АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________
Провадження: 22-ц/790/3867/14 Головуючий 1-ї інстанції - Цендра Н.В.
Справа № 628/452/14-ц Доповідач - Крилова Т.Г.
Категорія: відшкодування шкоди
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2014 року Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
Головуючого - Крилової Т.Г.
Суддів - Трішкової І.Ю.
- Карімової Л.В.
при секретарі - Карамишевій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 02 квітня 2014 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куп'янському районі Харківської області про перерахунок щомісячної виплати втраченого заробітку на відшкодування шкоди від каліцтва, -
В С Т А Н О В И Л А:
У лютому 2014 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куп'янському районі Харківської області про перерахунок щомісячної виплати втраченого заробітку на відшкодування шкоди від каліцтва.
В обґрунтування позову посилався на те, що він працював в ВАТ «Куп'янський ливарний завод» з 17 липня 1981 року по 14 травня 1996 року електрогазозварником 5-го розряду. Оскільки його робота була пов*язана з особливо шкідливими умовами праці, захворів на сілікоартракоз.
Висновком ДП «Харківський НДІ Гігієни праці і професійних захворювань» сілікоартракоз - визнаний наслідком впливу шкідливих факторів на роботі електрозварником. 15 листопада 2006 року йому було встановлено стійку втрату професійної працездатності на 25% за професійним захворюванням, безстроково на підставі висновку МСЕК.
29 грудня 2006 року Фонд соцстраху призначив йому страхові виплати з розрахунку заробітку у розмірі 280,21 грн. За діючим на той час законодавством розмір мінімальної заробітної плати становив 375 грн., починаючи з 01 липня 2006 року по 30 грудня 2006 року.
Таким чином, сума відшкодування у розмірі 280,21 грн. не відповідає законодавству, так як ВАТ «Куп'янський ливарний завод» не провело відповідний перерахунок вказаної суми. У зв'язку з чим, з вини підприємства, Фонд соцстраху продовжував виплачувати йому лише 280,21х25%=70,05 грн., недоплачуючи щомісячно по 23,25 грн.
До того ж, суми підлягають перерахуванню у зв'язку з підвищенням середньої заробітної плати в Україні, коефіцієнти щорічно встановлені правлінням Фонду соцстраху.
Просив стягнути з відповідача на його користь 16087,02 грн. заборгованість страхової суми втраченого заробітку одноразово та встановити йому щомісячну страхову виплату з 01 січня 2014 року в розмірі 291,60 грн., з подальшою виплатою щомісячних платежів з урахуванням корегування суми у випадках підвищення заробітної плати надалі, безстроково.
Рішенням Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 02 квітня 2014 року у задоволенні позовної заяви ОСОБА_2 - відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення по суті позовних вимог.
Апелянт посилається на те, що рішення суду є незаконним та необґрунтованим, ухваленим з порушенням норм матеріального і процесуального права, оскільки не прийнято до уваги його доводи і пояснення по справі.
Вислухавши доповідь судді, пояснення учасників процесу, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2, працюючи на ВАТ «Куп'янський ливарний завод» електрогазозварником 5-го розряду, захворів на сілікоартракоз. У зв*язку із цим з 14 травня 1996 року його було звільнено з роботи.
З висновку МСЕК вбачається, що ОСОБА_2 з 15 листопада 2006 року встановлено ступінь втрати професійної працездатності - 25% безстроково.
Відділенням Фонду ОСОБА_2 було обчислено суму страхових виплат у розмірі 280,21 гр., яка є середньомісячним заробітком для обчислення суми страхових виплат потерпілому у зв*язку із втраченим заробітком.
Така сума розрахована відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати для виплат за загальнообов*язковим державним соціальним страхуванням, що затверджено Постановою КМУ від 26.09.2001 року № 1266 «Про обчислення середньої заробітної плати ( доходу, грошового забезпечення) для розрахунку страхових виплат за загальнообов*язковим державним соціальним страхуванням». Де зазначено, що обчислюється середньомісячний заробіток з врахуванням усіх видів виплат, на які нараховувалися страхові внески. Для призначення страхових виплат за страхуванням від нещасних випадків береться середньомісячна заробітна плата, яка розраховується за відповідною формулою.
ВАТ «Куп'янський ливарний завод» у грудні 2006 року надав довідку про середню заробітну плату від 12.12.06 року № 07-1183, де було взято заробітну плату (дохід) перед звільненням з роботи, з якою пов*язане професійне захворювання. Розрахунковим є період з листопада 1995 року по квітень 1996 року на підставі п. Постанови № 1266.
Тому, відповідачем правильно було розраховано суму страхових виплат у розмірі 280,21 гр.
Посилання позивача на те, що при здійсненні розрахунку страхових виплат слід виходити із розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 01.07.06 року складала 375 гр. є помилковим та не відповідає зазначеному Порядку обчислення середньої заробітної плати для виплат за загальнообов*язковим державним соціальним страхуванням.
Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правомірно відмовив у задоволенні позову. Рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права та підстав для його скасування немає.
Доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.
Рішення Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 02 квітня 2014 року залишити без змін.
Ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з моменту її проголошення.
Головуючий - Судді: