Старобешівський районний суд Донецької області
№ 245/1199/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.05. 2014 року Старобешівський районний суд Донецької області у складі:
головуючої-судді Сазонової М.Г.
при секретарі Євсєй Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве адміністративну справу за позовом Кир*язієва ОСОБА_2 до управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області про визнання незаконними дій та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т Н О В И В:
08.05.2014 року позивач звернувся то Старобешівського районного суду Донецької області, як адміністративного суду першої інстанції, з адміністративним позовом до відповідача про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що постановою серії ПС1 № 209008 від 17.04.2014 року на нього накладено адміністративний штраф у розмірі 255 грн. за вчинення правопорушення за ст.122 ч.1 КУпАП. Із даною постановою не може погодитися, та вважає, що вона підлягає скасуванню з наступних підстав. Він зазначив, що не порушував вимоги п.12.6 «г» ПДР України, але інспектор проігнорував і склав протокол, також він відмовився залучити до справи пояснення свідків, а саме пасажирів його автомобіля. Таким чином вважає, що його права порушені та просить скасувати постанову.
Позивач у судовому засіданні наполягав на вимогах.
Відповідачі до судового засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце слухання справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, ухвалює рішення про задоволення позову на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ч. 4 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно ч. 1 ст. 104 КАСУ до адміністративного суду має право звернутись із адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушені її права, свободи чи інтереси в сфері публічно-правових відносин.
Судом встановлено, що постановою управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області від 17.04.2014 року Кир*язієва С.В. притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 255 гривень за те що він 17.04.2014 року о 13 годині 42 хвилин він керуючи автомобілем «Ford Kuga» номерний знак НОМЕР_1 рухався по трасі Донецьк - Запоріжжя була пред*явлена претензія щодо порушення п.12.6 «г» правил дорожнього руху України,а саме перевищив швидкість руху.
Згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП «Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками».
Ні підставі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Будь-яких фото, кіно чи відео матеріалів суду не надано.Інших доказів того, що порушення було скоєне позивачем, відповідачами суду не надано, а встановити це в судовому засіданні неможливо, оскільки відповідач до судового засідання не з'явився.
Крім того, незважаючи на заперечення позивачем своєї вини на місці події, на що вказує позивач у своїй позовній заяві, відповідач перед складанням протоколу та прийняттям постанови по справі про адміністративне правопорушення, як суб'єкт владних повноважень мав би, використовуючи свої повноваження, зібрати докази, які підтверджували наявність складу правопорушення та спростувати свідчення позивача, тобто не тільки шляхом винесення постанови.
Згідно статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу адміністративного впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач не доказав правомірність оскаржуваної постанови, таким чином є необхідним зазначену постанову скасувати.
Керуючись ст.ст.7, 122 ч. 1, 251, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 158, 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов до управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області про визнання незаконними дій та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову управління державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області ПС1 №209008 від 17.04.2014 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 255 гривень за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КпАП України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:
30.05.2014