Судове рішення #3713442

№2-2274/07

РІШЕННЯ

іменем України

28 листопада 2007 року     м.Фастів

Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Панасюка С.П., при секретарі: Лисовець В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Фастівської міської державної нотаріальної контори м.Фастів, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини посилаючись на те, що спадкодавиця ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 рокуна її ім»я залишила заповіт на все майно. В строк визначений ст.1270 ЦК України, позивач не подала заяви до нотаріальної контори, у зв»язку з тим, що незнала вимог закону щодо строків. Просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач вимоги підтримала, просить продовжити строк для подачі заяви до нотаріальної контори для прийняття спадщини.

Державна міська нотаріальна контора м.Фастова звернулася до суду з письмовою заявою в якій просить розглянути справу без їх участі, проти задоволення позову не заперечують.

Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що спадкодавець на ім»я позивача склала заповіт 13.04.2004 року на все майно (а.с.5).

Відповідно до копії свідоцтва про смерть спадкодавець померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.3).

Строк визначений ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини закінчився 29.06.2007 року.

Спадкодавець мотивує пропуск шестимісячного строку для прийняття спадщини тим, що не знала вимог закону, та вважала, що маючи заповіт вона є власником спадкового майна, тому просить встановити додатковий строк.

Відповідно до ст.1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Тому суд, зважаючи на всі обставини справи, та на те, що позивач за заповітом визначений єдиним спадкоємцем, є особою похилого віку, тому необхідно визначити додатковий строк для прийняття спадщини, але не більше ніж три місяці.

Керуючись ст.1270, 1272 ЦК України, ст.209, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття

спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 строком три місяці з дня вступу рішення в законну силу.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення і апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подачі заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація