ЄУ № 257/4889/14-п
Провадження № 3/257/1196/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2014 року Київський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого - судді Попревича В.М.,
за участю секретаря судового засідання: Ребрової К.В.,
прокурора - Горлачова С.М.,
представника митниці - Коваленка В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал стосовно:
ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Кіровоград, з середньою медичною освітою, тимчасово не працюючу, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
про порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України, -
В С Т А Н О В И В:
01 квітня 2014 року о 10 годині 00 хвилин, у зоні митного контролю митного поста «Донецьк-аеропорт» Східної митниці Міндоходів, при проведенні митного контролю громадянина України ОСОБА_2, у якості пасажиру рейсу № 451 сполученням «Стамбул - Донецьк», та самостійно обрав спрощену форму митного контролю «зелений коридор» було виявлено: дві куртки жіночі фірми «Galata» чорного кольору; одна куртка жіноча коричнева (без ярлика); одна куртка жіноча «Wolis» бежева; дві куртки жіночі чорного кольору «Merioti piele»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Nig's»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Wolis»; одна куртка чоловіча чорного кольору «Tasbunar»; дві куртки чоловічі чорного кольору «Kurban Deri»; одна куртка чоловіча синього кольору «Kurban Deri»; три куртки чоловічі чорного кольору (без ярлика); одна куртка чоловіча коричневого кольору «Gyzz»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Kurban Deri»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Morgul»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Merioti piele» (з підкладенкою); одна куртка чоловіча чорного кольору « 1001», а всього 20 одиниць товару, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню при переміщенні через митний кордон України.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена, що підтверджується її підписом в протоколі про порушення митних правил (а.с. 5), проте про причини своєї неявки до суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи від неї не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу у її відсутність відповідно до ст.526 МК України.
Дослідивши матеріали справи: протокол про порушення митних правил, протокол опису вилучених предметів, протокол опитування ОСОБА_2, яка повідомила, що не знала порядок ввезення речей, тому і обрала форму митного контролю «зелений коридор»,, висновок експерта № 142001101-0925 від 11 квітня 2014 року, відповідно до якого загальна вартість безпосередніх предметів порушення митних правил становить 37850 грн. 00 коп., суд вважає доведеною вину ОСОБА_2 в порушенні митних правил передбачених ст. 471 МК України з наступних підстав.
Відповідно до ст. 366 Митного кодексу України (із змінами і доповненнями) (далі - Кодекс), двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
ОСОБА_2 самостійно обрала спрощену форму митного контролю «зелений коридор» та перетнула білу смугу, яка означає закінчення «зеленого коридору».
Відповідно до ч. 1 ст. 374 Кодексу, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Відповідно до п. 2 ст. 374 Кодексу, норма частини першої цієї статті застосовується у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. У разі якщо товари в обсягах, що не перевищують обмежень, встановлених у частині першій цієї статті, ввозяться на митну територію України особою, яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим Кодексом України.
Згідно п.1.5 Наказу Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 «Про затвердження Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», перед входом у коридори розміщується інформація, необхідна для визначення громадянами можливості проходження митного контролю у спрощеному порядку («зеленим коридором») або з обов'язковим письмовим декларуванням («червоним коридором»). Ця інформація та напрямки руху громадян розміщується на інформаційних стендах, та містить попередження про відповідальність громадян згідно з чинним законодавством.
Таким чином, ОСОБА_2 порушила порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю при переміщенні через митний кордон України товару - дві куртки жіночі фірми «Galata» чорного кольору; одна куртка жіноча коричнева (без ярлика); одна куртка жіноча «Wolis» бежева; дві куртки жіночі чорного кольору «Merioti piele»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Nig's»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Wolis»; одна куртка чоловіча чорного кольору «Tasbunar»; дві куртки чоловічі чорного кольору «Kurban Deri»; одна куртка чоловіча синього кольору «Kurban Deri»; три куртки чоловічі чорного кольору (без ярлика); одна куртка чоловіча коричневого кольору «Gyzz»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Kurban Deri»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Morgul»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Merioti piele» (з підкладенкою); одна куртка чоловіча чорного кольору « 1001», а всього 20 одиниць товару, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню при переміщенні через митний кордон України.
Відповідно до ст. 519, ч.1 ст. 520 МК України витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення стягнення, тому суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_2 витрати на зберігання вилученого товару згідно із наданим Східною митницею розрахунком в сумі 114 (сто чотирнадцять) гривень 73 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 471 МК України, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винною у порушенні митних правил, передбачених ст. 471 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок (отримувач: м. Донецьк 21081100 ДМСУ, рахунок 31117106705002, МФО 834016, код ЄДРПОУ 37967785, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області,) з конфіскацією на користь держави товарів, що є безпосередніми предметами порушення митних правил.
Конфіскувати на користь держави товари - дві куртки жіночі фірми «Galata» чорного кольору; одна куртка жіноча коричнева (без ярлика); одна куртка жіноча «Wolis» бежева; дві куртки жіночі чорного кольору «Merioti piele»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Nig's»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Wolis»; одна куртка чоловіча чорного кольору «Tasbunar»; дві куртки чоловічі чорного кольору «Kurban Deri»; одна куртка чоловіча синього кольору «Kurban Deri»; три куртки чоловічі чорного кольору (без ярлика); одна куртка чоловіча коричневого кольору «Gyzz»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Kurban Deri»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Morgul»; одна куртка чоловіча коричневого кольору «Merioti piele» (з підкладенкою); одна куртка чоловіча чорного кольору « 1001», а всього 20 (двадцять) одиниць товару, які зберігаються у Східній митниці Міндоходів.
Стягнути з ОСОБА_2 на рахунок Східної митниці (номер рахунку - 31258201185549, в ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО - 834016, код ЄДРПОУ- 38707487) витрати на зберігання вилучених товарів в сумі 114 (сто чотирнадцять) гривень 73 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати по сплаті судового збору у розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 коп.
Постанову може бути пред'явлено до примусового виконання протягом трьох місяців з дня винесення, а в разі оскарження - протягом трьох місяців з дня розгляду апеляційної скарги.
Постанова може бути оскарженою до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: