Судове рішення #37365362

УКРАЇНА

Справа № 421/2001/14-ц

Провадження № 2-о/421/53/2014


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 червня 2014 року Первомайський міський суд Луганської області

в складі: головуючого судді Русанової Т.Т.,

народних засідателів Жернової Л.М., Черненко Л.М.,

при секретарі Кузьменко Ю.О.,

з участю: прокурора Романькова Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська цивільну справу за заявою дільничного лікаря-психіатра Первомайської багатопрофільної міської лікарні № 3 про продовження амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на шість місяців хворому ОСОБА_1, -


ВСТАНОВИВ:

Дільничний лікар-психіатр Ліщук Г.М. звернулась до суду із заявою, в якій посилається на те, що рішенням Первомайського міського суду від 17.12.2013 р. ОСОБА_1 була продовжена амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку строком на шість місяців. Термін минув 17.06.2014 р. Така допомога надавалась, але її термін виявився недостатнім, стан хворого залишається тяжким. Виявляє суспільну небезпеку: розлючений, збуджений, агресивний до людей, перехожих, сусідів, зловживає алкоголем, влаштовує сварки, крадіжки у сусідів, здатний до скоєння суспільно-небезпечних дій.

Просить суд продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому ОСОБА_1 строком на шість місяців.

Лікар-психіатр Ліщук Г.М. надала заяву про розгляд справи за її відсутності, повністю підтримала заяву.

Представник Первомайської багатопрофільної міської лікарні № 3 Деренько Н.І. надала заяву про розгляд справи за її відсутності, підтримала заяву лікаря-психіатра.

Хворий ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився.

Представник Органу опіки та піклування Первомайської міської ради в судове засідання не з'явився.

Дослідивши надані докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про психіатричну допомогу» амбулаторна психіатрична допомога може надаватися без усвідомленої згоди особи або без згоди її законного представника уразі встановлення у неї важкого психічного розладу, внаслідок чого вона завдасть значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану, у разі не надання їй психіатричної допомоги. За таких обставин така допомога надається лікарем-психіатром в примусовому порядку за рішенням суду.

У разі необхідності продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку понад 6 місяців лікар-психіатр повинен надіслати до суду за місцем проживання особи заяву про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави надання особі амбулаторної психіатричної допомоги без її усвідомленої згоди та без згоди її законного представника, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання такої допомоги. В подальшому продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 страждає на шизофренію, непереривний перебіг, маячну форму, галюцинаторно-маячний синдром, зниження енергопотенціалу.

ОСОБА_1 вперше захворів на шизофренію в 1973 р., у 1974-1975 рр. лікувався стаціонарно у Сватівській обласній психіатричній лікарні. Вдома підтримуюче лікування не приймав, до лікаря не звертався, зловживав алкоголем. У 2001 р. скоїв злочин - у стані алкогольного сп'яніння побив матір, яка від побоїв померла у лікарні. З 13.04.2001 р. по 18.06.2001 р. знаходився на стаціонарній судово-психіатричній експертизі в Луганській обласній психлікарні, після чого був направлений на примусове лікування в Українську психіатричну лікарню м.Дніпропетровська з суворим наглядом, де знаходився з 11.06.2001 р. по 13.04.2010 р., з 14.04.2010 р. по 17.10.2012 р. знаходився на примусовому стаціонарному лікуванні у Сватівській обласній психлікарні.

Рішенням Сватівського районного суду від 25.09.2012 р. було зняте стаціонарне лікування і надане примусове психіатричне амбулаторне лікування за місцем проживання. З жовтня 2012 р. знаходиться на психіатричному обліку у Первомайській психлікарні. Лікувався неодноразово, всього знаходився у стаціонарах 7 разів.

За рішенням Первомайського міського суду від 17.12.2013 р. ОСОБА_1 була продовжена амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку строком на шість місяців, термін минув 17.06.2014 р.

Захворювання носить хронічний характер. За таких обставин призначеного раніше курсу лікування недостатньо для настання стійкої ремісії, хворий все ще є небезпечним для оточуючих і у разі відсутності лікування стан його здоров'я може погіршитися.

За висновком лікарської комісії визнано об'єктивно необхідним продовження примусового амбулаторного лікування без усвідомленої згоди ОСОБА_1, який страждає тяжким психічним розладом, за відсутності лікування спричинить шкоду своєму здоров'ю та оточуючим.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 281,282 ЦПК України, Законом України «Про психіатричну допомогу», -


ВИРІШИВ:

Заяву дільничного лікаря-психіатра задовольнити.

Продовжити ОСОБА_1, 1956 року народження, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за рішенням Первомайського міського суду від 17 грудня 2013 р. на термін 6 (шість) місяців

Рішення підлягає негайному виконанню.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Первомайський міський суд Луганської обл. протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії судового рішення.

Суддя Т.Т. Русанова

Народні засідателі Л.М.Жернова

Л.М.Черненко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація