Справа № 2-625
2008 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2008 року місто Одеса
Київський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого - судді Куриленко О.М.
За участю секретарі - Фірко Ю.В., представника позивача Гнатовського О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна Компанія Одесаобленерго» в особі структурної відокремленої одиниці Іллічівського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за недораховану електричну енергію,
ВСТАНОВИВ:
26. 09. 2007 року представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 з вимогою про стягнення суми заборгованості за невраховану електричну енергію у розмірі 4546,78 гривень, а також витрат по сплаті судового збору у розмірі 51грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у сумі 30 грн.
Свої вимоги мотивував тим, що відповідач є споживачем електричної енергії, яку поставляє Іллічівський район електричних мереж ВАТ «Одесаобленерго». Вказана обставина підтверджується особистим рахунком № 11, на підставі якого ІРЕМ поставляє електроенергію в будинок АДРЕСА_1, де проживає ОСОБА_1.
В результаті проведення представниками ІРЕМ ВАТ «Одесаобленерго» обстеження електроустановок побутових споживачів, на об`єкті споживача, який є відповідачем по справі, був виявлений факт порушення Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року, № 1357 а саме: поза облікове споживання електроенергії від підстанції „Чорноморка”. Електрична енергія споживалась, однак не обліковувалась та не оплачувалась.
На підставі зазначеного порушення року був складений відповідний акт № 204291 від 24.03.2005 року.
У зв`язку з порушенням п.42 ПКЕЕН, згідно п.53 Правил та на підставі розрахунку, виконаного відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4.05.2006 року відповідачу був виписаний рахунок на суму 4546,78 грн., який по теперішній час не оплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив про їх задоволення.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином , заяв щодо відкладання судового засідання від нього до суду не надійшло.
При викладених обставинах суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, який сповіщений про розгляд справи належним чином, від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, ухваливши заочне рішення у справі, зі згодою представника позивача, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, так як надані матеріали є повними і достатніми для розгляду справи у відсутності відповідача.
Відповідно до ст. 225 ЦПК України Київським районним судом м. Одеси була постановлена ухвала про заочний розгляд справи.
Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є споживачем електричної енергії, постачальником якої є Південний район електричних мереж ВАТ «Одесаобленерго», що підтверджується особовим рахунком №11, на підставі якого ІРЕМ поставляє електроенергію в квартиру АДРЕСА_1, де мешкає відповідач.
Згідно до вимог п.42 Правил користування електричною енергією для населення, споживач електричної енергії зобов'язаний: дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; вносити плату за спожиту електричну енергію виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника в уповноваженому банку; надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку та інше.
У відповідності до п.48 Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію; порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку тощо.
Згідно до вимог п.53 Правил користування електричною енергією для населення у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження.
У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач був присутній на засідання комісії по розгляду вказаного акту, з висновками комісії був ознайомлений, квитанції для оплати отримав.
Згідно до вимог ст.27 ЗУ «Про електроенергетику», порушенням в електроенергетиці, зокрема, є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку, порушення правил користування енергією.
Відповідно до розрахунку заподіяних збитків згідно акту № 024019, сума збитків, завданих відповідач позивачем становить 4546,78грн.
Також суд бере до уваги, що вказана сума заборгованості відповідачем сплачена до теперішнього часу не була.
Керуючись ст. 623 ЦК України, ст.27 Закону України «Про електроенергетику»,
п.п. 19,42, 48,53 Правил користування електричною енергією для населення, ст.ст.213-215, 218, 224,225 ЦПК України, суд
ВИРИШИВ:
Позов Відкритого акціонерного товариства «Одесаобленерго» в особі відокремленої одиниці Іллічівського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за недораховану електричну енергію - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Одесаобленерго» в особі відокремленої одиниці Іллічівського району електричних мереж заборгованість за недораховану електричну енергію в сумі 4546.( чотири тисячі п`ять сот сорок шість) гривень 78коп, сплачений судовий збір в розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня оголошення ухвали про залишення заяви без задоволення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду м. Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя