Справа №430/1308/14-ц
Провадження №2-с/430/6/14
УХВАЛА
про скасування судового наказу
"04" червня 2014 р. смт.Станиця Луганська Луганської області
Станично-Луганський районний суд Луганської області у складі:
головуючого-судді Карташевої Т.А.
при секретарі Бабарикіній А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Станично-Луганського району Луганської області заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу,-
ВСТАНОВИВ:
25.04.2014 року Станично-Луганським районним судом Луганської області була розглянута заява ПАТ по газопостачанню та газифікації „Луганськгаз" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ з березня 2006 р. по березень 2014 р. в сумі 7246,37 грн. та судового збору в сумі 121,80 грн., та видано судовий наказ.
23.05.2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування даного судового наказу, посилаючись на те, що сума заборгованості, яка включена до розміру боргу є спірною та необґрунтованою. Фактичні показники газового лічильника, встановленого на газове обладнання за адресою: АДРЕСА_1 не відповідають показникам вказаним в заяві про видачу судового наказу. Згідно фактичним показникам газового лічильника він сплачував послуги по газопостачанню в повному обсязі, що підтверджується відміткою контролера газової ділянки в розрахунковій книжці по оплаті за газ та квитанцією від 28.03.2014 р. До того ж заявник просить стягнути заборгованість, яка створилась за межами загального трирічного строку позовної давності. Просить суд зазначений судовий наказ скасувати.
Заявник та представник стягувача у судове засідання не з'явилися, що, згідно з ч. 6 ст. 105-1 ЦПК України не перешкоджає розгляду такої заяви.
Відповідно до ст.105 ЦПК України боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Як вбачається із змісту заяви, та підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, копію судового наказу боржник отримав 13.05.2014 року, тобто заяву подано у строк, встановлений ЦПК України.
Відповідно до статті 105-1 Цивільного процесуального кодексу України, заява про скасування судового наказу розглядається судом протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття такої заяви до розгляду у відкритому судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, не перешкоджає розгляду такої заяви. За результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право: 1) залишити заяву про скасування судового наказу без задоволення; 2) скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову; 3) змінити судовий наказ.
Вивчивши матеріали заяви, суд вважає, що судовий наказ підлягає скасуванню, оскільки з поданої заяви та доданих до неї документів вбачається спір про право.
Керуючись ст.ст.105, 105-1, ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу задовольнити.
Скасувати судовий наказ від 25.04.2014 року, виданий Станично-Луганським районним судом Луганської області за заявою Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ у сумі 7246,37 грн. та судового збору у сумі 121,80 грн.
Роз'яснити стягувачу, що заявлені ним вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Карташева