Справа № 149/1322/14-ц
Провадження №2-о/149/49/14
Номер рядка звіту 9
У Х В А Л А
"28" травня 2014 р. м. Хмільник
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Олійника І.В.
за участі секретаря Янюк А.Й.
заявника ОСОБА_1
заінтересована особа - Струтинська Т.В., законний представник
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмільник цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Комунальна установа «Хмільницький районний трудовий архів» про встановлення факту виконання норм обслуговування тварин, -
ВСТАНОВИВ:
16.05.2014 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту виконання норм обслуговування тварин.
Ухвалою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 19.05.2014 року відкрито провадження та призначено судове засідання на 28.05.2014 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що встановлення даного факту необхідне для призначення пенсії на пільгових умовах. Також зазначила, що вже зверталась до УПФ у Хмільницькому районі про призначення пенсії, однак їй в усній формі було відмовлено, оскільки не підтверджено виконання встановлених норм обслуговування тварин.
Суд, вислухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку про наявність спору про право, що відповідно до ч. 4 ст. 256 ЦПК України є підставою для залишення заяви без розгляду.
Так в заяві та у наданих в судовому засіданні поясненнях заявник зазначає, що працювала дояркою і має право на пенсію на пільгових умовах, встановлення факту виконання нею норм обслуговування тварин необхідне для призначення даної пенсії. При цьому, заявник стверджує, що в усній формі зверталась до УПФ у Хмільницькому районі про призначення пенсії, однак їй було відмовлено. У свою чергу, архівні документи щодо обслуговування корів з 01.01.1992 року по 31.12.2000 року в КСП «Дніпро», в якому вона працювала дояркою, відсутні, а саме підприємство ліквідоване.
Згідно з ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.4 ст. 256 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право; заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.
У свою чергу, перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, наводиться у ст. 256 ЦПК і не є вичерпним. У судовому порядку можуть бути встановлені й інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не передбачено іншого порядку їх встановлення.
У відповідності до п.п. 3,4 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 18-1 від 10.11.2006 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 р. за N 1231/13105, підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах; комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в областях, куди належить звернутись заявнику.
Згідно вимог ст.. ст.. 80, 81 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» пенсія призначається за заявою. Призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Заявником не додано доказів на підтвердження того, що у визначеному законом порядку вона зверталась для підтвердження права на призначення пенсії на пільгових умовах і їй було відмовлено у встановленні даного факту чи призначення пенсії.
Також не підтверджено, що відсутня інша можливість одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.
Окрім цього, в заяві ОСОБА_1 ставиться питання про встановлення факту виконання нею норм обслуговування корів за період її роботи дояркою з січня 1992 року по 31.12.2000 року, що в подальшому має підтвердити право ОСОБА_1 на пільгове пенсійне забезпечення, тобто з поданої заявником заяви вбачається спір про право на отримання пенсії на пільгових умовах.
Керуючись ст.. 210, ч.4 ст.256 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Комунальна установа «Хмільницький районний трудовий архів» про встановлення факту виконання норм обслуговування тварин, - залишити без розгляду.
Роз'яснити ОСОБА_1 що за захистом своїх прав вона має право звернутись до суду в позовному провадженні.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги через Хмільницький міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя Олійник І. В. ,