливе встановити факт прийняття спадщини заявницею після смерті її батька.
Будь-яких доказів, які б спростовували даний факт в справі немає, а тому заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись 10, 11, 57-64, 88, 256, 259 ЦПК України, ст. 1264,1268 ЦК України суд-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини - земельної НОМЕР_1площею 0,08 га в садівничому товаристві «Фрунзенець», після смерті її батька ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
.
Суддя В.В.Мальована