Судове рішення #3696486

                                                                                                        Справа № 2-6/09р.

 

                                                                                                      

 

                                                 Р І Ш Е Н Н Я

                                    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

         13 січня  2009 року                        Іваничівський районний суд Волинської області

            в складі: головуючого-судді                                       Нєвєрова І.М.

                            за участю секретаря                                  Салатюк Г.В.

                            представника позивача                            Можайка І.О

                           відповідача                                                             ОСОБА_1

                           представника відповідача                                     ОСОБА_2

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Іваничі справу за позовом   Моторного ( транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1, Управління ветеринарної медицини в Іваничівському районі про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування,

 

                                                           В С Т А Н О В И В :

 

            Моторне ( транспортне) страхове бюро України звернулося до суду з вказаним позовом і в судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, при цьому пояснив, що 23.05.2007 року на автодорозі Київ-Радехів відповідач ОСОБА_1,   керуючи автомобілем марки «Дачія Саленза» д.н. НОМЕР_1 , не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем марки «Фольксваген-Пассат», д.н. 1986 - АН-1 під керуванням ОСОБА_3, що рухався попереду. Внаслідок ДТП неправомірними діями відповідача було завдано матеріальної шкоди  автомобілю марки «Фольксваген-Пассат», власником якого є ОСОБА_4 На момент вчинення ДТП відповідач не мав чинного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Загальна сума матеріальних збитків, спричинених ОСОБА_4 неправомірними  діями відповідача складає 4998 грн.28 коп., що складає вартість витрат на проведення відновлювального ремонту згідно звіту експертної організації ЗАТ УЦПЗ «Експерт-Сервіс» та суми за проведення вказаного дослідження.

            Зазначена сума спричиненої шкоди відповідачем потерпілій особі відшкодована не була. Власник пошкодженого автомобіля з метою отримання відшкодування звернувся до МТСБУ з відповідною заявою і вказана сума була перерахована потерпілій особі. Просить стягнути з відповідачів солідарно виплачену суму потерпілому та витрати на правову допомогу в розмірі 1500 грн.       

             Відповідач  ОСОБА_1 позов визнав частково в зв'язку з тим, що в ДТП, яке сталося 23.05.2007 року, є вина і водія ОСОБА_3

            Представник Управління ветеринарної медицини позов визнав частково з тих самих підстав.

            Суд, заслухавши представника позивача, відповідача, представника відповідача,   дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в позові до ОСОБА_1 необхідно відмовити, а позовні вимоги до Управління ветеринарної медицини в Іваничівському районі  підлягають до повного задоволення з наступних підстав.

            В судовому засіданні встановлено, що 23.05.2007 року на 129 км автодороги Київ-Радехів було скоєно ДТП  , в результаті якого автомобіль  марки «Фольксваген-Пассат», д.н. 1986 - АН-1 під керуванням ОСОБА_3 зазнав пошкоджень. Дана дорожньо-транспортна пригода трапилася з вини водія ОСОБА_1, який , керуючи автомобілем марки «Дачія Саленза» д.н. НОМЕР_1 , не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого допустив зіткнення з  вказаним автомобілем, що рухався попереду.  Вина ОСОБА_1 у вчиненні даної ДТП  підтверджується постановою судді Іваничівського районного суду від 27.06.2007 р. , якою його притягнено   до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.   124  КУпАП. Дана постанова ОСОБА_1 не оскаржувалась. Згідно ч.4 ст. 61 ЦПК України    постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкова для суду , що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

        В результаті ДТП  автомобіль , власником якого є  ОСОБА_4, зазнав механічних пошкоджень і відповідно до звіту №196 від 12.06.2007 року , складеного експертною організацією ЗАТ УЦПЗ «Експерт-Сервіс» , вартість витрат на проведення відновлювального ремонту автомобіля марки «Фольксваген-Пассат» з урахуванням зносу  складає 5336, 97 грн. , в т.ч. ПДВ 889, 49 грн. За проведення вказаного дослідження ОСОБА_4 було сплачено 550, 80 грн., що підтверджується касовим чеком НОМЕР_2 від 06.06.2007 р. Таким чином, сума матеріальних збитків , спричинених ОСОБА_4 без урахування ПДВ становить 4998,28 грн.

               Відповідно до пп. а) п. 41.1 ст. 41 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортів» МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих, відшкодовує на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність. На момент вчинення ДТП відповідач не мав чинного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. На цих підставах власник пошкодженого автомобіля звернувся до моторного  ( транспортного) страхового бюро України з метою отримання відшкодування матеріальних збитків. Відповідно до наказу МТСБУ № 924 від 04.09.2007 року сума в розмірі 4998,28 грн. була перерахована потерпілій особі ( на рахунок ОСОБА_5 за письмовою заявою ОСОБА_4.), що підтверджується також платіжним дорученням від 04.09.2007 р. НОМЕР_3.

               Ст. 1191 ЦК України та п.38.2.1 ст. 38 вказаного Закону передбачено, що особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги ( регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування.

        Відповідно до ч.2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом.  Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу власником  автомобіля «Дачія Саленза» д.н. НОМЕР_1 є Управління ветеринарної медицині в Іваничівському районі.                 Таким чином,  суд приходить до висновку, що з  Управління ветеринарної медицини в Іваничівському районі  на користь позивача  необхідно стягнути в порядку регресу витрати, пов'язані з виплатою страхового відшкодування,   в розмірі  4998 грн. 28 коп. Витрати за надання правової допомоги в розмірі 1500 грн. , що підтверджується контрактом  про надання правової допомоги  від 15.07.2008 р., платіжним дорученням НОМЕР_4 від 15.07.2008 р. також підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

              Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 65, 98 грн. а також  30 грн. витрат  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

               Керуючись  Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортів»,  ст. 1187, 1191 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 61, 88, 212-215 ЦПК України, суд,

                                                      

 

                                                             В И Р І Ш И В :

 

               В позові до ОСОБА_1  відмовити.

 

               Позов до Управління  ветеринарної медицини в Іваничівському районі задовольнити повністю.

              

               Стягнути з Управління ветеринарної медицини в Іваничівському районі на користь Моторного ( транспортного) страхового бюро України  6598 грн. 28 коп. , судовий збір в розмірі 65,98 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

               Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

               Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

                            Суддя                                                                    І.М.Нєвєров

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація