Справа № 2- 2532/2008
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2008 року Заводський районний суд м.Запоріжжя у складі:
головуючого - судді Мєркулової Л.О.,
секретарі – Чичипас А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, суд, -
в с т а н о в и в:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів про визнання їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
У своєму позові позивачі вказали, що в АДРЕСА_1 в м.Запоріжжі, яка не приватизована, прописані позивачі та відповідачі по справі: невістка ОСОБА_3 ., онуки ОСОБА_4 ., ОСОБА_5 .
Фактично в квартирі проживають позивачі по справі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
На початку 2000 року відповідачі зібрали свої речі і пішли з квартири. Вони добровільно залишили квартиру і перейшли на постійне проживання до іншої квартири. В добровільному порядку відповідачі знятися з реєстрації не бажають.
Відповідачі не приймають участі в оплаті комунальних послуг.
Позивачі просять визнати ОСОБА_3 ., ОСОБА_4 ., ОСОБА_5 . такими, що втратили право користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1 в м.Запоріжжі.
Представник позивачів у судовому засіданні позов підтримав і просить його задовольнити.
Відповідачі у судове засідання не з'явилися, хоча були повідомлені про час та місце розгляду справи через оголошення в газеті, про що свідчить номер газети «Запорізька правда» від 04.12.2008 року, доданий до матеріалів справи. Зі згодою позивачів суд розглядає справу без участі відповідачів що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Треті особи – КП «ВРЕЖО № 4» та ВГРІФ Заводського РВ УМВС України в Запорізькій області у судове засідання не з'явилися, але просять розглянути справу без їх участі, про що надали до суду заяву.
Суд вважає можливим розглянути справу без участі третіх осіб.
Дослідивши докази по справі, вислухав пояснення представника позивачів, свідків, суд приходе до висновку, що позов ОСОБА_1 . та ОСОБА_2 . підлягає задоволенню.
Із копії особистого рахунку АДРЕСА_1 в м.Запоріжжі вбачається, що наймачем квартири є ОСОБА_1 .
Із акту від 01.12.2008 року ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного комісією КП «ВРЕЖО № 4» встановлено, що в АДРЕСА_1 ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не проживають з 2000 року.
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_6 . та ОСОБА_7 ., які є сусідами позивачів по справі, у судовому засіданні пояснили, що проживають по сусідству з ІНФОРМАЦІЯ_2 і знають, що дружина ОСОБА_3 . та доньки ОСОБА_4 . та ОСОБА_5 . не проживають в квартирі НОМЕР_1 в їх будинку. В квартирі проживають тільки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Відповідно до ст..71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім*ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців.
Відповідно до ст..163 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім*ї за ними зберігається жиле приміщення. Тимчасова відсутність наймача і членів його сім*ї не звільняє їх від виконання обов*язків по договору найма житлового приміщення.
Таким чином, у судовому засіданні було встановлено, що відповідачі по справі з 2000 року не проживають в спірній квартирі і своїх обов*язків по договору найма не виконують.
Тому, позов ОСОБА_1 . та ОСОБА_2 . повністю знайшов свої докази та обґрунтування в судовому засіданні і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 213, 215, 224, 226, 228 ЦПК України, ст.ст.71,163 ЖК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа – КП «ВРЕЖО № 4», ВГІРФО Заводського РВ ЗГУ УМВС України про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 такими, що втратили право користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1 в м.Запоріжжі.
Зобов*язати відділ громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Заводського РВ ЗДУ УМВС України зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_3 ., ОСОБА_4 ., ОСОБА_5 . за вищевказаною адресою: г.Запорожье АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом ,що його ухвалив за письмовою заявою відповідача протягом 10 днів з дня торимання його копії.
Заочне рішення набирає законної чинності після закінчення десятиденного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя: Л.О.Мєркулова