Судове рішення #37004898

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху



21 травня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3454/14



Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державної казначейської служби в Жовтневому районі м. Луганська, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_2 про визнання дій незаконними, зобов'язання провести виплату, -


ВСТАНОВИВ:


19 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вказаний адміністративний позов.

Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI передбачено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову:

- майнового характеру: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати

- немайнового характеру: 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до ч.1 ст.4 вищезазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VII установлено у 2014 році мінімальну заробітну плату: з 1 січня 2014 року - 1218 гривень.

У позовній заяві позивач просить визнати незаконними дії Управління державної казначейської служби в Жовтневому районі м. Луганська; зобов'язати Управління державної казначейської служби в Жовтневому районі м. Луганська провести виплату 80000,00 грн., тобто заявлено вимоги немайнового та майнового характеру.

Позивачем при поданні позовної заяви надано суду квитанцію №4796.342.1 від 14.05.2014 про сплату судового збору за вказаним адміністративним позовом у розмірі 73,08 грн. лише як за вимоги немайнового характеру, тобто позивачем судовий збір сплачено не повністю.

Пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем при подачі позову не було сплачено судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» та не перераховано на відповідний розрахунковий рахунок.

Згідно ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням вимог ст.108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.

В разі невиконання ухвали, позовну заяву буде повернуто.

Керуючись ст. ст. 104-106, 108 КАС України, суддя, -


УХВАЛИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державної казначейської служби в Жовтневому районі м. Луганська, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_2 про визнання дій незаконними, зобов'язання провести виплату залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків шляхом надання документу про сплату судового збору як за звернення до суду з позовною вимогою майнового характеру.

Недоліки повинні бути усунені протягом 10-ти днів з моменту отримання цієї ухвали. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



СуддяН.В. Кравцова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація