Судове рішення #37237184

Справа № 2/259/388/2014


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11.04.2014 р. Куйбишевський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого -судді Гаврилова В.А.,

при секретарі - Матвієнко О.О.,

за участю позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов'язання припинити чинити дії, які перешкоджають мені користуванню жилим приміщенням, вселення, визначення порядку користування жилим приміщенням , -


В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, яким просив вселити його у спірну квартиру та визначити порядок користування квартирою. Мотивував тим , що йому на підставі договору дарування від 01.10.2008 року належить 1/2 частини квартири АДРЕСА_1. Інша 1/2 частина квартири АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, що мешкає у вищезазначеній квартирі до сьогодні. Остання не дає можливості вселитися до квартири, чим порушує його права.

Позивач у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги , дав пояснення аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не з'явилась, про час розгляду справи повідомлена. За таких умов суд вважає можливим розглянути справу у заочному порядку.

Суд вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Позивачу належить 1/2 частина квартири АДРЕСА_1 , що підтверджено копією договору дарування від 01.10.2008 року посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_4, що підтверджується Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно, виданого КП «Бюро технічної інвентарізації м.Донецька» від 18.11.2008 року.

належить.

Згідно з довідкою в квартирі значиться зареєстрованою ОСОБА_3, що мешкає у вищезазначеній квартирі.

Остання чинить перепони у користуванні спірною квартирою позивачу. Не дає можливості увійти до квартири, проживати там. Вказана обставина підтверджена копіями актів від 14.11.2013 року та 29.03 2012 року, складених посадовими особами КП « КК Куйбишевського району м. Донецька», копією постанови про відмову у порушенні кримінальної справи від 28.02.2012 року.

Статтею 391 Цивільного кодексу України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод щодо здійснення ним права користування своїм майном.

Стаття 155 Житлового кодексу України визначає, що власника квартири не може бути позбавлено права користування квартирою, крім випадків, установлених законодавством.

Квартира АДРЕСА_1 складається з однієї кімнати, житловою площею 12.2 кв.м., кухні - 4.8 кв.м., санвузлу - 2.3 кв.м., коридору - 2,1 кв.м., убудованої шафи - 0,3 кв.м. Квартира обладнана балконом 0,8 кв.м. Загальна площа квартири - 22,5 кв.м.

Статтею 369 ЦК України передбачено , що співвласники майна , що є у спільній власності , користуються ним спільно,

Вказане приводить суд до висновку про те,що слід встановити порядок користування квартирою, за яким сторони мають право спільно користуватись всією квартирою.

Викладене приводить суд до висновку про те,що відповідач порушує права позивача і позов підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 391, 369 Цивільного кодексу України, ст.ст. 209- 215 Цивільно-процесуального кодексу України


В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_3 припинити чинити дії, які перешкоджають ОСОБА_1 здійснювати свої права щодо користування 1/2 частиною жилого приміщення АДРЕСА_1.

Вселити ОСОБА_1 в квартиру АДРЕСА_1

Визначити ОСОБА_1 та ОСОБА_3 спільний порядок користування жилим приміщенням у квартири АДРЕСА_1 розділивши кімнату площею12,2 кв.м. по 6,1 кв.м. відповідно.

Встановити ОСОБА_1 та ОСОБА_3 спільний порядок користування приміщеннями загального користування квартири АДРЕСА_1: кухнею - 4.8 кв.м., санвузлом - 2.3 кв.м., коридором - 2,1 кв.м., убудованою шафою - 0,3 кв.м. та балконом 0,8 кв.м.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів .

Заява про скасування заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення набирає законною сили після збігу вказаних термінів.

Повне рішення буде виготовлено протягом п'яти днів.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація