Судове рішення #3696071

Справа № 2-807

2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 лютого 2008 року,  Оболонський районний суд м.  Києва в складі:

головуючого - судді - Тищук М. Ф.;

при секретарі     -  Куценко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової і моральної шкоди,  заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,  -

встановив:

Звернувшись до суду з позовом до ОСОБА_2 ,  позивач ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача на його користь,  як відшкодування майнової і моральної шкоди,  завданої йому внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,  певну суму.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим,  що 09 червня 2005 року приблизно об 11 годині 05 хвилин в м.  Києві по вул.  Скляренка сталася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Форд»,  державний номерний знак 215-78КЕ під керуванням відповідача. Дана дорожньо-транспортна пригода сталася з вини відповідача,  внаслідок порушення ним Правил дорожнього руху,  а саме п.18.1 та п.18.4,  згідно яких водій автомобіля наближаючись до пішохідного переходу зобов»язаний зменшити швидкість,  а вразі потреби зупинитися,  щоб пропустити пішоходів,  які перебувають на даному пішохідному переході,  також перед нерегульованим пішохідним переходом водій зобов»язаний зменшити швидкість або зупинити автомобіль. Внаслідок порушення Правил дорожнього руху України відповідач здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_1,  який переходив проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переході. Внаслідок даного наїзду позивач отримав тілесні ушкодження,  через що був змушений нести витрати на проведення операцій,  придбання медичних препаратів тощо.

Постановою Оболонського районного суду м.  Києва від 09 вересня 2005 року була встановлена вина відповідача у вчиненні зазначеної вище дорожньо-транспортної пригоди.

Позивач посилається на те,  що внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди він був змушений нести додаткові витрати на своє лікування та протезування в розмірі 881, 88 гривень та посилене харчування,  що коштувало позивачу 1000 гривень.

В зв»язку із необхідністю звернення до суду позивачем також були понесені витрати на правову допомогу в розмірі 250 гривень.

Також позивач зазначає,  що внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди йому було завдано моральну шкоду,  яка полягає у фізичних стражданнях від тілесних ушкоджень,  позбавлення позивача тривалий термін вести звичний спосіб життя та психологічний стрес як наслідок даних обставин. Моральну шкоду позивач оцінює в 20 000 гривень.

Розгляд справи відкладався декілька разів у зв'язку з неявкою в судові засідання

відповідача.    

В судовому засіданні позивач позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився,  про день,  час,  місце розгляду справи повідомлявся належним чином,   причину неявки суду не повідомив.

Враховуючи наведене,  суд вважає можливим розглядати справу по суті без участі відповідача,  та при наявності достатніх доказів ухвалити заочне рішення. Позивач та проти розгляду справи без участі відповідача не заперечував та просив ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення позивача,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

З матеріалів справи вбачається,  що 09 червня 2005 року приблизно близько 11 годині 05 хвилин в м.  Києві по вул. С. Скляренка сталася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Форд»,  д.н. 21578КЕ під керуванням відповідача,  який здійснив наїзд на позивача,  що переходив проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу. Вказана вище дорожньо-транспортна пригода сталася з вини ОСОБА_2 ,  внаслідок порушення ним п.18.1,  18.4 Правил дорожнього руху України,  що підтверджується постановою Оболонського районного суду м.  Києва від 09 вересня 2005 року.

Відповідно до висновку судово-медичної експертизи №1149/е від 01 липня 2005 року позивач ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження у вигляді садна м»яких тканин обличчя,  закритий уламчастий перелом обох кісток лівої гомілки.

Відповідно до ч.2  ст.  1187 ЦК України шкода,  завдана джерелом підвищеної небезпеки,  відшкодовується особою,  яка на відповідній правовій підставі (право власності,  інше речове право,  договір підряду,  оренди тощо) володіє транспортним засобом,  механізмом,  іншим об'єктом,  використання,  зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Згідно п.4 Постанови Пленуму ВСУ №6 від 27.03.1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» під володільцем джерела підвищеної небезпеки розуміється юридична особа або громадянин,  що здійснюють експлуатацію джерела підвищеної небезпеки в силу права власності,  повного господарського відання,  оперативного управління або з інших підстав (договору оренди,  довіреності тощо).

Судом встановлено,  що внаслідок скоєння даної дорожньо-транспортної пригоди позивачу було завдано ушкодження його здоров»я,  а саме садна м»яких тканин обличчя,  закритий уламчастий перелом обох кісток лівої гомілки,  що завдало позивачу фізичні страждання,  оскільки він був змушений провести ряд операцій по відновленню ним здоров»я,  що також відобразилося на нормальному життєвому ритмі.

Відповідно до  ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди,  яка полягає у фізичному болю та стражданнях,  яких особа зазнала у зв»язку з пошкодженням здоров»я.

Також суд враховує ту обставину,  що позивач змушений був звертатися до державтоінспекції,  суду,  за юридичною допомогою,  що вимагало додаткових зусиль,  грошових витрат,  часу,  чим також було заподіяно моральну шкоду,  яку суд,  з урахуванням обставин справи,  тривалості порушеного права позивача,  визнає в розмірі 20 000 гривень,  яка підлягає стягненню на його користь з відповідача.

При визначенні розміру моральної шкоди судом також враховано ту обставину,  що дана дорожньо-транспортна пригода сталася на пішохідному переході,  де,  відповідно,  до Правил дорожнього руху,  позивач виконав всі необхідні дії для своєї повної безпеки.

Відповідно до  ст. 1167 ЦК України моральна шкода,  завдана фізичній особі неправомірними діями,  відшкодовується особою,  яка її завдала.

Відповідно до  ст.  88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати,  а саме: державне мито у розмірі 51 гривень,  30 гривень - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та витрати пов»язані з наданням юридичної допомоги в розмірі 250 гривень.

За таких обставин,  суд вважає,  що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного,  керуючись п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №6 від 27.03.1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди»,     ст.  ст.  15,  16,  22,  23,  319,  1166,  1167,  1187 ЦК

України,   ст.  ст.  5,  6,  10,  11,  60,  81,  84,  88,  208,  209,  212-215,  218,  223,  224-226,  228 ЦПК України,  суд,  -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,  заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця м. Київ,  на користь ОСОБА_1,  як відшкодування майнової шкоди - 1881, 88 гривень,  як відшкодування витрат пов»язаних з наданням правової допомоги - 250 гривень, ,  як відшкодування моральної шкоди - 20 000 гривень,  як відшкодування судових витрат: оплата державного мита - 51, 00 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу - 30, 00 а всього 22 212 (двадцять дві тисячі двісті дванадцять) гривень 88 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуто судом,  що його ухвалив,  з письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання зави про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.

  • Номер: 6/594/10/2016
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-807/2008
  • Суд: Борщівський районний суд Тернопільської області
  • Суддя: Тищук М.Ф.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.08.2016
  • Дата етапу: 03.10.2016
  • Номер: 6/314/214/2017
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-807/2008
  • Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
  • Суддя: Тищук М.Ф.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.06.2017
  • Дата етапу: 05.07.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація