Справа № 2-6267/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі:
головуючого судді Федько С. П., при секретарі Ковальовій О.Г., за участю позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Горлівської міської ради про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її баба ОСОБА_2. На час її смерті у АДРЕСА_1, який належав їй та її чоловіку -ОСОБА_3, залишились проживати ОСОБА_3 та батьки позивача - ОСОБА_4 та ОСОБА_5. У 1975 році позивач одружилась та переїхала жити в інше місце. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько -ОСОБА_4 Після смерті батька вона забрала матір до себе, а дід залишився проживати у вищевказаному будинку. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер. Після його смерті залишився спадок, у тому числі і вищевказаний будинок. Своєчасно вона не змогла оформити спадщину, хоча в управління ним фактично вступила, до нотаріальної контори з цього приводу звернулась у шестимісячний термін. На цей час, вона як спадкоємець по закону першої черги, не може оформити право спадкування на будинок, оскільки за життя баба та дід до господарського АДРЕСА_1 були добудовані господарські споруди: сарай, літня кухня, тамбур, гараж, сараї та інші прибудови, які не були здані в експлуатацію. Зараз вказані господарські споруди прийнятті в експлуатацію. Просить визнати за нею право власності на АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивач підтвердив позовні вимоги, мотивуючи їх аналогічно викладеному в позовній заяві.
Представник відповідача Горлівської міської ради в судове засідання не з'явився, направив до суду листа, в якому просив справу розглянути за його відсутності.
Представник третьої особи КП Горлівське міське бюро технічної інвентаризації у судове засідання не з'явився, у письмовому виді просив розглянути справу за його відсутності, проти позову не заперечував.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а також ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 залишилось спадкове майно у вигляді АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_3 на підставі Рішення Виконавчого комітету Горлівської міської ради № 154 від 11.12.1956р. "про відвід земельної ділянки під індивідуальне будівництво". Після їх смерті позивач вступила в керування спадщиною, оскільки несе всі необхідні з його утримання витрати.
Відповідно до ст. 331 ЦК України якщо договором або законом передбачене прийняття нерухомого майна в експлуатацію право власності виникає з моменту прийняття в експлуатацію.
Інших спадкоємців, крім позивача, яка є спадкоємцем на праві представництва, немає, що підтверджується довідкою з нотаріальної контори.
На підставі ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою. Суд вважає, що відсутні обставини, які б перешкоджали визначити за позивачем право власності на вищевказаний будинок та господарські споруди.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 57-60, 213, 214, 223 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
2
Позовні вимоги задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на АДРЕСА_1 з усіма надвірними будівлями, а саме на житловий будинок "А1" та господарські споруди, літ "а1" погріб, літ. "а2" тамбур, літ. "а3" прибудова, літ. "Б" літня кухня, літ. "б" тамбур, літ. "Г" убиральня, літ. "Д" сарай, літ "Е" сарай, літ. "З" гараж, літ. "И" сарай, літ. "№7, №8, №9, №1 Госпоруди різні: огорожі, вимощення.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення рішення) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 294 ЦПК України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження).
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.