Судове рішення #37352744


Справа № 758/3340/14-а


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


31 березня 2014 року суддя Подільського районного суду м.Києва Васильченко О.В. розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій бездіяльності такою, що порушила права, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,


В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій бездіяльності такою, що порушила права, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, яка повинна за формою та змістом відповідати вимогам ст. 106 КАС України.

Вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, на підставі ч. 1 ст. 108 КАС України оскільки подана без додержання вимог ст. 106 КАС України виходячи з наступного.

Зміст позовних вимог в частині визнання бездіяльності потребують уточнень, оскільки згідно КАС України до дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень застосовується термін «протиправність».

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Приписами ст. 5 Закону України від 8 липня 2011 року № 367-VI «Про судовий збір» ветерани війни - учасники бойових дій не віднесені до осіб, звільнених від сплати судового збору, а тому за подання позовної заяви до суду повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах. Посилання позивача на те, що він звільнений від сплати судового збору як учасник бойових дій, суперечить нормам Закону України «Про судовий збір», оскільки ст. 5 цього Закону містить вичерпний перелік осіб, звільнених від сплати судового збору.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної зави з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

Згідно ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зі змісту позовної заяви та документів, доданих до неї, вбачається пропущення позивачем строків звернення до суду, встановлених ст. 99 КАС України, визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок виплати одноразової грошової допомоги.

Враховуючи, вищенаведене, позивачу необхідно надати обґрунтоване клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин пропуску цього строку, а саме: коли позивач дізнався про порушення своїх прав та інтересів.

Оскільки, без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви з подачею її до суду в новій редакції.

Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява подана баз додержання вимог встановлених ст. 106 цього кодексу залишається без розгляду. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання.

Беручи до уваги зазначене, приходжу до висновку про залишення позовної заяви без руху на надання позивачеві строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України,


У Х В А Л И В :


Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій бездіяльності такою, що порушила права, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків вказаних в ухвалі, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Подільський районний суд м. Києва, шляхом подачі апеляційної протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



СуддяО. В. Васильченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація