Судове рішення #37110981



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ[1]

28 травня 2014 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду м. Києва в складі:

головуючого судді Росік Т.В.

суддів: Прокопчук Н.О.‚ Мазурик О.Ф.

при секретарі Калініній Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 13 лютого 2014 року в справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Федерації гирьового спорту України про визнання протоколу засідання Президії Федерації гирьового спорту України таким, що прийнятий з грубим порушенням статуту та законодавства України, стягнення моральної шкоди‚

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернулися до суду з позовом до Федерації гирьового спорту України в якому, з урахуванням уточнень, просили визнати протокол засідання Президії Федерації гирьового спорту України № 8 від 12 грудня 2008 року таким, що прийнятий з грубим порушенням Статуту федерації та чинного законодавства України. Просили зобов'язати відповідача направити до всіх структурних підрозділів фізичної культури і спорту, яким раніше були відіслані витяги з протоколу засідання Президії Федерації гирьового спорту України №8 від 12 грудня 2008 року, повідомлення про скасування рішення про виключення з членів Федерації ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, і винесення попередження ОСОБА_4, та ОСОБА_6 в письмовій формі надіслати звернення до голови ВФСТ Колос» АПК України ОСОБА_7 про допуск ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4 до всіх змагань та ведення тренерської і суддівської діяльності відповідальної особи ОСОБА_2 та надати свої вибачення в письмовій формі журналу «Гирьовий спорт», де раніше йшлося про їх дискваліфікацію. Також просили стягнути з відповідача моральну шкоду: на користь ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 по 15 000 грн., на користь ОСОБА_5 - 50 000 грн., а також судові витрати по справі.

В обґрунтування своїх вимог посилалися на те, що 12 грудня 2008 року у м. Запоріжжя, президент Всеукраїнської громадської організації «Федерація гирьового спорту України» ОСОБА_6 видав наказ про створення дисциплінарної комісії, якою було внесено пропозицію щодо проведення засідання Президії Федерації гирьового сорту України на якому було прийнято рішення про виключення їх з членів Федерації гирьового спорту України за порушення п.п. 4.5., 4.6.Статуту. Вважають, що зазначене рішення було прийнято з грубим порушенням Статуту Федерації та законодавства України.

РішеннямДніпровського районного суду м. Києва від 13 лютого 2014 року у задоволенні позову ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відмовлено.

ОСОБА_2 вважаючи, що рішення постановлене з порушенням норм матеріального та процесуального права, в апеляційній скарзі просить його скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те‚ що суд прийшов помилкового висновку про відмову у задоволенні позову, оскільки протокол засідання Президії Федерації гирьового спорту України № 8 від 12.12.2008 року був прийнятий без відповідного кворуму за наявності не менше 9 членів президії. Виключення з ФГСУ - це прерогатива керівних органів осередку федерації або колективу підприємства, установи, організації. Вважає, що виключення його зі складу Президії Федерації могла тільки конференція, яка є керівним органом Федерації та на момент прийняття рішення не проводилася та не розглядала питання про заборону на участь своїх спортсменів у змаганнях, що проводяться іншими спортивними організаціями. Зазначає. що відповідно до Статуту, президент Федерації не наділений правом створювати дисциплінарну комісію, оскільки це право належить президії Федерації. Суд не врахував тієї обставини, що внаслідок прийняття незаконного рішення та його поширенням до відома інших осіб, Президією ФГСУ була завдана позивачам моральна шкода.

В судовому засіданні суду апеляційної інстанції ОСОБА_2, який є одночасно і представником позивачів ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 апеляційну скаргу підтримав, просив її задовольнити.

Представники Федерації гирьового спорту України просили апеляційну скаргу відхилити, рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши законність і обгрунтованість оскаржуваного рішення в межах, визначених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.

Як вбачається з матеріалів справи , згідно витягу з протоколу засідання Президії Федерації гирьового спорту України (далі ФГСУ) №8 від 12.12.2008 року, за порушення статуту ФГСУ, крім інших ОСОБА_2, та ОСОБА_3, виключено з членів ФГСУ на 1 рік. ОСОБА_5 - виключено з членів ФГСУ безстроково, ОСОБА_4 - винесено попередження (а.с.37 т.1, а.с.1 т.2 ).

Згідно ст.4.1 Статуту ФГСУ членство Федерації є добровільним і може бути колективним, індивідуальним і почесним (а.с.78-86 т. 1, а.с. 28-35 т.2).

Статтею 4.5. Статуту передбачені права членів Федерації, зокрема брати участь у спортивних, навчальних, науково-методичних та інших заходах, що проводяться Федерацією.

Обов'язки членів Федерації передбачені п. 4.6 Статуту, зокрема, члени зобов'язані дотримуватись вимог цього Статуту та регламентуючих документів керівних органів Федерації та дотримуватись дисциплінарних вимог та правил вирішення спірних питань, що передбачені регламентуючими документами Федерації.

За порушення Статуту, нанесення моральних чи матеріальних збитків, до членів Федерації можуть бути застосовані такі дисциплінарні санкції: зауваження, попередження, виключення з Федерації (ст.4.10 статуту)

Згідно ст. 5.4. статуту вищим керівним органом Федерації є Українська Конференція (далі Конференція). У період між Конференціями керівним органом Федерації є Президія Федерації.

Членство у Федерації може бути припинене на підставі поданої заяви індивідуального члена про вихід з Федерації до керівного органу місцевого осередку та на підставі рішення зборів колективу підприємства, установи, організації-колективного члена. Рішення про виключення з Федерації може бути оскаржене відповідно до Президії або Конференції Федерації. (п.п. 4.7., 4.8. статуту ФГСУ).

Статтею 5.8. Статуту передбачено, що Президія має право приймати рішення, якщо на засіданні присутні не менше як 2/3 її складу. Рішення приймаються простою більшістю голосів.

Пунктом 4.9 статуту ФГСУ передбачено, що участь у змаганнях та заходах здійснюється тільки за рішенням Президії Федерації.

Виключення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з членів ФГСУ відбулося у зв'язку з порушенням ним статуту ФГСУ, що виразилося в участі без погодження з ФГСУ у чемпіонаті світу з гирьового спорту у м. Смоленську в листопаді 2008 року і не входить до календарного плану ФГСУ і Єдиного календарного плану спортивних заходів України розробленого Мінсім'ямолодьспортом України. Виключення ОСОБА_5 з членів ФГСУ відбулося у зв'язку з складанням заяви про вступ до Міжнародного союзу гирьового спорту без погодження з ФГСУ під час участі у чемпіонаті Європи 2008 року в м. Вентспілс, Латвія. ОСОБА_4 Президією ФГСУ винесено попередження у зв'язку з його присутністю під час участі у чемпіонаті світу Міжнародного союзу гирьового спорту серед ветеранів у якості наглядача без погодження з ФГСУ, що відповідає положенням Статуту Федерації і чинному законодавству України.

На час прийняття рішення Президією ФГСУ 12.12.2008 року склад Президії становив спочатку 13 членів, 9 з яких у різних формах взяли участь у засіданні, що становить 2/3 від загальної кількості членів Президії ФГСУ і свідчить про наявність кворуму для прийняття рішення. Після виключення ОСОБА_9 з Федерації кількісний склад скоротився до 12 осіб, і 2/3 такого складу - 8 осіб, проголосували за виключення з членів ФГСУ ОСОБА_10 В засіданні президії при голосуванні питання виключення ОСОБА_11 з членів ФГСУ брали участь 9 осіб, 6 проголосували за його виключення. Після виключення з Федерації та, відповідно, президії ОСОБА_11, кількісний склад президії скоротився до 8 осіб, 6 з яких проголосували за виключення ОСОБА_3

Тому не можуть бути прийняті до уваги доводи апеляційної скарги про відсутність кворуму для прийняття рішень щодо виключення з членів Федерації ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, і винесення попередження ОСОБА_4

Також відхиляються колегією суддів доводи скарги щодо того, що вирішення питання щодо виключення зі складу Президії Федерації ОСОБА_11 могло бути вирішено виключно Конференцією - керівним органом Федерації, зважаючи на наступне. Відповідно до Протоколу № 8 засідання Президії ФГСУ від 12.12.2008 року шляхом голосування було вирішено про виключення ОСОБА_2 зі складу ФГСУ, а не президії Федерації. А відповідно до п.п.4.7, 4.8 Статуту ФГСУ членство у Федерації може бути припинено на підставі рішення зборів колективу підприємства, установи, організації-колективного члена і може бути оскаржене відповідно до Конференції Федерації.

Статутом Федерації не вирішено питання щодо повноважень на створення дисциплінарної комісії Президією Федерації чи її Президентом. Тому, з урахуванням положень п.5.9 Статуту, для здійснення заходів впливу на членів Федерації Президенту останньої не заборонено вирішувати питання щодо створення дисциплінарної комісії,. Зважаючи на викладене, не можуть бути прийняті до уваги доводи апеляційної скарги про відсутність у Президента Федерації повноважень на створення такої комісії.

Встановивши, що порушень Статуту та чинного законодавства України Федерацією гирьового спорту України при прийнятті рішень, оформлених Протоколом № 8 засідання Президії ФГСУ від 12.12.2008 року щодо позивачів допущено не було, судом зроблені правильні висновки про відсутність правових підстав для відшкодування на їх користь моральної шкоди.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і містять посилання на обставини, які з достатньою повнотою досліджені і оцінені судом першої інстанції. Вони не впливають на законність рішення, яке постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, в межах заявлених позовних вимог, а тому колегія суддів апеляційного суду не знаходить підстав для його скасування..

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.

Рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 13 лютого 2014 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але протягом двадцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Головуючий - суддя:

Судді:




Справа № 755/11778/13-ц

№ апеляційного провадження: 22-ц/796/5328/2014

Головуючий у суді першої інстанції: Гончарук В.П.

Доповідач у суді апеляційної інстанції: Росік Т.В.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація