Справа № 413/1955/14-ц
Провадження № 2/413/961/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
19 травня 2014 року м. Красний Луч
Краснолуцький міський суд Луганської області
у складі: головуючого судді Чехова Є. М.,
при секретарі Гаріні М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красний Луч цивільну справу за позовною заявою Товариства з додатковою відповідальністю СК "Кредо" до ОСОБА_1 про стягнення втрат по сплаті страхового відшкодування в порядку регресу,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з додатковою відповідальністю СК "Кредо" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь відшкодування витрат, повязаних зі сплатою страхового відшкодування. Представник позивача у судове засідання не з`явився, надавши заяву про проведення розгляду справи без їх участі. Проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з`явився за невідомими суду обставинами, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суду не повідомив.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Відповідно до ст.197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
У відповідності до статті 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ч. 1 ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Судом встановлено, що 18 жовтня 2012 року між ТДВ СК «Кредо» та ОСОБА_1 укладено договір обов`язкового страхування наземного транспортного засобу № АВ 8283462, за умовами якого позивач зобов`язався у разі настання страхового випадку здійснити страхове відшкодування у межах страхової суми у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про обов`язкове страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
14 червня 2013 року відбулась дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого автомобілю ВАЗ 21093, реєстраційний НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 та автомобілю ВАЗ 111830, реєстраційний НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2(потерпіла особа).
Постановою Краснолуцького міського суду Луганської області від 01.07.2013 року ОСОБА_1визнаний винним у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди в стані алкогольного сп`яніння( постанова Краснолуцького міського суду від 25.06.2013 року).
Сума страхового відшкодування до виплати страхувальнику з урахуванням визначеної договором страхування франшизи на підставі страхового акту № ОСГПО-953 від 20.09.2013 року складає 19735,40 грн..
ТДВ СК «Кредо» виконала свої обовязки щодо страхового відшкодування потерпілій особі страхової виплати в розмірі 19735 гривень 40 копійок, що підтверджується платіжним дорученням № 1002 від 24.09.2013 року.
Згідно зі ст. 993 ЦК України та ст. 27 ЗУ «Про страхування»до Страховика, який здійснив виплату страхового відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке Страхувальник мав до особи, відповідальної за заподіяні збитки.
Відповідно до п. 22.1 ст. 22 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.
У відповідності до ст. 1191 ЦК України та ст. 38 п. 2 ч. 1 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»особа, яка відшкодувала шкоду завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування.
Отже, після проведення відповідної виплати потерпілій особі у Товариства з додатковою відповідальністю Страхова компанія «Кредо» виникло право зворотної вимоги до ОСОБА_1 і тому з відповідача на користь позивача підлягають стягненню відшкодування витрат, пов'язані з виплатою страхового відшкодування в розмірі 19735,40 грн..
Згідно із ст. 38.1 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду якщо він керував транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
На підставі наведених норм права, з урахуванням встановленого факту керування відповідачем ОСОБА_1 транспортним засобом, якій спричинив дорожньо-транспортну пригоду у стані алкогольного спяніння, у позивача виникло право подати регресний позов.
Вимоги ТДВ СК «Кредо» є обґрунтованими, законними, а порушене право позивача підлягає судовому захисту шляхом примусового стягнення з відповідача суми страхових виплат.
Керуючись ст. 38.1 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», ст.ст. 16, 1191 ЦК України, ст.ст. 4-6, 8, 10-11, 14-15, 18, 31, 208-209, 212-215,224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ТДВ СК «Кредо» до ОСОБА_1 про відшкодування страхових витрат задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, на користь ТДВ СК «Кредо» (юридична адреса: 69068, м. Запоріжжя, пр-т Моторобудівників, буд. 34, ЗКПО 13622789, МФО 305299, пот/рах 26500050000003 у ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Дніпропетровська) відшкодування страхових витрат в розмірі 19735грн.40 коп.. та судові витрати в розмірі 243 грн. 60 коп..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем у апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Краснолуцький суд шляхом подачі у десяти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем у апеляційному порядку.
Головуючий суддя: Є.М.Чехов