Справа № 410/3040/13-ц
Провадження № 2/410/1061/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2013 року
Брянківський міський суд Луганської області у складі: головуючого судді Гончарова В.М.
при секретарі Колеснік М.П.
за участю адвоката ОСОБА_1
позивача ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні суду в м. Брянка справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі - продажу дійсним, про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом про визнання дійсним договору купівлі-продажу будинку з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та про визнання за ним права власності посилаючись на такі обставини. Він, 01.06.2013 року у ОСОБА_3 згідно із розпискою, придбав будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1, про що було складено відповідну розписку. При цьому відповідачка зобов'язалась оформити цю угоду нотаріально впродовж двох місяців. На даний час відповідачка від нотаріального оформлення купівлі - продажу будинку злісно ухиляється. Він звертався в нотаріальну контору з проханням засвідчити договір купівлі - продажу, йому надали перечень необхідних для цього документів, які він не мав можливості надати, оскільки відновити їх може тільки власниця будинку - ОСОБА_3, яка категорично відмовляється це робити. Він в даний час користується цім будинком, мешкає в ньому. Вважає, що ним були виконані усі умови договору купівлі-продажу, але нотаріально він оформити договір купівлі-продажу не має можливості, тому змушений звернутися до суду з зазначеною заявою.
Відповідачка до судового засідання не з'явилась, надала заяву з проханням розглянути справу за її відсутності, позов визнає в повному обсязі. Її інтереси в судовому засіданні представляла адвокат ОСОБА_1, пояснила, що частина оригіналів документів, необхідних для нотаріального оформлення договору купівлі - продажу утрачена, частина - відсутня і ОСОБА_3 категорично відмовляється їх збирати через поганий стан здоров'я, але не заперечує той факт, що вона продала свій будинок своєму сину - ОСОБА_2
Суд, вислухавши думку позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно із договором дарування від 23.10.1964 року, який було зареєстровано за реєстром № 7802 ОСОБА_3 належить на праві приватної власності будинок АДРЕСА_1 (а.с. 9-10). Із довідки КП «БТІ» № 349 від 19.11.22013 р вбачається, що згідно із технічною інвентаризацією АДРЕСА_1 було перейменовано на АДРЕСА_1 (а.с. 23).
Як вбачається із розписки від 01.06.2013 року ОСОБА_3 продала, а ОСОБА_2 купив будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, який розташована за адресою: АДРЕСА_1 за 10 000 (десять тисячі) гривень, гроші за будинок отримала у повному обсязі, ніяких претензій матеріального характеру до ОСОБА_2 не має, зобов'язалась оформити договір нотаріально впродовж двох місяців (а.с. 8).
Перелік необхідних для нотаріального оформлення договору купівлі - продажу будинку АДРЕСА_1 міститься у відповіді державного нотаріуса Брянківської державної нотаріальної контори (26), частину з цих документів без згоди власниці будинку надати неможливо. З пояснень сторін вбачається, що вона категорично відмовляється збирати необхідні документи через стан здоров'я.
Виходячи зі змісту ст. 334 ЦК України, право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, може виникнути у набувача також з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Відповідно до ст. 220 ЦК України, суд може визнати договір дійсним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору.
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона передає, або зобов'язується передати майно у власність другій стороні, а покупець приймає, або зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.
01.06.2013 року між сторонами було укладено письмовий договір, який хоча й не було посвідчено нотаріально, але є дійсним, оскільки право власності у позивача виникло з моменту оплати та прийняття майна.
Надані докази по справі суд вважає достовірними, бо їх об'єктивність не викликає сумнівів.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Цивільного процесуального кодексу України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст.174 ЦПК України, суд переконався, що визнання відповідачами позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 10, 11, ч 1 ст. 61, 174, 209-215 ЦПК України, ст. ст. 16, 220, 334, 355, 655, 656, 657, 662, 692 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати договір купівлі - продажу будинку з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_2 з одного боку, та ОСОБА_3 з іншого боку, дійсним.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після оголошення рішення через міський суд до апеляційного суду Луганської області
Суддя: В.М. Гончаров