Судове рішення #37069896

Справа № 258/5682/14-ц


Провадження6/258/670/14


Справа № 6/258/670/14

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2014 р. Кіровський районний суд м. Донецька

у складі: головуючої судді Дорошенко В.Г.

при секретарі Сорока Т.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву начальника відділу державної виконавчої служби Кіровського районного управління юстиції у м. Донецьку про зміну способу та порядку виконання виконавчого документа,-

ВСТАНОВИВ :


Начальник відділу ДВС Кіровського РУЮ у м.Донецьку звернувся до суду з заявою, в якій вказує, що на примусовому виконанні у відділі ДВС Кіровського РУЮ у м.Донецьку знаходиться виконавчий лист № 2а/59/08, виданий 24.11.2008 р. Кіровським районним судом м. Донецька про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради здійснити нарахування та сплатити ОСОБА_1 за рахунок державного бюджету одноразову грошову допомогу, передбачену Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» за 2003 р. в сумі 2024,00 грн., за 2004 р. в сумі 2117,52 грн., за 2005 р. у сумі 2326,00 грн., за 2007 р. в сумі 2928,00 грн., за 2008 р. в сумі 3456,00 грн., а всього 12851,52 грн.

Вказаний виконавчий документ надійшов на виконання до відділу ДВС 18 квітня 2013 р. за вх. № 3691/4. Того ж дня, керуючись ст.ст.17, 19, 20, 25 ЗУ «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 37676297, боржнику надано строк для добровільного виконання виконавчого документа до 7 днів. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження направлено сторонам виконавчого провадження простою кореспонденцією.


Згідно відповіді Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у місті Донецьку ради від 07.09.2012 р. № 4 за вх. 01-1939-09/2 - основним документом, який регламентує здійснення видатків за бюджетними програмами є «Паспорт бюджетної програми», який містить мету програми, обсяг виділених бюджетних асигнувань та напрямки використання бюджетних коштів.


В жодному паспорті бюджетних програм, розпорядниками яких є органи праці та соціального захисту населення, не передбачені видатки на здійснення виплат за судовим рішенням.


Органи праці та соціального захисту населення, як органи виконавчої влади повинні діяти в межах правового поля, встановленого органами законодавчої влади та дотримуватися норм бюджетного законодавства в частині виконання Закону України «Про державний бюджет України» на відповідний рік в рамках затверджених асигнувань на виконання бюджетних програм. Взяття зобов'язань щодо проведення соціальних виплат та компенсації згідно з цими рішеннями можливе лише у разі внесення відповідні змін до Закону України «Про державний бюджет України», які мають передбачити збільшення видаткової частини з одночасним визначенням джерел надходжень до бюджету, за рахунок яких здійснюватимуться ці видатки.


П.8 ч.3 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення рішення, про видачу дублікату виконавчого документа, про встановлення чи зміну порядку і способу виконання, про відстрочку та розстрочку виконання рішення.


Згідно п.1 ст.36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець звертається до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.


Ч.2 ст. 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачає, що у разі, якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов'язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.


У зв'язку з викладеним, державний виконавець просить суд винести ухвалу, якою встановити інший спосіб та порядок виконання рішення суду, на підставі якого видано виконавчий лист № 2а/59/08, виданий 24.11.2008 р., змінивши спосіб і порядок виконання виконавчого листа, а саме у резолютивній частині постанови вказати: «Стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради на користь ОСОБА_1 та за рахунок державного бюджету одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» за 2003 р. в сумі 2024,00 грн., за 2004 р. в сумі 2117,52 грн., за 2005 р. у сумі 2326,00 грн., за 2007 р. в сумі 2928,00 грн., за 2008 р. в сумі 3456,00 грн., а всього 12851,52 грн».


У судове засідання представник заявника не з'явився, в своїй заяві просив суд розглядати справу у відсутність представника ДВС.


Вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку, що вимоги заявника обґрунтовані та підлягають задоволенню, з наступних підстав.


Відповідно до ч. 1 статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.


З наведеної норми вбачається, що суд може змінити спосіб виконання рішення лише у виняткових випадках, а саме за наявності обставин, що ускладнюють його виконання, за умови надання достатніх доказів наявності таких обставин або за наявності обставин, що взагалі унеможливлюють його виконання.

Зміна способу або порядку виконання може відбуватися у заміні одного заходу примусового виконання судового рішення іншим. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.


Згідно п.1 ст.36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець звертається до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.


Ч.2 ст. 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачає, що у разі, якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягував перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов'язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.


Викладені факти не дають можливості виконання постанови Кіровського районного суду м. Донецька від 24 листопада 2008 року, тому спосіб та порядок його виконання підлягає зміні.


Таким чином, суд находить можливим задовольнити заяву державного виконавця щодо зміни способу та порядку виконання постанови Кіровського районного суду м.Донецька від 24.11.2008 року, змінивши спосіб виконання виконавчого листа №2а/59/08, який виданий на підставі вказаного рішення суду.


На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, ст.ст.11, 36 Закону України «Про виконавче провадження», ст.7 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», суд,-


У Х В А Л И В :


Заяву начальника відділу державної виконавчої служби Кіровського районного управління юстиції у м.Донецьку про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа № 2а/59/08, виданого 24.11.2008 р. Кіровським районним судом м.Донецька - задовольнити.

Змінити спосіб і порядок виконання постанови Кіровського районного суду м.Донецька від 24 листопада 2008 року, а саме в резолютивній частині постанови вказати: «Стягнення з управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради на користь ОСОБА_1 та за рахунок державного бюджету одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» за 2003 р. в сумі 2024,00 грн., за 2004 р. в сумі 2117,52 грн., за 2005 р. у сумі 2326,00 грн., за 2007 р. в сумі 2928,00 грн., за 2008 р. в сумі 3456,00 грн., а всього 12851,52 грн.»


Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо її було постановлено без участі особи яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація