Судове рішення #371181
Справа № 2а-92\2007р

Справа № 2а-92\2007р. ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.01.2007р.                                     Бориспільський міськрайонний суд Київської області

в складі головуючого судді               Завірюхи О.В.

при секретарі                                    Алфімовій І.М.

розглянувши   в   відкритому   судовому   засіданні   в   м.   Борисполі   адміністративну   справу   за

адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Центр державного

земельного Кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» про зобов'язання

зареєструвати державний акт на право власності на земельну ділянку,

встановив:

позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просить зобов'язати Державне підприємство «Центр державного земельного Кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», а саме його структурний підрозділ - Бориспільський районний відділ Київської регіональної філії, зареєструвати державний акт на право власності на земельну ділянку. Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1. його мати - ОСОБА_2 померла. Після її смерті Бориспільська районна державна адміністрація Київської області 01.08.05р. затвердила технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр.ОСОБА_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами с. Сеньківка та передала їй земельну ділянку загальною площею 4,38га ріллі у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, про що прийняла розпорядження № 458 від 01.08.05р. «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр.ОСОБА_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами с. Сеньківка». На виконання п.5 зазначеного Розпорядження ТОВ «Широта» виготовила державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, а Бориспільський районний відділ Київської регіональної філії, яікий є структурним підрозділом відповідача, повинен був зареєструвати його у книзі реєстрації державних актів. Але структурний підрозділ відповідача державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 у книзі реєстрації державних актів не зареєстрував. Після смерті матері, він як єдиний спадкоємець її майна, прийняв спадщину. При його зверненні до відповідача із заявами про реєстрацію державного акту на право власності на земельну ділянку отримав відмову у зв'язку з відсутністю правових підстав, вважає дану відмову відповідача безпідставною, незаконною та необгрунтованою. На позові наполягає, справу просить слухати у його відсутність.

Представники Державного підприємства «Центр державного земельного Кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» повторно до суду не з'явились, своїх пояснень чи запереченень до суду також не направили. Про час на місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.

ОСОБА_2 проживала у с. Дніпровське Чернігівської області. 03.12.99р. Чернігівською обласною державною адміністрацією їй було видане направлення серії НОМЕР_2 для переселення у Київську область відповідно до ст. 4 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У зв'язку з тим, щоОСОБА_3 не використала своє право на отримання земельної частки (паю) за своїм попереднім місцем проживання, де працювала до виходу на пенсію в сільськогосподарському підприємстві, вона 16.05.03р. звернулась із заявою до голови Бориспільської райдержадміністрації про виділення їй земельної ділянки (паю) відповідно до постанови КМУ №1651 від 13.12.01.

10.06.03р. Бориспільська районна державна адміністрація Київської області надала дозвіл ОСОБА_3 НОМЕР_3. на розробку технічної документації зі складання сертифіката на право на земельну частку (пай) із земель резервного фонду Сеньківської сільської ради ОСОБА_3 - громадянці, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи і була евакуйована із зони відчуження ЧАЕС.

 

ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 померла, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за НОМЕР_4. Після її смерті Бориспільська районна державна адміністрація Київської області 01.08.05р. затвердила технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр.ОСОБА_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами с. Сеньківка та передала їй земельну ділянку загальною площею 4,38га ріллі у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, про що прийняла розпорядження № 458 від 01.08.05р. «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр.ОСОБА_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами с. Сеньківка».

На виконання п. 5 зазначеного Розпорядження ТОВ «Широта» виготовило державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, а Бориспільський районний відділ Київської регіональної філії, який є структурним підрозділом відповідача, повинен був зареєструвати його у книзі реєстрації державних актів. Але структурний підрозділ відповідача вимоги п. 6 Розпорядження не виконав і державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 у книзі реєстрації державних актів не зареєстрував.

Після смертіОСОБА_3, заявник як єдиний спадкоємець її майна, прийняв спадщину і 21.09.05р. у Бориспільській міській державній нотаріальній конторі отримав свідоцтво про право на спадщину за законом.

01.09.06р. та 12.10.06р, заявник, звертався до структурного підрозділу відповідача із заявами про реєстрацію державного акту на право власності на земельну ділянку і отримав відповіді за ІНФОРМАЦІЯ_2 з мотивами відмови у державній реєстрації державного акту у зв'язку з відсутністю правових підстав.

Відповідно до ст. 1216, 1218 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Таким чином після прийняття спадщини спадкоємець стає учасником тих самих правовідносин, суб'єктом яких раніше був спадкодавець.

В п.п.3.2 п. З Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі НОМЕР_5 вказано, що державна реєстрація державних актів на право власності на земельну ділянку, здійснюється структурними підрозділами Центру державного земельного Кадастру при Держкомземі України. В даному випадку структурним підрозділом є Бориспільський районний відділ Київської регіональної філії ДП «Центр державного земельного Кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам».

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправне позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Таким чином суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Центр державного земельного Кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» обґрунтований, а тому підлягає задоволенню.

На підставі ст. 14 Конституції України, ст.ст. 1216, 1218 ЦК України , керуючись ст.ст. 7, 18, 70, 159-163 КАС України суд ,-

постановив:

адміністративний позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Центр державного земельного Кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» про зобов'язання зареєструвати державний акт на право власності на земельну ділянку задовольнити.

Зобов'язати Державне підприємство «Центр державного земельного Кадастру при Державному комітеті України по Земельних ресурсах», а саме його структурний підрозділ -Бориспільський районний відділ Київської регіональної філії, зареєструвати державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 в книзі реєстрації державних актів.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація