11.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про залишення позовної заяви без руху
26 травня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3575/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ушаков Т.С., перевіривши матеріали позовної заяви Прокуратури Луганської області до Антрацитівської міської ради Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
26 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла вищезазначена позовна заява.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем зазначено у додатках до позовної заяви, однак не надано копію рішення Антрацитівської міської ради від 03.05.2014 № 48/1.
Крім того, відсутній опис вкладення до цінного листа, як доказ вмісту поштового відправлення з повною адресою одержувача.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Докази надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів є офіційною формою повідомлення, при цьому вибір виду форми повідомлення проводиться на власний розсуд. Одним із видів офіційного повідомлення є вручення нарочним під особистий підпис довіреній особі організації, установи, підприємства з відміткою штампу (печатки), або відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, якими визначений порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку та регулюють відносини між ними. Зокрема, Правилами передбачено, що реєстроване поштове відправлення - це поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку, а розрахунковий документ - це документ встановлений відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку. Розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
Враховуючи вищевикладене, належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення до цінного листа разом з розрахунковим документом.
Згідно з ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищезазначеного, суддя дійшов висновку, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Прокуратури Луганської області до Антрацитівської міської ради Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.
Позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду копію рішення Антрацитівської міської ради від 03.05.2014 № 48/1 та опис вкладення до цінного листа, як доказ вмісту поштового відправлення з повною адресою одержувача.
У разі невиконання зазначених вимог позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.С. Ушаков