Справа №705/2781/14-ц
2/705/1055/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2014 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд, Черкаської області в складі:
головуючої - судді Резнік Ю.В.
при секретарі Щербаковій Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Умань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, встановлених рішенням суду, -
В С Т А Н О В И В :
В травні 2014 року позивач звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до відповідача про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, встановлених рішенням суду. В позові позивач ОСОБА_1 вказує, що відповідно до рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 08.05.2009 року з нього на користь ОСОБА_2 стягнуто аліменти на утримання дитини - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів його доходу щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.04.2009 року до досягнення дитиною повноліття. Позивач зазначає, що на час розгляду справи судом він мав можливість сплачувати відповідну суму грошових коштів на утримання сина. Однак на даний момент умови змінилися. Він вказує, що не має постійного місця роботи, доглядає за своєю матір'ю - ОСОБА_5, а також створив нову сім'ю. В зв'язку з цим у нього утворилась заборгованість по сплаті аліментів у розмірі - 22 058,41 грн. З посиланням на ст. 192 СК України та ст. 182 СК України позивач просить суд зменшити розмір аліментів, які він сплачує на утримання сина, відповідно до рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 08.05.2009 року в розмірі ? частини з усіх видів його доходу щомісячно та встановити сплату аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі до 400 грн. щомісячно, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.
Позивач будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, в судове засідання не з'явився. Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що позивач повідомлений про судове засідання, але заяву про розгляд справи у його відсутність не мав можливості написати тому що знаходиться в м. Київ.
Представник позивача по дорученню в судовому засіданні позов підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини та просив його задоволити в повному обсязі. Він пояснив, що позивач на даний час має іншу сім'ю, здійснює догляд за матір'ю і у зв'язку з цим має значні витрати. Одночасно він офіційно не працевлаштований (їздить на заробітки в м. Київ, але не має офіційного, постійного заробітку).
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що позивач суду не надав жодного доказу на підтвердження обставин про неможливість сплати аліментів та необхідності зменшення їх розміру. В своїх поясненнях вона вказувала, що позивач є працездатним і працює та проживає з іншою сім'єю в м. Київ. В селі він більше року вже не живе і не може відповідно здійснювати догляду за його матір'ю, яка проживає в селі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення.
Сторони від шлюбу мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Син ОСОБА_4 знаходяться на утриманні матері і вони спільно проживають за адресою: АДРЕСА_1 Відповідач добровільно матеріальної допомоги або іншого забезпечення дитині не надає.
Судом з достовірністю встановлено, що ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_4
Згідно виконавчого листа № 2-1373-2009 від 08.05.2009 року з ОСОБА_1 стягуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.04.2009 року до досягнення дитиною повноліття (а.с. 6-9).
Згідно виконавчого листа № 2-507-2001 від 09.04.2001 року з ОСОБА_1 стягуються аліменти на користь ОСОБА_7 на утримання сина ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ? частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, починаючи з 27.03.2001 року до досягнення дитиною повноліття (а.с. 10-13).
Згідно довідки-розрахунку Уманського РВ ДВС Уманського міськрайонного управління юстиції від 27.03.2014 р. станом на 27.03.2014 р. ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті аліментів - 22 058,41 (а.с. 16).
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст. ст. 182, 183 СК України, розмір аліментів визначається судом з врахуванням матеріального становища платника та наявності на його утриманні інших дітей, непрацездатних членів сім»ї.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
На позивача покладений обов'язок з врахуванням предмету і підстав позову довести в суді ті обставини на які він посилається, як на підставу своїх позовних вимог і відповідно, що є підстави до застосування до спірних правовідносин положень ст. 192 СК України. Тобто, відповідно до вимог ст. 10 ЦПК України - позивач повинен був довести за допомогою належних та допустимих доказів, з урахуванням положень ст. ст. 57-59 ЦПК України, зазначені ним обставини. Однак таких доказів він не надав і його представник не ставив питання в судовому засіданні про їх витребування. Таким чином, при викладених обставинах, у зв'язку з тим, що позивач не довів тих обставин, на які він посилається в своїй позовній заяві - позов не підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 180-183, 184, 192 СК України, ст. ст. 10, 11, 58-60, 130, 174, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, встановлених рішенням суду.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які беруть участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10-и днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Ю.В. Резнік