Справа № 249/2182/14-ц
У Х В А Л А
іменем України
20 травня 2014 р. м.Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Вірченко О.М.,
при секретарі Грузновій О.М.,
за участю заявниці ОСОБА_1, представника відділу ДВС Шахтарського МРУЮ Плугіна І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції,
встановив:
Заявниця звернулась до суду із скаргою на дії відділу ДВС, мотивуючи свої вимоги наступним. Рішенням Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 27 березня 2013 року з неї на користь ПАТ «Всеукраїнській Акціонерний Банк» стягнуто грошову суму в розмірі 14 203,86 грн., рішення набрало законної сили та звернуто до примусового виконання. Під час звернення до відділення АТ «Ощадний банк» 14 травня 2014 року заявниця дізналась про те, що на її рахунок, відкритий у відділенні, накладено арешт, та отримала копію постанови Шахтарського ДВС про накладання арешту від 10 червня 2013 року. Вважає дії держвиконавця незаконними, просила зобов'язати відділ ДВС зняти арешт з розрахункового рахунку, на який буде надходити пенсія, так як це її єдине джерело доходу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала, пояснила суду, що єдиним її доходом є пенсія, вона хворіє, їй постійно необхідні грошові кошти на придбання ліків. Рахунок, з якого вона просить зняти арешт, було відкрито ще в 1975 році, на ньому є вклади СРСР, до 2012 року на цей рахунок надходила її пенсія. На теперішній час бажає знову перевести пенсію на цей рахунок. Зазначила, що до УПФУ із заявою про переведення пенсії на інший рахунок ще не зверталась, тому що він арештований. Просила задовольнити її заяву.
Представник відділу ДВС Шахтарського МРУЮ просив відмовити в задоволенні вимог ОСОБА_1 з наступних підстав. Заявниця добровільно не виконує рішення суду про стягнення з неї грошової суми. На грошові кошти на рахунки боржника, що знаходяться в усіх банківських установах, державним виконавцем було накладено арешт відповідно до ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження». Ухвалою суду від 25 червня 2013 року було знято арешт з пенсійного рахунку ОСОБА_1, відкритий в ПАТ ВТБ Банк м. Шахтарська. Доказів на підтвердження того, що на рахунок, з якого заявниця просить зняти арешт, є пенсійним, або на нього будуть надходити пенсійні виплати, заявницею не надано. Таким чином, дії держвиконавця відповідали вимогам закону, просив відмовити в задоволенні заяви.
При розгляді справи встановлено, що рішенням Шахтарського міськрайонного суду від 27 березня 2013 року стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Всеукраїнській Акціонерний Банк» грошову суму в розмірі 14 203,86 грн. Рішення суду набрало законної сили і звернено до виконання.
10 червня 2013 року державним виконавцем відділу ДВС Шахтарського МРУЮ було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надано боржнику строк для добровільного виконання до 17 червня 2013 року. Згідно заяви стягувача разом із відкриттям виконавчого провадження було накладено арешт на все майно боржника та карткові рахунки. В добровільному порядку рішення суду не виконано.
Постанова про арешт коштів боржника була направлена сторонам та на виконання банківським установам.
Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно та в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Заходи примусового виконання викладені у ст. 32 Закону, серед яких, зокрема, є звернення стягнення на кошти та інше майно боржника.
Відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження», на кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках, вкладах та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, накладається арешт. Арешт поширюється також на кошти на рахунках, які будуть відкриті після винесення постанови про накладення арешту.
Згідно зі ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження», стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів та стягнення на суму, що не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати. За іншими виконавчими документами державний виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника за письмовою заявою стягувача. Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника державний виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі - підприємцю за місцем отримання боржником відповідних доходів.
Як вбачається із пояснень заявниці, за її добровільною заявою, з її пенсійного рахунку, відкритого в ПАТ ВТБ Банк, проводяться утримання в рахунок виконання рішення суду, а також відраховуються комунальні платежі, пенсію вона отримує саме в цьому банку.
Відомостей, про те, що на рахунок, відкритий у відділенні АТ «Ощадбанк України», надходить пенсія або інші соціальні виплати, а також інформації про те, що ці виплати будуть поступати на цей рахунок в майбутньому, заявницею не надано.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 383 ЦПК України, ст.ст. 11, 52, 68 Закону України «Про виконавче провадження», суд
ухвалив:
В задоволенні скарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя О.М. Вірченко