2/257/830/14
257/944/14-ц
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2014 року Київський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Чальцевої Т. В.,
при секретарі Лук'янченко Ю. Ю.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа приватний нотаріус Донецького нотаріального округу ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання договору недійсним та за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання добросовісним набувачем нерухомого майна за договором купівлі-продажу квартири, -
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа приватний нотаріус Донецького нотаріального округу ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання договору недійсним.
17.03.2014 року ОСОБА_4 звернувся із зустрічною позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання добросовісним набувачем нерухомого майна за договором купівлі-продажу квартири, мотивуючи свої вимоги тим, що 16 січня 2014 р. ОСОБА_4 придбав згідно договору купівлі-продажу зареєстрованого в реєстрі № 54, у ОСОБА_3 квартиру АДРЕСА_1 в м. Донецьк. При оформленні договору купівлі-продажу продавець своїм підписам підтвердив обставини які вказані в п. 1.2 договору купівлі-продажу зареєстрованого в реєстрі № 54, від 16.01.2014 р.
ОСОБА_4 отримав свідоцтво право власності на квартиру АДРЕСА_1 в м. Донецьк, згідно договору купівлі-продажу від 16.01.2014 р., та виконав всі дії передбаченні, ст. 334 ЦК України.
ОСОБА_2 згідно Вироку Київського районного суду м. Донецька від 27.02.2014 р., по кримінальному провадженні № 1 - кп /257/161/14 та 257/920/14к , вину в скоєному кримінальному злочинні передбаченому ч. 2 ст. 121 КК України скоєному в відношенні ОСОБА_7 якій був рідним батьком ОСОБА_2, визнав повністю та був засудженний до 7 (сьоми) років позбавлення волі. Своїми діями ОСОБА_2 позбавив життя спадкодавця ОСОБА_7. Таким чином згідно ст.1224 ЦК України, не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.
Просив визнати позивача за зустрічним позовом ОСОБА_4 добросовісним набувачем права власності на квартиру АДРЕСА_1
Первинний позов ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа приватний нотаріус Донецького нотаріального округу ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання договору недійсним за заявою представника позивача ухвалою від 10.04.2014 року залишено без розгляду.
У судове засідання представник позивача за зустрічним позовом не з'явився. Надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю. Позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні.
Представник позивача за первинним позовом у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, від нього не надійшло повідомлення про причини неявки, клопотань про відкладення справи від нього до суду не надходило, тому враховуючи, що позивач не заперечує проти ухвалення заочного рішення, суд відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України вважає необхідним розглянути справу на підставі наявних у справі доказів з ухваленням заочного рішення.
Суд, дослідивши письмові докази, що є в матеріалах справи, проаналізувавши надані докази, вважає, що позов ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання добросовісним набувачем нерухомого майна за договором купівлі-продажу квартири підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд встановив, що 16 січня 2014 р. ОСОБА_4 придбав згідно договору купівлі-продажу зареєстрованого в реєстрі № 54, у ОСОБА_3 квартиру АДРЕСА_1 в м. Донецьк. (а. с. 20-21)
При оформленні договору купівлі-продажу продавець своїм підписам підтвердив обставини які вказані в п. 1.2 договору купівлі-продажу зареєстрованого в реєстрі № 54, від 16.01.2014 р.
ОСОБА_4 отримав свідоцтво право власності на квартиру АДРЕСА_1 в м. Донецьк, згідно договору купівлі-продажу від 16.01.2014 р., та виконав всі дії передбаченні, ст. 334 ЦК України.
Відповідно до вимог ст. 334 ЦК України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки. До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним. Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
ОСОБА_2, згідно Вироку Київського районного суду м. Донецька від 27.02.2014р., по кримінальному провадженні № 1 - кп /257/161/14 та 257/920/14к , вину в скоєному кримінальному злочинні передбаченому ч. 2 ст. 121 КК України скоєному в відношенні ОСОБА_7 якій був рідним батьком ОСОБА_2, визнав повністю та був засудженний до 7 (сьоми) років позбавлення волі. Своїми діями ОСОБА_2 позбавив життя спадкодавця ОСОБА_7. Таким чином згідно ст.1224 ЦК України, не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.
Згідно зі ст. 330 ЦК України, якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до статті 388 цього Кодексу майно не може бути витребуване у нього.
Відповідно до вимог ст. 388 ЦК України, якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно: було загублене власником або особою, якій він передав майно у володіння; було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння; вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом. Майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо воно було продане у порядку, встановленому для виконання судових рішень. Якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.
.
На підставі викладеного, керуючись ст. 330, 388, 1224 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В
Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання добросовісним набувачем нерухомого майна за договором купівлі-продажу квартири - задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 добросовісним набувачем права власності на квартиру АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційну скаргу на заочне рішення може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: