Справа 256/2328/14-ц
2/256/1348/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2014 року м. Донецьк
Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:
головуючого судді - Ушенка В.Ф.
при секретарі - Малаховій А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Орган опіки та піклування Калінінської районної в м. Донецьку ради про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на дітей та визначення місця проживання дітей,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом, яким просила розірвати шлюб з відповідачем, стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку) на кожну дитину, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно до досягненням дітьми повноліття, а також визначити місце проживання малолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, разом з нею за адресою: АДРЕСА_1
Свої вимоги мотивувала тим, що 01.02.2003 року зареєструвала шлюб з відповідачем, про що Донецьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецького обласного управління юстиції було зроблено запис в книзі реєстрації актів про одруження за № 84 та видано свідоцтво серії НОМЕР_1. Від шлюбу мають малолітніх дітей, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Фактично шлюбні відносини між нею та відповідачем припинилися приблизно з листопада 2013 року, вони не проживають разом, не ведуть спільне господарство, мають окремі погляди на життя, та втратили відчуття любові та взаємоповаги. Вважає подальше збереження сім'ї неможливим. Малолітні діти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, зараз знаходяться на її утриманні та проживають разом з нею. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає. Крім того, на теперішній час вона з дітьми та її батьками мешкає за адресою: АДРЕСА_1, з відповідачем не спілкується, у зв'язку з чим не може дійти згоди, щодо визначення місця проживання дітей.
Представник позивача у судове засідання не з'явилась, надала суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечував. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутністю на підставі наявних в ній матеріалів.
Представник третьої особи - Органу опіки та піклування Калінінської районної в м. Донецьку ради у судове засідання не з'явився, про день,час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки не повідомив, заяву про розгляд справи у його відсутність не надав, за таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника на підставі наявних в ній матеріалів.
Розглянувши цивільну справу в межах заявлених вимог, дослідивши матеріали справи і докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підставах.
Судом встановлено, що 01.02.2003 року Донецьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецького обласного управління юстиції, актовий запис № 84, між сторонами був зареєстрований шлюб, від якого мають двох малолітніх дітей - синів ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно ст.104 ч. 2 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Згідно ст. 105 ч. 3 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Статтею 110 ч. 1 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Згідно ст. 102 ч. 2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Беручи до уваги взаємостосунки, що склалися між подружжям, причини конфлікту, небажання надалі підтримувати сімейні стосунки, тривалість розриву шлюбних відносин, а також те, що подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, тому суд вважає, що позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
Статтею 180 Сімейного Кодексу України встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Але мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На підставі ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Так, у судовому засіданні встановлено, що відповідач в змозі надавати матеріальну допомогу, має задовільний стан здоров'я, аліменти на користь інших осіб не сплачує, тяжкими хворобами не страждає.
При таких обставинах з відповідача підлягають стягненню аліменти на користь позивачки в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з дня пред'явлення позову, а саме з 01.04.2014 року до досягнення дітьми повноліття.
Відповідно до ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини.
Згідно зі ст. 157, 160 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно, а місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
Відповідно до ч. 1 ст. 161 СК України, якщо мати і батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що після припинення шлюбних відносин сторони мешкають окремо, між батьками дітей не досягнута згода, щодо постійного їх місця мешкання.
Згідно висновку Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Калінінської районної в м. Донецьку ради від 23.04.2004 року № а/17-1119 про визначення місця проживання дітей Орган опіки та піклування вважає доцільним місце мешкання малолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, разом з їх матір'ю ОСОБА_1.
Таким чином, суд вважає за необхідне визначити постійне місце проживання малолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з їх матір'ю ОСОБА_1.
У зв»язку з цим, оголошена та досліджена у судовому засіданні сукупність доказів призводить суд до висновку про можливість задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до ст. 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
У відповідності зі ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 487 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 208, 209, 210, 212, 213,214, 215, 367 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Орган опіки та піклування Калінінської районної в м. Донецьку ради про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на дітей та визначення місця проживання дітей - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 01.02.2003 року Донецьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецького обласного управління юстиції, актовий запис № 84 - розірвати.
Після набрання рішенням про розірвання шлюбу законної сили, позивачу ОСОБА_1 залишити прізвище «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 01.04.2014 року до досягненням дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 01.04.2014 року до досягненням дитиною повноліття.
Визначити місцем проживання малолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, разом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, за адресою: АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 487 грн. 20 коп.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 01.04.2014 року до досягненням дитиною повноліття з 01.04.2014 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 року. А також в частині стягнення аліментів з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 01.04.2014 року до досягненням дитиною повноліття, починаючи з 01.04.2014 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд міста Донецька протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя:
06.05.2014