Судове рішення #3713412

Сп-ава № 2-2191/07

РІШЕННЯ

іменем України

15 листопада 2007 року     м.Фастів

Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Панасюка С.П., при секретарі: Лисовець В.В., за участю: адвоката ОСОБА_1,

позивачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, розглянувши у  відкритому  судовому засіданні  цивільну  справу  за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_5, Дорогинської сільської ради Фастівського р-ну Київської області про визнання права власності на жилий будинок,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з позовною заявою про визнання права власності на жилий будинок посилаючись на те, що 14.03.2006 року заплатили відповідачу гроші в сумі 2750 гривень за жилий будинок, який розташований в АДРЕСА_1. Жилий будинок, який залишився по спадщині відповідачу не зареєстрований в МБТІ і право власності по спадщині відповідач на себе не оформила. Проте, вона не заперечує фактичне укладення договору купівлі-прожажу жилого будинку і не заперечує проти позову.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 вимоги підтримав, просить визнати право власності на жилий будинок.

Позивач ОСОБА_3, позов підтримала і просить визнати право власності на жилий будинок за її чоловіком ОСОБА_2, так як він фактично сплачував гроші відповідачу і в сільській раді на його ім»я є рішення про виділ земельної ділянки під спірним будинком та приватизацію земельної ділянки.

Відповідач звернулася до суду з письмовою заявою, яка нотаріально завірена, позов визнала повністю, просить визнати право власності на жилий будинок за ОСОБА_2.

Представник сільської ради в судове засідання не з»явиввся, до суду надійшов лист в якому сільська рада не заперечує проти позову, просять вирішити справу без участі представника місцевої ради.

Суд, вислухавши позивачів, зважаючи на позицію сторін по справі, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що спадкоємцем після смерті колишніх власників спірного жилого будинку є відповідач ОСОБА_5, яка фактично прийняла спадщину, але не змогла оформити своє право на спадщину, у зв»язку з тим, що жилий будинок спадкодавців не був зареєстрований в МБТІ. Вказані обставини підтверджуються довідкою сільської ради №865 від 16.10.2007 року (а.с.5), довідкою №870 від 18.10.2007 року (а.с.7), довідкою Фастівського МБТІ №1202 від 17.10.2007 року (а.с. 10).

Факт передачі  позивачем відповідачу грошей  в  сумі  2750  гривень  за

проданий будинок в  АДРЕСА_1  підтвержено розпискою відповідача ОСОБА_5, від 14.03.2006 року, яка завірена нотаріально.

Вказаний факт про передачу грошей за жилий будинок, суд розцінює як укладення договору купівлі-продажу жилого будинку між сторонами по справі.

Також встановлено, що відповідач виступаючи як продавець отримав обумовлену сторонами суму грошей за жилий будинок, та передав позивачу -покупцеві майно (жилий будинок), та підтвердив факт отримання грошової суми написанням нотаріально посвідченої розписки.

Відповідно до ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно ст.655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов»язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов»язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що є всі підстав для визнання права власності позивача на жилий будинок.

Керуючись ст.328, 655, 657 ЦК України, ст.209, 212-215 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

 

Позов задоволити.

Визнати право власності ОСОБА_2 на жилий будинок АДРЕСА_1, зобов»язавши Фастівське МБТІ зареєструвати право власності за ОСОБА_2.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення і апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подачі заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація