27.05.2014 Справа № 271/1824/14-ц
Номер провадження 2/271/878/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
27 травня 2014 року
Червоногвардійський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Заставенко М.О.,
при секретарі Бановій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
14 квітня 2014 року Позивач звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання неповнолітньої дитини. В обґрунтування позову посилається на наступні обставини. З 23.04.2005 року вона з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі, який було зареєстровано у відділі реєстрації актів цивільного стану Червоногвардійського райуправління юстиції м.Макіївки Донецької області, актовий запис № 48. Від шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина знаходиться на вихованні та утриманні матері. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини в добровільному порядку не надає, у зв?язку з чим, позивач просить суд постановити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітньої дитини, аліменти в розмірі 1/4 частини від всіх видів доходів відповідача щомісячно, починаючи стягнення з дня подачі позовної заяви до повноліття дитини.
Позивач, яка належним чином була повідомлена про час та місце судового розгляду справи до судового засідання не з'явилася, надала суду заяву в якій підтримала позовні вимоги в повному об'ємі, просила суд їх задовольнити, справу розглянути за її відсутністю.
Відповідач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, у зв'язку з чим, суд за згодою позивача, вважає можливим розглянути справу за його відсутністю, за наявними у справі доказами, та постановити заочне рішення на підставі ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог встановив наступне.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 з 23.04.2005 року перебувають у зареєстрованому шлюбі (а.с. 4). Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить свідоцтво про народження серії НОМЕР_1, видане Червоногвардійським відділом реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 270 (а.с.9). Дитина проживає разом з позивачем (а.с.6) та знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини в добровільному порядку не надає.
Відповідно до Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної ради України від 27 лютого 1991 року № 789-ХІІ) дитина, з огляду на його фізичну й розумову незрілість вимагає спеціального захисту й турботи, виключаючи належний правовий захист, як до так і після народження.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ст. 181 ч. 3 СК України).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2, є батьком неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та зобов'язан надавати матеріальну допомогу на її утримання, однак не виконує у відношенні дитини передбачені сімейним законодавством батьківські обов'язки, чим порушує право дитини на достатній рівень життя. Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_2 від обов'язку утримання неповнолітньої дитини судом не встановлено. Домовленості між батьками, щодо способу утримання дитини не досягнуто. За таких обставин, суд вважає можливим позовні вимоги позивача задовольнити та визначити розмір аліментів у частці від доходу відповідача.
Вирішуючи питання щодо розміру аліментів на утримання дитини, суд враховує матеріальне становище сторін та дитини і визначає аліменти у частковому відношенні - у розмірі однієї четвертої частини від заробітку (доходу) його батька - ОСОБА_2.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дітей за один місяць, згідно вимогам ст. 367 ЦПК України підлягає негайному виконанню.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Таким чином судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.
На підставі ст.ст. 180, 181, 182, 183 СК України, керуючись ст.ст. 60, 61, 88, 197, 213-215, 224 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Макіївки Донецької області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходів, щомісячно, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 квітня 2014 року до досягнення дитиною повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць піддати негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Макіївки Донецької області на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою Відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги на рішення протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Суддя: М.О.Заставенко