Судове рішення #37387076

Справа №430/346/14-ц

Провадження №2/430/342/14

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України


"30" травня 2014 р. смт. Станиця Луганська Луганської області

Станично-Луганський районний суд Луганської області у складі:

головуючого-судді Карташевої Т.А.

при секретарі Бабарикіній А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду Станично-Луганського району Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Управління Державної міграційної служби України в Луганській області, про усунення перешкод в користуванні власністю та визнання втратившею право користування житловим приміщенням,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в обгрунтування якого зазначив наступне.

Будинок АДРЕСА_1 належав йому та його братові ОСОБА_3 на праві власності, як спадкове майно, що залишилося після смерті батьків. Після смерті батьків вони проживали окремо: брат - у АДРЕСА_1, а він - в м. Луганську. Останнім часом стан здоров*я брата погіршився і він (позивач) кожен день їздив до брата в АДРЕСА_1. 18 грудня 2013 року брат продав йому свою частку будинку АДРЕСА_1. На початку 2014 року він вирішив продати будинок АДРЕСА_1 і переїхати разом з братом до м. Луганська. Він звернувся до Миколаївської сільради, де з*ясував, що будинок АДРЕСА_1 за рішенням виконавчого комітету №65 від 27 травня 2008 року було перенумеровано у будинок АДРЕСА_1. Крім того, відповідно до довідки №133 від 06.02.2014 р., виданою Миколаївською сільською радою Станично-Луганського району Луганської області, у будинку зареєстровано ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно з актом обстеження житлового будинку АДРЕСА_1 від 06.02.2014 р. №94, виданого депутатом Миколаївської сільської ради, ОСОБА_2 у будинку АДРЕСА_1 ніколи не проживала. Позивач просить усунути перешкоди в здійсненні ним права користування та розпорядження будинком, належним йому на праві приватної власності, розташованим за адресою: АДРЕСА_1, визнавши ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, втратившою право на користування вказаним житловим приміщенням.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити, дав пояснення, аналогічні змісту позовної заяви. В подальшому у судовому засіданні присутнім не був.

Представник позивача - адвокат ОСОБА_4 не була присутньою у судовому засіданні, надавши заяву про розгляд справи за її відсутністю та без участі позивача, не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.

Представник третьої особи - головний спеціаліст Станично-Луганського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Луганській області Мкртчян М.А. в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позову.

Відповідачка у судове засідання не з*явилася, про дату, час та місце розгляду пред*явленого до неї позову була повідомлена належним чином, причин неявки суду не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутністю не надходило. Відповідно до вимог ст. 169 ч. 4, ст. 224 ЦПК України, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі доказів, що є у справі.

Заслухавши позивача, третю особу, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 10 ЦПК України обставини цивільних справ встановлюються судом за принципом змагальності. Суд, зберігаючи об*єктивність і неупередженість, створює необхідні умови для всебічного і повного дослідження обставин справи. Згідно з ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов*язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст.ст. 386, 391 ЦК України, власник має право звертатися до суду за захистом свого права власності перед іншою особою та вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст. 7 Закону України від 11.12.2003 року № 1382-ІУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є власником житлового будинку АДРЕСА_1 (а.с. 7, 8).

Відповідно до рішення №65 виконавчого комітету Миколаївської сільської ради домогосподарство АДРЕСА_1 перенумеровано на АДРЕСА_1 (а.с. 9-10).

Згідно з довідкою Миколаївської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області від 06.02.2014 р. №133 ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 має склад сім*ї - брат ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, не родич - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11).

28 серпня 2010 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, про що Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Станично-Луганського районного управління юстиції у Луганській області складено актовий запис №06.

Таким чином, судом встановлено, щовідповідач ОСОБА_2 не є членом сім*ї позивача - власника будинку.

Згідно з актом обстеження житлового будинку АДРЕСА_1 від 06.02.2014 р. №94 ОСОБА_2 за вказаною адресою не проживає (а.с. 12).

Факт непроживання ОСОБА_2 в будинку за вказаною адресою підтверджується поясненнями в судовому засіданні свідків ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7

Так, свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_2 є його дружиною, шлюб між ними не розірвано, але разом вони не проживають вже два роки. ОСОБА_2 мешкає у своєї доньки в АДРЕСА_1. Деякий час він перебував у лікарні, втратив роботу, не сплачував послуги з газопостачання, електроенергії, ОСОБА_2 теж ці послуги не сплачувала. Всі борги сплатив його брат ОСОБА_1 Речей ОСОБА_2 в будинку немає, і до нього ОСОБА_2 не приходить. Відповідачку він зареєстрував в будинку, оскільки мав намір створити сім*ю, але сім*я не склалася. Шлюб з ОСОБА_2 не розірвано через відсутність коштів.

Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_2 не живе за адресою: АДРЕСА_1, а проживає АДРЕСА_2 з донькою. Вона дружина ОСОБА_3, 2-3 роки потому вон уклали шлюб, але ОСОБА_2 в будинку не жила, спільне господарство з ОСОБА_3 не вела. Він іноді буває в будинку, як сусід, речей ОСОБА_2 в будинку немає. Брат ОСОБА_3 - ОСОБА_1 сплачує комунальні послуги.

Аналогічні пояснення дав в судовому засіданні свідок ОСОБА_7.

За таких обставин суд вважає, що необхідно задовольнити позов ОСОБА_1, усунути перешкоди в користуванні власністю, відповідача ОСОБА_2 слід визнати такою, що втратила право користування будинком.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57-60, 169, 209, 212-215, 218, 224-226, 228, 232 ЦПК України, ст.ст. 317, 386, 391 ЦК України, суд,-


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Управління Державної міграційної служби України в Луганській області, про усунення перешкод в користуванні власністю та визнання втратившею право користування житловим приміщенням задовльнити.

Усунути ОСОБА_1 перешкоди у користуванні та розпорядженні власністю - будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1, визнавши ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, втратившою право на користування житловим приміщенням.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку - до апеляційного суду Луганської області через Станично-Луганський районний суд Луганської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя Т.А. Карташева











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація