Судове рішення #3705755

Справа № 2-759/2008 рік

 

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

10 грудня 2008 року

 

Петрівський районний суд Кіровоградської області

 

 в складі: головуючого судді   - Колесник С.І.

                           при секретарі   - Ісаченко І.В.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Петрове справу за позовом  ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2, до Петрівської селищної ради про продовження строку для прийняття спадщини та визнання права на спадщину, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася з позовом до суду, мотивуючи це тим, що 02  травня        2006 року помер її вітчим ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4, після смерті яких відкрилася спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1, що належала померлим на праві спільної сумісної власності. Оскільки померлі заповіт при житті не склали, мати позивачки була єдиним спадкоємцем свого чоловіка і фактично прийняла спадщину після його смерті, а позивачка в установлений законом строк не оформила її спадщину у зв'язку з незнанням законодавства  та відсутністю коштів, тому  вона просить суд продовжити їй строк для прийняття спадщини матері та визнати за нею право власності на спадкове майно - квартиру.

В судове засідання позивачка не з'явилася, проте письмовою заявою просила слухати справу без її участі, позов підтримала. Представник позивачки позовні вимоги підтримала в повному обсязі, представник відповідача не з'явився, проте письмовою заявою також просив суд розглядати справу без його участі, позовні вимоги визнає.

Суд, заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши письмові документи справи вважає, що позов слід задовільнити з слідуючих підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер вітчим позивачки  ОСОБА_3, після смерті якого згідно зі свідоцтвом про право власності на житло залишилось спадкове майно у вигляді Ѕ частини квартири, розташованої                                                                                                                                                 в АДРЕСА_1. мати позивачки фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3, оскільки проживала у вказаній квартирі до своєї смерті, однак не встигла оформити спадщину в нотаріальній конторі, так як сама померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті матері позивачки залишилось спадкове майно у вигляді квартири матері. 

У відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Відповідно до ст.1261 ЦК України мати позивачки є спадкоємцем  першої черги після смерті ОСОБА_3, проте вона не встигла оформити спадщину і померла. Згідно зі ст. 1267 ЦК України якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців. Тому позивачка, яка є спадкоємцем першої черги після смерті її матері, має право на спадщину, проте у встановлений законом строк до нотаріальної контори не звернулась, у зв'язку з відсутністю коштів після похорон та знаходженням у стресовому стані.  

 Оскільки ОСОБА_1 пропущено строк з поважних причин, вона є єдиним спадкоємцем після смерті матері, суд вважає, що позов слід задовільнити та визнати за нею право власності на спадкове майно ОСОБА_4 у вигляді квартири АДРЕСА_1

Вказані правовідносини регулюються  ст.ст. 1261,1268,1270,1276 ЦК України.

Керуючись ст.ст. 213,214,215 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право власності на спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді квартири АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський райсуд, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачі після цього протягом               20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація