Справа 256/350/14-ц
2/256/621/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
15 травня 2014 року м. Донецьк
Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:
головуючого судді - Ушенка В.Ф.
при секретарі - Малаховій А.В.
за участю сторін:
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою, уточнивши яку, просила стягнути з відповідача на її користь та на її утримання аліменти у розмірі 1000 грн. щомісячно до досягнення двадцяти трьох років.
Свої вимоги мотивувала тим, що її батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 На теперішній час вона навчається на першому курсі денного бюджетного відділення історичного факультету Донецького національного університету, її стипендія складає 730 грн. на місяць. Крім того вона навчається на курсах німецької мови, сума за п'ять місяців навчання складає 1170 грн., та самостійно сплачує комунальні послуги. Працювати вона не може, знаходиться на утриманні матері, заробітна плата якої складає 1585 грн. на місяць. Відповідач має постійну роботу, отримує заробітну плату, а також пенсію, аліменти на утримання інших осіб не сплачує, таким чином має можливість сплачувати аліменти. Позивач потребує матеріальної допомоги, а відповідач її у добровільному порядку не надає.
Позичав у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.
Відповідач у судові засідання не з'являвся, про день, час і місце розгляду справи був сповіщений у порядку ст. 74 ЦПК України, що підтверджується представленими в матеріалах справи документами. Від відповідача не надійшло до суду повідомлення про причини неявки. У справі мається досить матеріалів про права і взаємини сторін, тому суд приходить до висновку про можливість розглянути дану справу заочно під час відсутності відповідача на підставі наявних, досліджених у судовому засіданні доказів відповідно до вимог ст.224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, документи та докази, суд приходить до висновку про те, що позовна заява є частково обґрунтованою і підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, є ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження від 06.03.1995 року, виданого Калінінським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Донецька, актовий запис № 110.
Згідно довідки КП «Керуюча компанія Калінінського району м. Донецька» від 13.01.2014 року позивач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.
Як вбачається з довідки Донецького національного університету № 1079/6.5.0-51 від 15.01.2014 року ОСОБА_1 навчається на першому курсі денного відділення історичного факультету Донецького національного університету за спеціальністю «Історія», бюджетна форма навчання, термін навчання з 01.09.2013 року по 30.06.2017 року та отримує стипендію у розмірі 730 грн.
Згідно ст. 198 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Як вбачається з вимог ч. 1 ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим матеріальної допомоги; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як одержувач пенсії за вислугу років, призначеної згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», сума пенсії за період з 01.02.2014 року по 30.04.2014року складає 5348 грн. 52 коп.
Згідно довідки ТОВ «Страж-2008» ОСОБА_3 працює бухгалтером та її прибуток за 6 місяців складає 9585 грн. Відповідач в змозі надавати матеріальну допомогу, має задовільний стан здоров'я, аліменти на користь інших осіб не сплачує, тяжкими хворобами не страждає.
Таким чином, суд враховуючи встановлені обставини, вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення аліментів на навчання підлягають частковому задоволенню в частині стягнення з відповідача аліментів на утримання позивача на її користь у розмірі 445 грн. щомісячно до досягнення позивачем 23 віку.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати на користь держави.
Керуючись ст.ст. 212-215, 224, 226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився в м. Донецьку Донецької області, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на її користь в твердій грошовій сумі у розмірі 445 грн. щомісячно до досягнення ОСОБА_1 двадцяти трьох років, починаючи з 21.01.2014 року по ІНФОРМАЦІЯ_3.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився в м. Донецьку Донецької області, судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп. на користь держави.
В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя В.Ф.Ушенко
15.05.2014