Судове рішення #3737070
Справа №2-12765

 

                                     Справа №2-12765

                                         2008 рік.   

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

29 грудня    2008 року Московський районний суд м. Харкова

в складі : головуючого  -  Сиротникова Р.Є.

при секретарі           -        Хмельковій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на нежитлові приміщення, -

 

                                                                                             встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання за ним  права власності на нежитлові приміщення першого поверху з двома окремими входами та ганками №147-1:-147-7 загальною площею 113,6 кв.м. в літ. «А-12» по АДРЕСА_1 для подальшої експлуатації під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк.

В судовому засіданні позивач свої позовні  вимоги підтримав та зазначив, що йому належить на праві приватної власності, відповідно договору купівлі-продажу квартири від 20.03.2008 р. реєстр. №1805 квартира АДРЕСА_1.

Ним була здійснена реконструкція зазначеної квартири під нежитлові приміщення з будівництвом прибудови та облаштуванням двох окремого входів та ганків для подальшої експлуатації під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк.

Також,  ним за власні кошти виконано у ТОВ «Діастрон» (ліцензія АВ

№118077) технічний висновок про можливість збереження самовільно виконаної реконструкції квартири №147 та прибудови до зазначеної квартири з улаштуванням двох окремого входів та ганків для подальшої експлуатації під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк до житлового будинку по АДРЕСА_1.

Згідно вищезазначеного технічного висновку квартира №147 знаходиться на рівні першого поверху, улаштовано два окремих входи та ганки. Основні будівельні конструкції об'єкта деформацій не мають, знаходяться в задовільному технічному стані, відповідають умовам міцності та стійкості. Придатні для подальшої експлуатації під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк.

КП «Харківське міське БТІ» 28.11.2008 року виконало технічний паспорт на нежитлові приміщення першого поверху №147-1:-147-7 загальною площею 113,6 кв.м. в літ. «А-12» по АДРЕСА_1.

Власниками суміжних приміщень (АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3): ОСОБА_2., ОСОБА_3, ОСОБА_4 надана письмова та посвідчена приватним нотаріусом Чижовою Н.А. згода на проведення реконструкції з улаштуванням двох окремих входів та переводу із житлового в нежитловий фонд, та будування двох прибудов з дахом для подальшої експлуатації спірних приміщень під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк розташованих по АДРЕСА_1.

Враховуючи те, що зазначені нежитлові приміщення після реконструкції не були прийняті до експлуатації у встановленому чинним законодавством України порядку, вони вважаються самовільно збудованими.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України право власності на самовільно збудоване (реконструйоване) нерухоме майно може бути визнано в судовому порядку. У зв'язку з чим просив позов задовольнити.  

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на недодержання позивачем існуючого порядку реконструкції квартири.

Суд, вислухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи та дослідивши докази  встановив наступні факти та  відповідні  їм правовідносини.

Судом встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу від 19.03.2008 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО Палєвою О.М., зареєстрованого в реєстрі за №1805, зареєстрованого у КП  «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» 20.03.2008 року за реєстраційним №22497437 позивачу належить квартира АДРЕСА_1 загальною площею 65,7  кв.м. 

Маючи на меті подальше використання приміщень зазначеної квартири у своїй майбутній підприємницькій діяльності, зокрема, у якості нежитлових приміщень та виходячи з того, що існуюче планування квартир перешкоджало позивачу використовувати належні йому приміщення в якості нежитлових, він, за рахунок  власних коштів,  здійснив перепланування (реконструкцію) квартири під нежитлові приміщення, в результаті чого загальна площа квартири збільшилася і стала складати 113,6 кв.м., відповідно до технічного паспорту, виготовленого КП «ХМБТІ» 28.11.2008 року.

Після здійсненої реконструкції приміщень ТОВ “Діастрон” (державна ліцензія серії АВ № 118077) обстежило реконструйовані приміщення та надало технічний висновок  про стан будівельних  конструкцій нежитлових  прим імень  першого поверху №147-1…147-7 літ. «А-12» по вул. Ак. Павлова №134\16 в м. Харкові та  можливості їх подальшої експлуатації під магазин непродовольчих  товарів,  офіс,  банк,  відповідно до  висновків якого основні будівельні конструкції об'єкта деформацій не мають, знаходяться в задовільному технічному стані, відповідають умовам міцності та стійкості та придатні для подальшої експлуатації під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк.

Порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні визначений Законом України „Про державну реєстрацію речових прав та їх обмежень” та Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. N 7/5 і зареєстрованим у Мін'юсті 18.02.2002 р. за N 157/6445.

У відповідності до ст. 4 Закону речові права на нерухоме майно, зокрема, право власності фізичних та юридичних осіб на нерухоме майно, що знаходиться на території України підлягають обов'язковій державній реєстрації. Відповідно до Тимчасового положення, реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснюється БТІ, на території яких розташований об'єкт нерухомості. Згідно із Тимчасовим положенням міські бюро технічної інвентаризації, як державні реєстратори, реєструють речові права на нерухоме майно на підставі, зокрема, свідоцтва про право власності, яке повинно видаватися відповідною міською радою, тобто відповідачем.

Проте, відповідач не видає свідоцтва про право власності позивача на нежитлові приміщення, чим перешкоджає реалізації прав власника або фактично оспорює право власності позивача на нежитлові приміщення, які з'явилися після реконструкції квартири.

У відповідності до ч. 2 ст. 383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку”. У відповідності до ст. ст. 317, 319 ЦК України власник може на свій розсуд користуватися та розпоряджатися своєю власністю за умови додержання прав інших осіб. Держава не має права втручатися у здійснення власником своїх прав.

У відповідності до ст. 332 ЦК України власник речі, переробивши річ не втрачає право власності на перероблену річ, а навпаки є власником речі, яка створена у результаті переробки.

Відсутність порушення прав будь-яких осіб підтверджується технічним висновком щодо можливості безперешкодного використання реконструйованих приміщень.

У відповідності до ст. 41 Конституції України та ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Таким чином позивач, який на підставах, визначених законом, є власником квартири, у зв'язку із реконструкцією квартири шляхом її переробки (реконструкції) та зміною статусу приміщень квартири на нежитлові приміщення не втрачає права власності на перетворені ним нежитлові приміщення, а навпаки, має право вимагати у відповідності до закону визнання та державної реєстрації його права власності на нежитлові приміщення, які з'явилися після реконструкції ним квартири.

Також під час розгляду справи судом не встановлено фактів порушення прав третіх осіб реконструкцією (переробкою) позивачем своєї квартири. Натомість відповідач не надав суду жодного доказу, яким би спростовувалося право власності позивача на перетворені ним нежитлові приміщення колишньої квартири.

Виходячи з вищевикладеного, на підставі ст. 41 Конституції України, ст. ст. 4, 19 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” ст. ст. 15, 16, 182, 320, 321, 328, 331, 332, 383 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 6, 15, 82, 109, 118, 119, 120,212-215 ЦПК України

 

вирішив:

 

 Позов задовольнити.

 Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлові приміщення першого поверху з двома окремими входами та ганками №147-1:-147-7 загальною площею 113,6 кв.м. в літ. «А-12» по АДРЕСА_1 для подальшої експлуатації під магазин непродовольчих товарів, офіс, банк.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

Суддя                                        Сиротников Р.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація