Судове рішення #3733250
Справа № 2-117 2008 року

Справа № 2-117 2008 року

 

РІШЕННЯ

ІМ ЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

17 березня 2008 року                                                                    П"ятихатський районний суд

Дніпропетровської області

в складі головуючого судді                                                           Митошоп В.М.

при секретарі                                                                                  Пронській Т.В.

за участю представника позивача                                               Лаврик О.П.

відповідача                                                                                      ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста П'ятихатки цивільну справу за позовом дочірнього підприємства обласного комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" - " ІГ'ятихаткитеплоенерго" до ОСОБА_1про розірвання договору реструктуризації заборгованості за житлово - комунальні послуги та стягнення заборгованості за послуги теплопостачання,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ДП ОКП "Дніпротеплоенерго" - " П"ятихаткитешюенерго" звернулося з позовом до ОСОБА_1 про розірвання договору реструктуризації заборгованості за житлово -комунальні послуги та стягнення заборгованості за послуги теплопостачання,  обґрунтовуючи свій позов тим,  що відповідач проживає в квартирі АДРЕСА_1 ,  в яку подавалася теплова енергія зазначеним підприємством.  Відповідач частково оплачував послуги по наданню теплової енергії ,  в зв"зку з чим утворилася заборгованість по оплаті у розмірі 2826 гривен 81 копійка.

18.09.2006 року між підприємством та відповідачем укладено договір про реструктуризацію заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за послуги теплопостачання згідно якого відповідач визнав зазначений борг у сумі 2 826 гривен 81 копійка та зобов»язався його погасити в строк до 18.09.2008 року,  сплачуючи кожен місяць по 117 гривен 78 копійок.

Відповідач оплати не проводив,  в зв»язку з чим позивач подав позовну заяву про стягнення заборгованості і в період знаходження справи в суді відповідач сплатив 1000 гривен,  в зв»язку з чим позивач просить розірвати договір реструктуризації заборгованості за житлово - комунальні послуги та стягнути з відповідача на свою користь 1 826 гривен 81 копійку як і 30 гривен в рахунок відшкодування витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи.

Представник позивача позов підтримала в повному обсязі.

Відповідач по справі - ОСОБА_1. визнав,  що не виконував умови договору та не сплачував заборгованість,  сплатив 1 000 гривен позивачу після подачі позову до суду - суму боргу у розмірі 1 826 гривен 81 копійки визнає,  але договір прохає не розривати.

Судом установлено,  що відповідач проживає в квартирі АДРЕСА_1,  що підтверджується довідкою про реєстрацію та свідченнями відповідача.

18.09.2006 року між ДП ОКП "Дніпротеплоенерго" - " П"ятихаткитеплоенерго" та відповідачем укладено договір про реструктуризацію заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за послуги теплопостачання згідно якого відповідач визнав зазначений борг у сумі 2 826 гривен 81 копійка та зобов»язався його погасити в строк до 18.09.2008 року,  але оплату не проводив,  сплатив 1 000 гривен після подачі позивачем позову до суду і

 

2

 залишилося не сплачено 1 826 гривен 81 копійка,  що підтверджується копією договору та визнано сторонами у судовому засіданні - тобто відповідач відповідно до  ст. . 509 ЦК України взяв на себе зобов»язування по погашенню заборгованості по оплаті послуг з теплопостачання у встановлені строки .

Згідно  ст. . 61 ЦПК України обставини визнані сторонами не підлягають доказуванню в судовому засіданні.

Відповідно до  ст. . 32 Закону України « Про житлово - комунальні послуги» - плата за житлово - комунальні послуги нараховуються щомісячно відповідно до умов договору.

ОСОБА_1. не виконував умови договору,  оскільки не проводив оплати заборгованості з теплопостачання чим,  порушив взяті на себе зобов»язування - тобто порушив вимоги ч. 1  ст.  525 ЦК України,  щодо недопустимості односторонньої відмови від зобов»язування,  в зв"язку з чим позов підлягає  задоволенню .

В той же час відповідно до  ст. . 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін,  якщо інше не передбачено договором або законом.  Згідно п. 5.4 Договору договір вважається розірваним якщо платник більше ніж 3 місяці ,  без істотних причин ,  не виконує зобов»язань по договору. З викладеного слідує,  що договір між сторонами розірвано,  так як платник ОСОБА_1. не сплачував платежі згідно договору більше чим 3 місяці,  тобто в цій частині позову позивача слід відмовити.

Відповідно до  ст. . 88 ЦПК України,  стороні на користь якої ухвалено рішення суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати,  тобто вимоги позивача в частині стягнення з відповідача судових витрат у розмірі 30 гривен також підлягають задоволенню,  при цьому ,  якщо позивач на користь якого ухвалено рішення звільнено від сплати судового збору,  він стягується з відповідача в дохід держави,  тобто з відповідача слід стягнути судовий збір на користь держави,  так як рішенням П»ятихатської міської ради позивач звільнений від сплати судового збору при подачі позову до суду.

На підставі  ст.   ст. . 509,  525,  651 ЦК України,   ст. . 32 Закону України « Про житлово -комунальні послуги»,  керуючись  ст.  ст.  1-10,  61,  88, 130, 212 - 215 ЦПК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов      дочірнього      підприємства             обласного      комунального      підприємства

"Дніпротеплоенерго" - " П"ятихаткитеплоенерго" до ОСОБА_1про розірвання договору реструктуризації заборгованості за житлово - комунальні послуги та стягнення заборгованості за послуги теплопостачання,  задовольнити частково в частині стягнення заборгованості з теплопостачання та відмовивши в розірванні договору реструктуризації заборгованості за житлово - комунальні послуги так як він згідно умов договору уже розірваний.

Стягнути з ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  уродженця АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1- 1 826 гривен 81 копійку заборгованості за послуги з теплопостачання та 30 гривен в рахунок відшкодування витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи на користь дочірнього підприємства обласного комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" -П"ятихаткитеплоенерго" на розрахунковий рахунок ТРЦ ОКП « Дніпротеплоенерго» НОМЕР_1 в КБ « Приватбанк» м.  Дніпропетровськ МФО 305299,  код ЄДРПОУ 32688532 та 51 гривню судового збору на користь держави.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення,  апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Дніпропетровської області^ через П"ятихатський районний суд Дніпропетровської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація