Судове рішення #3737068

 

                                     Справа №2-12552\2008 рік.   

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

19 грудня   2008 року Московський районний суд м. Харкова

в складі : головуючого  -  Сиротникова Р.Є.

при секретарі           -  Хмельковій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на нежитлові приміщення, -

встановив:

Позивач  звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності на нежитлові   будівлі літ. „А-1" розміром 2,71x4,17м, літ. „Б-1" розміром 2,69х 4,23 м, літ. „В-1" розміром 2,65x4,23 м,  що  розташовані по АДРЕСА_1.

В обґрунтування позовних вимог в судовому  засіданні  позивач  позов підтримав зазначивши, що згідно договору купівлі-продажу від 4 липня 1999 р., укладеного між ним та Колективним спеціалізованим учбово-виробничим підприємством, він є власником 3-ьох нежитлових будівель, розташованих в АДРЕСА_1. Спірні будівлі були ним придбані з метою використання їх для своєї підприємницької діяльності. Він їх реконструював і в теперішній час вони представляють собою три відособлені одноповерхові будівлі літ. „А-1", літ. „Б-1", літ. „В-1", об'єднані єдиним навісом, у вигляді торгових павільйонів. Будівлі мають прямокутну конфігурацію в плані з розмірами сторін 2,71x4,17м (літ. „А-1"), 2,69х 4,19 м (літ. „Б-1"), 2,65x4,23 м (літ. „В-1").

Згідно технічного висновку, виконаного ТОВ „Харківреконструкція" про стан будівельних конструкцій і можливості збереження побудованих нежилих будівель літ. „А-1", літ. „Б-1", літ. „В-1" по АДРЕСА_1, всі основні будівельні конструкції нежилих будівель знаходяться в задовільному технічному стані і придатні для подальшої експлуатації за призначенням.

Будівництво проведене відповідно до державних будівельних норм з дотриманням вимог державного архітектурно-будівельного, державного санітарно-епідеміологічного і пожежного нагляду. У зв'язку з  чим просив  позов задовольнити.

Представник відповідача Харківської міської ради, який діє на  підставі довіреності, в судове  засідання не  з'явився, направив письмові заперечення проти  позову  де  зазначив,  що вирішення питань, пов'язаних з самочинним будівництвом на території міста Харкова, з метою визначення можливості збереження самочинного будівництва, надання земельних ділянок під самочинно збудовані об'єкти та будівництво яких розпочато самостійно здійснюється відповідно до ”Порядку вирішення питань, пов'язаних із самочинним будівництвом”, затвердженого рішенням XL сесії Харківської міської ради ІV скликання від 28.09.2005 року  № 188/05. Порядок поширюється на всі підприємства, установи та організації, всіх суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, а також громадян, які здійснили або здійснюють самочинне будівництво на території міста. Вважав, що позивачем не  виконані вимоги,  передбачені  ”Порядком вирішення питань, пов'язаних із самочинним будівництвом”, у зв'язку  з  чим просив у  задоволенні позову  відмовити.

Суд, вислухавши пояснення позивача, ознайомившись з заявою відповідача, розглянувши матеріали справи та дослідивши докази  встановив наступні факти та  відповідні  їм правовідносини.

Судом встановлено, що відповідно до договору №8\06 купівлі-продажу від 4 липня 1999 р., укладеного між ОСОБА_1 та Колективним спеціалізованим учбово-виробничим підприємством, позивач є власником трьох нежитлових будівель, розташованих в АДРЕСА_1.

Позивач реконструював зазначені  нежитлові будівлі і в теперішній час вони представляють собою три відокремлені одноповерхові будівлі літ. „А-1", літ. „Б-1", літ. „В-1", об'єднані єдиним навісом, у вигляді торгових павільйонів. Будівлі мають прямокутну конфігурацію в плані з розмірами сторін 2,71x4,17м (літ. „А-1"), 2,69х 4,19 м (літ. „Б-1"), 2,65x4,23 м (літ. „В-1"),  що підтверджується технічним паспортом,  виготовленим 11.09.2008 року КП «Харківське міське  бюро технічної інвентаризації».

На замовлення  позивача ТОВ «Харківреконструкція», що має  державну ліцензію серії АА  №775360, надало технічний висновок про стан будівельних  конструкцій та  можливості збереження побудованих  нежитлових будівель літ. «А-1», літ.  «Б-1», літ. «В-1» по  АДРЕСА_1, відповідно до висновків якого всі основні будівельні конструкції нежилих будівель знаходяться в задовільному технічному стані і придатні для подальшої експлуатації за призначенням.

Будівництво проведене відповідно до державних будівельних норм з дотриманням вимог державного архітектурно-будівельного, державного санітарно-епідеміологічного і пожежного нагляду.

Порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні визначений Законом України „Про державну реєстрацію речових прав та їх обмежень” та Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. N 7/5 і зареєстрованим у Мін'юсті 18.02.2002 р. за N 157/6445.

У відповідності до ст. 4 Закону речові права на нерухоме майно, зокрема, право власності фізичних та юридичних осіб на нерухоме майно, що знаходиться на території України підлягають обов'язковій державній реєстрації. Відповідно до Тимчасового положення, реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснюється БТІ, на території яких розташований об'єкт нерухомості. Згідно із Тимчасовим положенням міські бюро технічної інвентаризації, як державні реєстратори, реєструють речові права на нерухоме майно на підставі, зокрема, свідоцтва про право власності, яке повинно видаватися відповідною міською радою, тобто відповідачем.

Проте, відповідач не видає свідоцтва про право власності позивача на нежитлові будівлі літ. «А-1», літ.  «Б-1», літ. «В-1» по  АДРЕСА_1, чим перешкоджає реалізації прав власника або фактично оспорює право власності позивача на новостворене нерухоме майно.

У відповідності до ст. 331 ЦК України право власності  на новостворене нерухоме майно виникає з  моменту завершення будівництва.

Відсутність порушення прав будь-яких осіб підтверджується технічним висновком щодо можливості безперешкодного використання вищезазначених нежитлових будівель. 

У відповідності до ст. 41 Конституції України та ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Таким чином позивач, який на підставах, визначених законом, є власником нежитлових  будівель по АДРЕСА_1  має  право вимагати у відповідності до закону визнання та державної реєстрації його права власності на новостворене нерухоме майно.

Виходячи з вищевикладеного, на підставі ст. 41 Конституції України, ст. ст. 4, 19 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” ст. ст. 15, 16, 182, 321, 328, 331, 376 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 10,11,60, 212-215 ЦПК України

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на нежитлові будівлі літ. „А-1" розміром 2,71x4,17м, літ. „Б-1" розміром 2,69х 4,23 м, літ. „В-1" розміром 2,65x4,23 м,  що  розташовані по АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

 

Суддя                                                      Сиротников Р.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація