Справа № 1-96/2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 січня 2009 року Зарічний районний суд м.Суми в складі:
головуючого - судді Собини О.І.
при секретарі - Біріній Ю.М.
з участю прокурора - Кулинич Л.С.
потерпілої - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця
м.Ростов-на-Дону РФ, росіянина, громадянина
України, з неповною середньою освітою, не працюючого,
не одруженого, проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1, раніше судимого:
- 17.02.2004 року за ст.309 ч.1 КК України до покарання
у виді виправних робіт на строк 1 рік,
- 05.03.2007 року за ст.ст.309 ч.2, 69, 71, 72 КК України
до покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки 10
днів, постановою суду від 21.04.2008 року
умовно-достроково звільнений на не відбутий
строк 11 місяців 10 днів
за ст.125 ч.1 , 129 ч.1 КК України
В С Т А Н О В И В :
23.10.2008 року близько 15-00 годині ОСОБА_1., знаходячись за місцем свого мешкання в квартирі АДРЕСА_1, вчинив сварку з потерпілою ОСОБА_2., яка є його рідною бабусею, після чого вийшов на балкон через кухню. В той час коли ОСОБА_1. був на балконі, до кухні увійшла бабуся, яка знову почала скаржитись на його дії, при цьому стала мити руки біля мийки. ОСОБА_1., побачивши що його бабуся повернута до нього спиною, вибіг з балкону до кухні, схопив потерпілому обома руками за шию та почав її здавлювати, при цьому висловлюючи на адресу ОСОБА_2 погрози в позбавленні її життя, які вона прийняла реально. В результаті умисних дій ОСОБА_1. потерпілій ОСОБА_2були спричинені легкі тілесні ушкодження в області шиї у вигляді крововиливу 1,5 х 1 см. овальної форми синього кольору.
В судовому засіданні підсудний свою вину визнав в повному обсязі і пояснив, що дійсно 23.10.2008 року прокинувся близько 15-00 , бабуся дала йому їсти голубці. Він пішов з їжею до кімнати і став їсти. В цей час бабуся почала його сварити з приводу того, що він може поїсти і в кухні, а в кімнаті він насмітить. На її слова він схопив стілець разом з тарілкою в якій була їжа, кинув її на підлогу і вийшов курити на балкон. В цей час бабуся перейшла до кухні, стала до нього спиною і почала мити руки, при цьому продовжувала його сварити. Він не витримав і схопив її сзаду рукими за шию і при цьому казав, що задушить її. Потім бабуся його відштовхнула і він припинив свої дії. Просить суворо його не карати.
Потерпіла ОСОБА_2. суду поясила, що дійсно 23.10.2008 року виникла сварка між нею та її онуком ОСОБА_1. і в ході сварки останній підійшов до неї сзаду і схопив руками за шию та здавив її і висловлював на її адресу погрози, а вона руками відштовхнула його від себе. Раніше у них також виникали сварки і вона писала заяви в міліцію на свого онука, який не бажав працювати і знаходився на її утриманні. Просить суворо його не карати.
Таким чином, суд вважає, що вина підсудного повністю доведена і його дії слід кваліфікувати:
- за ст.125 ч.1 КК України , оскільки він умисно заподіяв легкі тілесні ушкодження потерпілій ОСОБА_2.,
- за ст.129 ч.1 КК України, оскільки він погрожував вбивством потерпілій ОСОБА_2 у потерпілої були реальні підстави побоюватись здійснення цієї погрози.
Призначаючи вид та міру покарання суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного та обставини, що обтяжують та пом”якшують відповідальність.
До обставин , що пом”якшують відповідальність суд відносить те, що підсудний повністю визнав свою вину та розкаявся в скоєному, позитивно характеризується за місцем проживання, потерпіла просить суворо його не карати .
Обставин, що обтяжують відповідальність суд не вбачає.
Разом з тим, суд враховує те, що підсудний раніше неодноразово судимий, злочин вчинив в період умовно-дострокового звільнення, належних висновків не зробив, тому суд вважає, що для його виправлення і попередження нових злочинів необхідно і достатньо призначити покарання у виді обмеження волі.
До призначеного за цим вироком покарання на підставі ст.71 КК України суд вважає за необхідне частково приєднати невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі строком на 1 місяць , призначеного вироком Зарічного районного суду м.Суми від 05.03.2007 року.
Запобіжний захід підсудному до вступу вироку в законну силу необхідно залишити підписку про невиїзд.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст.125 ч.1, 129 ч.1 КК України і призначити покарання :
- за ст.125 ч.1 КК України у виді громадських робіт на строк 200 годин,
- за ст. 129 ч.1 КК України у виді обмеження волі на строк один рік.
На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання у виді одного року обмеження волі..
На підставі ст.71 КК України до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі строком на 1 місяць, призначеного вироком Зарічного районного суду м.Суми від 05.03.2007 року і остаточно призначити до відбуття покарання у виді 1 року 1 місяця обмеження волі.
Запобіжний захід залишити підписку про невиїзд.
Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми протягом 15 діб з моменту його проголошення.
СУДДЯ СОБИНА О.І.