У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2014 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка З.І.,
суддів Боймиструка С.В., Гордійчук С.О.;
секретар судового засідання Ковальчук Л.В.,
з участю представника позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Рівненського міського суду від 10 лютого 2014 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Авангард» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и л а :
27 листопада 2013 року ТОВ «Будівельна компанія Авангард» звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором № 7-237 від 16 березня 1998 року про надання послуг з експлуатації гаражного комплексу за період з 1 квітня 2012 року по 4 листопада 2013 року.
Рішенням Рівненського міського суду від 10 лютого 2014 року позов задоволено частково. З відповідача на користь позивача стягнено 1049 грн. основного боргу, 200 грн. пені, 10,58 грн. 3 % річних та 229,41 грн. судових витрат у справі.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилався на те, що позивач у порушення вимог п. 2.10. договору № 7-237 від 16 березня 1998 року поставив питання про стягнення коштів за експлуатацію усього гаражного комплексу, а не його місця-стоянки.
Пунктом 2.11. договору передбачено, що плата нараховується щомісячно і оплачується за окремими рахунками, наданими власнику місця-стоянки. Плата за додаткові послуги і додаткове споживання електроенергії, не передбаченої проектом, нараховується окремо.
Таким чином без надання позивачем актів прийому виконаних робіт у нього не виникає обов'язку їх оплатити.
Покликаючись на ці обставини, відповідач рішення місцевого суду вважав незаконним та необґрунтованим і просив апеляційний суд його скасувати й ухвалити нове рішення про відмову у задоволені позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст. 303 ЦПК України встановлено, що під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 611 ЦК передбачено, що в разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом
Відповідно до ст. 625 ЦК України Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом установлено, що 16 березня 1998 року між відповідачем ОСОБА_1 і ЗАТ «Авангард», правонаступником якого є ТОВ «Компанія Авангард», як основним власником споруди гаражного комплексу на вул. Коновальця, 7-а, в м. Рівному, було укладено договір № 7-237 про надання послуг з експлуатації гаражного комплексу, відповідно до якого товариство забезпечує експлуатацію гаражного комплексу, несе відповідальність за роботу енергозбереження та водопостачання, каналізації, телефонізації, системи пожежогасіння, а власник гаража-стоянки щомісячно до 15 числа своєчасно сплачує кошти за експлуатацію місця-стоянки в гаражному комплексі на поточний рахунок товариства за надані послуги та дотримується усіх вимог по експлуатації гаражного комплексу (а. с. 4, 9-12).
Факт існування між сторонами спірних правовідносин встановлений також попередніми рішеннями судів, які набрали законної сили (а. с. 42-45).
1 квітня 2013 року між ТОВ «Компанія Авангард» та ТОВ «БК Авангард» укладено договір «Про відступлення права вимоги», за яким ТОВ «Компанія Авангард» передало, а ТОВ «БК Авангард» прийняло право вимоги щодо оплати за укладеними договорами про надання послуг з експлуатації гаражного комплексу, у тому числі за договором № 7-237 від 16 березня 1998 року, який був укладений між сторонами у даній справі (а. с. 13-14, 15).
З матеріалів справи вбачається, що задовольняючи позовні вимоги частково, місцевий суд обґрунтовано виходив з того, що внаслідок неналежного виконання відповідачем умов договору № 7-237 від 16 березня 1998 року, за ним за період з 1 квітня 2012 року по 4 листопада 2013 року рахується заборгованість, що стверджується наявними у справі доказами, а саме - калькуляцією собівартості послуг по обслуговуванню гаражного комплексу ТОВ «БК Авангард» на вул. Є.Коновальця, 7а, на 2013 рік, з якого видно, що собівартість послуг з обслуговування 1 кв. м гаражного комплексу становить 9,92 грн.; довідкою про те, що місячна плата за послуги з обслуговування гараж-стоянки відповідача становить 149 грн.; довідкою про заборгованість відповідача та розрахунок суми пені і 3 % річних (а. с. 6-8).
Зважаючи на суму основного боргу у розмірі 1049 грн., суд першої інстанції на підставі ст. 551 ч. 3 ЦК України та встановлених дійсних обставин справи, на переконання колегії суддів, цілком обґрунтовано зменшив відповідачу нараховану позивачем пеню з 2582,52 до 200 грн.
Щодо зроблених висновків суд першої інстанції в ухваленому рішенні навів відповідні мотиви та обґрунтування, з якими погоджується й апеляційна інстанція, оскільки такі висновки місцевого суду ґрунтуються на вимогах закону та здобутих у справі доказах.
Доводи поданої апеляційної скарги обґрунтованості зроблених місцевим судом висновків не спростовують.
Тому підстав для скасування ухваленого у справі судового рішення та задоволення поданої апеляційної скарги, виходячи з меж її доводів, апеляційний суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Рівненського міського суду від 10 лютого 2014 року залишити без змін.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді:
- Номер: 6/569/24/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 569/21603/13-ц
- Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
- Суддя: Буцяк З.І. З. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.01.2016
- Дата етапу: 15.02.2016