Справа № 22-1164/2008р. Головуючий в 1 інстанції Волкова Н.Ю.
Категорія 34 Доповідач Звягінцева О.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2008 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Стельмах Н.С. , суддів Звягінцевої О.М. , Молчанова С. І., при секретарі Шилковій Ю.О. розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення, що набрало законної сили, і
встановив:
в апеляційній скарзі ОСОБА_1 оспорює обгрунтованість судової ухвали, якою відмовлено в задоволенні вказаної заяви, і ставить питання про її скасування з направленням справи на новий розгляд, оскільки вважає, що висновки суду не відповідають вимогам діючого законодавства та обставинам справи, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
В засіданні апеляційного суду ОСОБА_1 підтримав доводи апеляційної скарги і просив про скасування судової ухвали з направленням справи на новий розгляд, а відповідачка ОСОБА_2 заперечувала проти доводів апеляційної скарги, просила її відхилити та залишити без зміни ухвалу суду.
Судом першої інстанції при розгляді цієї справи встановлено наступні обставини.
7 грудня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Кіровського міського суду Донецької області від 9 жовтня 2006 року.
Він зазначав, що вказаним рішенням відмовлено у задоволенні його позову про виключення відомостей про нього як батька з актового запису про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, № 4 від 23.06.2005 p., виконаного виконкомом Олександрівської сільської ради м. Свердловська Луганської області.
28.09.2007 р. в ході бесіди з його представником ОСОБА_4 стало відомо, щоОСОБА_5, який брав участь в проведенні судово-медичної іммунологічної експертизи, у серпні 2007 р. при розгляді цивільної справи у Свердловському міському суді Луганської області повідомив про те, що він ніколи не був судово-медичним експертом, а є лише спеціалістом з патологічної фізіології, а крім того, його ніколи не було занесено до Державного реєстру атестованих судових експертів України.
Тому він вважав, щоОСОБА_5 не мав права як експерт проводити судово-медичну іммунологічну експертизу, складати та підписувати висновок експерта за експертизою, що була проведена за період з 7.06.2006 р. до 7.09.2006 р., про те, що його батьківство практично доведено.
З цих підстав він вважає незаконними як висновки вказаної експертизи, так і саму експертизу; на момент вирішення спору про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини ці обставини не були і не могли бути йому відомі.
Заявник вважав, що це є нововиявленою обставиною і просив переглянути вказане судове рішення.
Ухвалою Кіровського міського суду Донецької області від 25 грудня 2007 року в задоволенні заяви відмовлено.
Апеляційний суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Всупереч доводам скарги судово-медичну іммунологічну експертизу проведено відповідно до вимог чинного законодавства.
З висновку вказаної експертизи вбачається, що доповідачем по ній був лікар-експерт ОСОБА_6, яка включена до державного реєстру атестованих судових експертів, а завідуючий відділом молекулярно-генетичних досліджень Центральної науково-дослідної лабораторії Донецького державного медичного університету, доктор медичних наук, с. н.сОСОБА_5 був залучений до проведення експертизи як консультант.
Таким чином, в заяві про перегляд судового рішення, що набрало законної сили, заявник не посилається на обставини, які можна було б визнати нововиявленими відповідно до переліку, визначеному в ч. 2 ст. 361 ЦПК України.
За таких обставин, суд дійшов обгрунтованого висновку щодо відстуності підстав для задоволення заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Кіровського міського суду Донецької області від 9 жовтня 2006 року.
Оскільки апеляційним судом не встановлено порушень судом першої інстанції при розгляді вказаної заяви норм процесуального права, то підстав для задоволення апеляційної скарги, скасування судової ухвали і передачі питання на новий розгляд до суду першої інстанції немає.
Керуючись ст. 218, п. 1 ч. 2 ст. 307, п. 1 ст. 312, п. 4 ст. 314, ст. 315 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, ухвалу Кіровського міського суду Донецької області від 25 грудня 2007 року залишити без зміни.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.