Судове рішення #3725687

Справа № 1- 306/2008 p.

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2008 року

Тернопільській міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого     Магдича О. Г.

при секретарі     Дрозд Т. Б.

за участю прокурора     Зубач А. Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду,  в м.  Тернополі кримінальну справу про обвинувачення:

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженець с Воронівці Волочиського району Хмельницької області,  українця,  громадянина України,  з середньо освітою,  одруженого,  пенсіонера,  на утриманні одна неповнолітня дитина,  жителя АДРЕСА_1,  раніше не судимого,  за ч. 1  ст.  190 КК України,  -

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 проходячи військову службу в ЗС України у військовому званні старшого прапорщика був звільнений з військової служби в запас наказом Командувача 14 Авіаційного корпусу від 09 серпня 2004 року № 35-пм за пунктом 63 підпункт "г" (у зв'язку із скороченням штатів) «Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу,  прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України»,  а на підставі наказу командира в/частини А 4079 від 13 жовтня 2004 року № 195,  з 15 жовтня 2004 року виключений із списків особового складу. Будучи звільненим з військової служби підсудний ОСОБА_1 не працевлаштувався та відп овідно до вимог п. "а" ч. 1  ст.  16 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,  осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" йому 16 жовтня 2004 року встановлено надбавку до пенсії за вислугу років,  як непрацюючому пенсіонеру,  який має на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї,  що належать до осіб,  які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника,  а також на підставі  ст.  39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» йому як непрацюючому пенсіонеру,  була встановлена надбавка за проживання на території радіоактивного забруднення,  при тому останній подав у орган пенсійного забезпечення МО України - Тернопільський ОВК через Чортківський РВК письмову заяву - зобов'язання від 21 жовтня 2004 року про те,  що його ознайомлено із порядком виплати вказаної надбавки та зобов'язався негайно повідомити у військовий комісаріат у випадку свого працевлаштування.

14 вересня 2006 року підсудний ОСОБА_1 працевлаштувався у ВАТ „Тернопільнафтопродукт",  на посаду пожежника Вигнанського підприємства по забезпеченню нафтопродуктами ВАТ «Тернопільнафтопродукт»,  де працював до 23 липня 2007 року,  після чого був звільнений із займаної посади за угодою осіб. При цьому,  підсудний ОСОБА_1,  діючи з корисливих мотивів з метою заволодіння державними коштами шахрайським шляхом,  а саме надбавкою до пенсії за вислугу років,  яка призначається непрацюючим пенсіонерам,  які на своєму утриманні мають непрацездатних членів сім'ї та за проживання на території радіоактивного забруднення,  достовірно

знаючи від посадових осіб Чортківського РВК про порядок та підстави виплати вказаної надбавки,  відомості про своє працевлаштування,  приховав. Внаслідок цих дій підсудній ОСОБА_1 шляхом обману заволодів в період з жовтня 2006 року по липень 2007 року включно,  державними коштами,  які йому було безпідставно виплачено органом пенсійного забезпечення,  у вигляді надбавки до пенсії за вислугу років,  як непрацюючому пенсіонеру,  який має на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї та надбавки,  як непрацюючому пенсіонеру,  за проживання на території радіоактивного забруднення на загальну суму 1983, 00 грн.,  на отримання якої він права не мав.

У судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого злочину визнав повністю та показав,  що в серпні 2004 року його було звільнено із ЗС України та наказом командира в/частини А 4079 виключено із списків особового складу. З дня звільнення з військової служби йому було призначено пенсію за вислугу років. З жовтня 2004 року за його заявою,  органом пенсійного забезпечення Тернопільським ОВК було призначено йому надбавку до пенсії,  як пенсіонеру,  який не працює і має на утриманні непрацездатних членів сім'ї та надбавку за проживання на території радіоактивного забруднення,  яку він отримував. Посадові особи Чортківського РВК повідомили його про те,  що у випадку працевлаштування він зобов'язаний негайно повідомити про це і виплату йому надбавки буде припинено. Про це він написав відповідну письмову заяву - зобов'язання. Про своє працевлаштування він нікого з посадових осіб Чортківського РВК та Тернопільського ОВК не повідомив,  внаслідок чого йому було виплачено надбавку,  як непрацюючому пенсіонеру,  який має на утриманні непрацездатних членів сім'ї та надбавку за проживання на території радіоактивного забруднення. Зазначені надбавки,  він отримував в період з жовтня 2006 року по липень 2007 року і всього незаконно отримав 1983, 00 грн.,  оскільки в цей період працевлаштовувався на роботу і про це не повідомляв працівників військкомату. У вчиненому він щиро розкаюється,  просить його суворо не карати,  обіцяє в подальшому злочинів не вчиняти.

Допитаний у судовому засіданні представник цивільного позивача суду пояснив,  що підтримує заявлений цивільний позов на суму 1983, 00 грн.,  яку просить стягнути з підсудного ОСОБА_1 Вважає,  що підсудному ОСОБА_1 слід обрати міру покарання не пов'язану з позбавленням волі,  оскільки він у вчиненому розкаявся.

Крім визнання вини підсудний ОСОБА_1 повністю погодився зі всіма доказами по справі,  що були зібрані під час досудового слідства і підтверджували його винність у вчиненні злочину,  згідно пред'явленого обвинувачення,  відмовившись від їх дослідження під час судового розгляду.

З'ясувавши думку учасників судового розгляду про визначення обсягу доказів,  що підлягають дослідженню,  та порядку їх дослідження,  суд визнає недоцільним дослідження доказів по справі стосовно тих фактичних обставин справи та розміру цивільного позову,  які ніким не оспорюються,  з'ясувавши правильність розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду зміст цих обставин,  чи немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції,  а також роз'яснивши їм,  що у такому випадку вони будуть позбавленні права оспорювати ці фактичні обставини справи та розміру цивільного позову у апеляційному порядку.

Таким чином,  проаналізувавши вищевказані обставини та докази,  суд,  приходить до переконання про доведеність вини підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочинів і вважає,  що його дії слід кваліфікувати,  як: заволодіння чужим майном шляхом обману,  - шахрайство (ч. 1  ст.  190 КК України).

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1,  суд,  відповідно до вимог  ст.  65 КК України,  враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину,  конкретні обставини справи,  особу винного,  зокрема те,  що він вперше притягується до кримінальної відповідальності і є не судимим,  позитивно характеризується з місця роботи,  наявність на його утриманні однієї неповнолітньої дитини,  обставини,  які пом'якшують покарання,  а саме: повне визнання ним

вини,  щире каяття у вчиненому,  активне сприяння розкриттю злочину. Обставин,  які обтяжують покарання суд не вбачає.

Аналізуючи вищенаведене,  суд,  приходить до переконання,  що підсудному ОСОБА_1 слід призначити покарання в межах санкцій статей обвинувачення у вигляді штрафу в доход держави.

Запобіжний захід підсудному ОСОБА_1,  до набрання вироком законної сили,  залишити попередній - підписку про невиїзд з місця постійного проживання.

Вирішуючи питання щодо пред'явленого цивільного позову про стягнення з підсудного ОСОБА_1 матеріальної шкоди в сумі 1983, 00 грн.,  суд,  вважає,  що зазначені позовні вимоги,  підлягають задоволенню в повному обсязі,  оскільки,  як встановлено у судовому засіданні підсудному ОСОБА_1 безпідставно виплачено надбавку до пенсії за вислугу років,  як непрацюючому пенсіонеру,  який має своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї та надбавку за проживання на території радіоактивного забруднення.

На підставі наведеного,  керуючись  ст.   ст.  323,  324 КПК України,  суд,  -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів,  передбачених ч. 1  ст.  190 КК України та призначити йому покарання за цією статтею у вигляді штрафу в доход держави в розмірі 510 гривень.

Запобіжний захід,  ОСОБА_1,  до набрання вироком законної сили,  залишити попередній - підписку про невиїзд з місця постійного проживання.

Цивільний позов по справі задовольнити повністю,  стягнути із засудженого ОСОБА_1 в користь Головного управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області 1983, 00 грн. (тисячу дев'ятсот вісімдесят три гривень 00 копійки) завданих матеріальних збитків,  для зарахування на розрахунковий рахунок 2909590057 в філії Чортківського відділенні №6362 ВАТ Державного Ощадного Банку України,  код ЄДРПОУ 02827637,  МФО 398198.

На вирок може бути подана апеляція на протязі 15 діб з моменту його проголошення до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація