Судове рішення #37086663

Справа № 429/965/14-ц

Номер провадження 2/429/372/14


ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

29 травня 2014 року Слов`яносербський районний суд Луганської області

в складі:

головуючого судді Скворцової В.Г.,

при секретарі Скориковій О.В..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Слов`яносербськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Управління ДМС України в Луганській області про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням шляхом зняття з реєстраційного обліку,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду із даним позовом, посилаючись на ту обставину, що згідно договору купівлі-продажу від 24.12.2013 року, засвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_3 за реєстром № 1033 вона є власником квартири АДРЕСА_1. Але в квартирі зареєстрований відповідач, з 12.06.2012 року, який в ньому не мешкає. Підставами позову ОСОБА_1 як власника спірного житла було те, що своєю реєстрацією відповідач порушує її права власності.

Просить суд зобов'язати відповідача не перешкоджати їй в користуванні квартирою, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 шляхом зняття з реєстраційного обліку.

Позивачка у судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримує у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про розгляд справи належним чином повідомлений. Було надано оголошення в «Наша газета» № 69 (3925) від 17.05.2014 року. Суд виніс ухвалу про заочний розгляд справи.

Третя особа: Управління ДМС України в Луганській області надали суду заяву про розгляд справи у їх відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ст. 10 ЦПК України обставини цивільних справ встановлюються судом за принципом змагальності. Суд же, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, лише створює необхідні умови для всебічного і повного дослідження обставин справи. При дослідженні і оцінці доказів, встановленні обставин справи і ухваленні рішення суд незалежний від висновків органів влади, експертиз або окремих осіб. Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Крім того згідно ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на основу своїх вимог або заперечень.

За положеннями ч. 1 ст. 317 та ч. 1 ст. 319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном і він реалізовує їх на власний розсуд. Згідно із ч. 1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Частиною 1 ст. 321 ЦК України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Глава 28 ЦК України визначає житло об'єктом права приватної власності.

Конституцією (ст. 41) та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17.07.97р. відповідно до закону № 475/97-ВР від 17.07.97р. «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції»,



закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд учиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.

Способи захисту права власності передбачені нормами ст.ст. 16, 386, 391 ЦК.

Права власника житлового будинку, квартири визначені ст. 383 ЦК України та ст. 150 ЖК України, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім'ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд. Обмеження чи втручання в права власника можливе лише з підстав, передбачених законом.

В судовому засіданні встановлено, що дійсно згідно договору купівлі - продажу від 24.12.2013 року, зареєстрованому в реєстрі 1033, посвідченого приватним нотаріусом Слов`яносербського районного нотаріального округу, Луганської області ОСОБА_3 та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 24.12.2013 року квартира АДРЕСА_1, належить позивачки - ОСОБА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 232347044245). Судом, встановлено, що згідно довідки АДП УДМС Луганської області - відповідач - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 12.06.2012 року. Згідно Акту складеному депутатом Зимогір'ївської міської ради Кузнец Л.М., ОСОБА_2 зареєстрований за адресою АДРЕСА_1, але мешкає в м. Луганську. Крім цього відповідач не є членом сім'ї позивачки. Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 319, 321, 386, 391 ЦК України ст. ст. 10, 60, 212, 214 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Зобов'язати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, усунути перешкоду в користуванні квартирою АДРЕСА_1, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_1. Зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1

Заочне рішення може бути переглянете судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії. Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя В.Г. Скворцова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація