Судове рішення #37295234


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11.06.2014 року Провадження № 1-кп/425/169/14

Справа № 425/1629/14-к


Рубіжанський міський суд Луганської області у складі :

Головуючого судді М'якінченко Н.В.,

при секретарі Клименко Д.Е.

з участю прокурора Цибулі О.М. .,

обвинуваченого ОСОБА_1

розглянувши в відкритому підготовчому судовому засіданні в залі засідань Рубіжанського міського суду Луганської області кримінальне провадження за обвинуваченням

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Краснодон , Луганської області, громадянина України, освіта середня , не працюючого, проживаючого та зареєстрованого: АДРЕСА_1

у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, -


В С Т А Н О В И В :


Відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_1, діючи умисно з метою отримання прибутку від діяльності, пов'язаної з проведенням азартних ігор на гральних автоматах, тобто від заняття гральним бізнесом, у порушення вимог ст.2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» № 1334- VІ від 15.05.2009 року, із змінами та доповненнями, відповідно до якої в Україні забороняється гральний бізнес, в період часу з 17 січня 2014 року до 01 лютого 2014 рік та з 07 лютого 2014 року до 17 березня 2014 року, в приміщенні, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2, організував азартні ігри на спеціально пристосованих для цього ігрових автоматах, при наступних обставинах

На початку січня 2014 року, точна дата в ході досудового розслідування не встановлена, ОСОБА_2 з метою організації грального бізнесу на території м.Рубіжне Луганської області задля отримання прибутку, придбав у м. Луганську у невстановленої особи гральне обладнання (гральні апарати) у кількості 15 (п'ятнадцять) штук та спеціальні ключі до них. Після чого, для реалізації свого умислу, спрямованого на заняття гральним бізнесом, ОСОБА_2 через декілька днів після придбання гральних апаратів, звернувся до свого знайомого ОСОБА_3 з метою орендувати нежитлове вбудоване приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2. Після чого, в порушення ст.2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» № 1334-VI від 15.05.2009 року із змінами та доповненнями, з метою здійснення діяльності з організації грального бізнесу на території м.Рубіжне Луганської області, ОСОБА_2 завіз придбані ним раніше гральні апарати до вищевказаного приміщення, де це обладнання було розміщено та підключено до електромережі. Продовжуючи реалізацію свого умислу, направленого на зайняття гральним бізнесом, ОСОБА_2 найняв особу, яка за грошову винагороду з 17 січня 2014 року до 01 лютого 2014 року забезпечувала функціонування зазначеного грального закладу, а саме: впускала до вказаного вище приміщення осіб, надаючи їм доступ до азартних ігор на гральних апаратах та приймаючи від них грошові ставки.




Витрачені гравцями на гральних апаратах грошові кошти ОСОБА_2 залишав собі, що і було для нього отриманим прибутком від незаконного грального бізнесу.

03 лютого 2014 року за згодою власника ОСОБА_4 було проведено огляд вбудованого нежилого приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2, в ході якого співробітники міліції виявили та вилучили 15 одиниць грального обладнання (гральні апарати), з використанням яких ОСОБА_1 проводив азартні ігри.

Крім того, ОСОБА_1, продовжуючи свій злочинний намір, з метою отримання прибутку від діяльності, пов'язаної з проведенням азартних ігор на гральних автоматах, тобто від заняття гральним бізнесом, у порушення вимог ст.2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» № 1334- VІ від 15.05.2009 року, відповідно до якої в Україні забороняється гральний бізнес, в період з 07 лютого 2014 року по 17 березня 2014 рік, в приміщенні, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2, організував азартні ігри на спеціально пристосованих для цього ігрових автоматах, при наступних обставинах.

Так, 05 лютого 2014 року, точна дата в ході досудового розслідування не встановлена, ОСОБА_2 з метою організації грального бізнесу на території м.Рубіжне Луганської області задля отримання прибутку, придбав у м. Луганську у невстановленої особи гральне обладнання (гральні апарати) у кількості 18 (вісімнадцять) штук та спеціальні ключі до них. Після чого, для реалізації свого умислу, спрямованого на заняття гральним бізнесом, ОСОБА_5 на наступний день після придбання гральних апаратів, в порушення ст.2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» № 1334-VI від 15.05.2009 року, із змінами та доповненнями, з метою здійснення діяльності з організації грального бізнесу на території м.Рубіжне Луганської області, ОСОБА_2 завіз придбані гральні апарати до орендованого нежитлового вбудованого приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2, де це обладнання було розміщено та підключено до електромережі. Продовжуючи реалізацію свого умислу, направленого на зайняття гральним бізнесом, ОСОБА_2 найняв особу, яка за грошову винагороду з 07 лютого 2014 року до 17 березня 2014 року забезпечувала функціонування зазначеного грального закладу, а саме: впускала до вказаного вище приміщення осіб, надаючи їм доступ до азартних ігор на гральних апаратах та приймаючи від них грошові ставки.

Витрачені гравцями на гральних апаратах грошові кошти ОСОБА_2 залишав собі, що і було для нього отриманим прибутком від незаконного грального бізнесу.

17 березня 2014 року на підставі ухвали слідчого судді Рубіжанського міського суду, було проведено обшук вбудованого нежилого приміщення за адресою: АДРЕСА_2, в ході якого співробітники міліції виявили та вилучили 18 одиниць грального обладнання (гральні апарати), з використанням яких ОСОБА_1 проводив азартні ігри.

Таким чином, ОСОБА_1, діючи з умислом, спрямованим на отримання прибутку від заняття гральним бізнесом, в приміщенні, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2, у порушення вимог ст.2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні » № 1334- VІ від 15.05.2009р., згідно якого в Україні забороняється гральний бізнес, за допомогою грального обладнання (гральних апаратів), у період часу з 17 січня 2014 року до 01 лютого 2014 рік та з 07 лютого 2014 року до 17 березня 2014 року організував ігри, обов'язковою умовою участі в яких є внесення гравцем грошей, що надає можливість учаснику як отримати виграш у будь-якому вигляді, так і не одержати його залежно від випадковості, тобто проводив азартні ігри.

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 кваліфіковано досудовим слідством за ч. 1 ст. 203-2 КК України, тобто як зайняття гральним бізнесом.

20.05.2014 року між обвинуваченим ОСОБА_1 та прокурором прокуратури м. Рубіжне Луганської області Цибулею О.М. була укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст. 471 КПК України, яку направлено в суд для її затвердження.

Заслухавши прокурора та обвинуваченого, які просили відмовити в затверджені угоди про визнаня винуватості у зв, язку з тим, що угода суперечить вимогам КПК України, суд прийшов до слідуючого:




Згідно п.1 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення: 1) затвердити угоду або відмовити у її затвердженні та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу.

Відповідно до ст.468 КПК України у кримінальному провадженні можуть бути укладені такі види угод: 1) угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим; 2) угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Відповідно до ч.7 ст. 474 КПК України суд перевіряє угоду на відповідність вимогам КПК України та закону.

Суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо:

1) умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону, в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладання угоди;

2) умови угоди не відповідають інтересам суспільства;

3) умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб;

5) очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов'язань.

Відповідно до обвинувального акту , затвердженого прокуром 28 травня 2014 року ОСОБА_1 звинувачується в зайнятті гральним бізнесом. Його дії кваліфіковано за ч.1 ст. 203-2 КК України.

20.05.2014 року між обвинуваченим ОСОБА_1 та прокурором прокуратури м. Рубіжне Луганської області Цибулею О.М. була укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст. 471 КПК України, яку направлено в суд для її затвердження.

Відповідно до ч. 4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків , злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів , внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Згідно ч. 1 ст. 203 -2 КПК України санкція данної статті передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі від десяти до п, ятдесяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. . У відповідності до ст. 12 КПК України кримінальне правопорушення , яке інкримінується обвинуваченому відноситься до особливо тяжкого злочину. Таким чином, угода про визнання винуватості не може бути укладена, так як вона суперечить вимогам КПК України .

Таким чином відновідно до ч.7 ст. 474 КПК України суд відмовляє в затвердженні угоди так як вона суперечить вимогам цього Кодексу.

На підставі викладеного, керуючись ст.. 314, 315, 474 КПК України, суд, -


УХВАЛИВ


Відмовити в затвердженні угоди про визнання винуватості укладену між обвинуваченим ОСОБА_1 та прокурором прокуратури м. Рубіжне Луганської області Цибулею Олексієм Миколайовичем

Продовжити розгляд кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України у загальному порядку.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя: Н.В. М'якінченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація