Справа № 2-6958/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі:
головуючого судді Федько С. П., при секретарі Ковальовій О.Г., за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про набуття права власності за набувальною давністю,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою, в якій вказав, що він з 1988 року з батьками проживає у АДРЕСА_1. Вказаний будинок батьки придбали у ОСОБА_3 Як виявилось на момент продажу будинку, він не був введений в експлуатацію, тому сторони не змогли оформити договір належним чином. Батьки сплатили за будинок вказану суму і переїхали до нього. З того часу будинок перебудовано. Всі вказані роки вони користуються будинком, сплачують комунальні послуги, земельний податок, тощо. Відповідач ніколи не пред'являла будь - яких претензій щодо розірвання договору. Під час продажу будинку вона передала всі документи на нього та домову книжку. У вересні 2007 року його батько помер, мати не бажає оформлювати будинок у власність. Вважає, що набув право власності на вказаний будинок за набувальною давністю. Тому просить визнати за ним право власності на АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник позивача підтвердив позовні вимоги, мотивуючи їх аналогічно викладеному позивачем в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилась, про розгляд справи повідомлена належним чином. За згодою представника позивача суд постановляє заочне рішення на підставі наявних у справі доказів відповідно до положень ст. 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Згідно з договором купівлі - продажу батьками позивача був придбаний жилий АДРЕСА_1. На момент продажу будинку, він не був введений в експлуатацію, тому сторони не змогли оформити договір належним чином. Батьки сплатили за будинок вказану суму і переїхали до нього. З того часу будинок перебудовано. Починаючи з 1988 року позивач та його сім'я користуються будинком, сплачують комунальні послуги, земельний податок, тощо. Відповідач ніколи не пред'являла будь - яких претензій щодо розірвання договору. Під час продажу будинку вона передала всі документи на нього та домову книжку.
Згідно зі ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (будівлі, споруди) виникає з моменту завершення будівництва.
Відповідно до ст. 331 ЦК України якщо договором або законом передбачене прийняття нерухомого майна в експлуатацію право власності виникає з моменту прийняття в експлуатацію. Згідно з актом № 228 від 05.06.1996 року АДРЕСА_1 прийнятий в експлуатацію.
Відповідно до ст. 344 ЦК України особа, яка сумлінно заволоділо чужим майном та продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суд дійшов висновку, що відсутні перешкоди для встановлення права власності за позивачем
на вказаний будинок.
На підставі викладеного, ст. ст. 328, 331, 344, 392 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57-60,
213, 214, 223 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на АДРЕСА_1 з усіма надвірними будівлями, а саме, на
2
житловий будинок "А1" та господарські споруди, літ "а1" підвал, літ. "а4" прибудова, літ. "З" навіс, літ. "Г" убиральня, літ. "№ 3, 8, 5, 1, 4, 6, 7, 1" споруди.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення рішення) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 294 ЦПК України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження).
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.