Судове рішення #37309526

Справа № 430/1337/14-к

Провадження №1-в/430/65/14

УХВАЛА

про надання продовження амбулаторної

психіатричної допомоги в примусовому порядку


"03" червня 2014 р. смт.Станиця Луганська Луганської області


Станично-Луганський районний суд Луганської області у складі:

головуючого-судді Карташевої Т.А.,

при секретарі Бабарикіній А.О.,

за участю прокурора Сурніна Є.О.

адвоката ОСОБА_1

лікаря-психіатра Ескузяна С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Станично-Луганського району Луганської області заяву лікаря-психіатра Станично-Луганської РТМО про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_3, -


ВСТАНОВИВ:


Лікар-психіатр Станично-Луганської РТМО Ескузян С.М. звернувся до суду з заявою про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_3 В обґрунтування заяви зазначив, що в 2012 році ОСОБА_3 притягувався до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 309 КК України, у зв'язку з чим проходив стаціонарну судову - психіатричну експертизу та за своїм психічним станом був визнаний неосудним. На підставі постанови Станично-Луганського районного суду Луганської області від 10.09.2012 року стосовно ОСОБА_3 було застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування та він був направлений до Перевальської обласної психоневрологічної лікарні зі звичайним режимом нагляду.

25.03.2013 року ОСОБА_3 був оглянутий комісією лікарів психіатрів Перевальської обласної психоневрологічної лікарні, згідно висновків якої йому необхідно було змінити примусові заходи медичного характеру з призначенням амбулаторної примусової психіатричної допомоги за місцем мешкання.

05.04.2013 року Перевальским районним судом Луганської області ОСОБА_3 було змінено примусові заходи медичного характеру та призначена амбулаторна примусова психіатрична допомога за місцем мешкання за адресою: Луганська область, смт. Станиця Луганська, вул. 5-та Лінія, буд. 21 та направлено до Станично-Луганського РТМО, де його було взято в групу хворих, які отримують амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку.

26.11.2013 року ухвалою Станично-Луганського районного суду ОСОБА_3 було продовжено надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 місяців.

В дійсний час у хворого ОСОБА_3 маються ознаки важкого психічного розладу, які обумовлюють його небезпеку для себе і оточуючих: 1) галюцинаторно-маячна симптоматика, 2) агресивна налаштованість по відношенню до оточуючих його людей, що підтверджується висновком ВКК Станично-Луганської ЦРЛ № 57/10 від 23.05.2014 р. Строк надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому ОСОБА_3 закінчується, у зв'язку з чим лікарь-психіатр Станично-Луганської РТМО Ескузян С.М. просить продовжити йому надавати амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку.

В судовому засіданні лікарь-психіатр Станично-Луганської РТМО Ескузян С.М. заяву підтримав.

Прокурор та адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечували проти задоволення заяви.

ОСОБА_3 в судовому засіданні не був присутнім, оскільки цьому перешкоджає характер психічного захворювання.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухваши учасників судового провадження, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами. За рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу з суворим наглядом. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів -психіатрів.

Відповідно до ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров'я відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру.

За таких обставин, оскільки відповідно до висновку ВКК №57/10 від 23.05.2014 року, складеним комісією лікарів - психіатрів, ОСОБА_3 за своїм психічним станом потребує продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, на цей час є хворою особою, небезпечною для оточуючих, тому йому необхідно продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

На підставі ст. 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", керуючись ст.ст. 513, 514, 516 КПК України, -


УХВАЛИВ:


Заяву лікаря-психіатра Станично-Луганської РТМО Ескузяна С.М. про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_3 - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_3, 1981 року народження, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Ухвала може бути оскаржена в строк 7 діб з моменту її проголошення до Апеляційного суду Луганської області через Станично-Луганський районний суд Луганської області.


Суддя Т.А. Карташева


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація