Копія
УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД м. КИЄВА
МСП-01601, м. Київ-601, вул. Володимирська, 15
Справа №22К-1394
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2007 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
головуючого : судді Українець Л.Д.
суддів : Білич І.М., Диби В.Г.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського державного морського торговельного порту, третя особа ОСОБА_2 та СК ВАТ «Орадон», про відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, з касаційною скаргою Державного підприємства Маріупольський морський торгівельний порт на рішення Приморського районного суду м. Маріуполя від 5 травня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 12 липня 2005 року,
ВСТАНОВИЛА:
В березні 2004 року ОСОБА_1 звернувся до Приморського районного суду м. Маріуполя з позовом до Маріупольського державного морського торговельного порту і, посилаючись на те, що ОСОБА_3 працюючи в Маріупольському державному морському торговому порту водієм, виконуючи поворот, допустив зіткнення з автомобілем «Форд Сієра», реєстраційний номер НОМЕР_1, внаслідок ДТП причинив автомобілю технічні пошкодження на суму 3105 грн. 68 коп., просив стягнути з відповідача суму не виплаченої матеріальної шкоди 1968 грн. 63 коп., моральної шкоди 3000 грн. та судові витрати: 59 грн. 50 коп. державного мита, та 200 грн. за автотоварознавче дослідження.
Рішенням Приморського районного суду м. Маріуполя від 5 травня 2005 року позов задоволено частково.
Стягнуто з відповідача на користь позивача матеріальну шкоду в сумі 1968 грн. 68 коп., моральну шкоду 1000 грн. , судові витрати 200 грн. за проведення автотоварознавчого дослідження і 51 грн. державного мита, а всього 3219 грн.
Ухвалою апеляційного суду Донецької області від 12 липня 2005 року апеляційна скарга Маріупольського державного морського торговельного порту відхилена, рішення районного суду залишено без змін.
2
У касаційній скарзі Маріупольський державний морський торговельний порт, посилаючись на те, що ці судові рішення є неправильними, постановленими з порушенням норм матеріального і процесуального права, просить їх скасувати та постановити по даній справі нове рішення про відмову позивачеві в задоволенні його позовних вимог.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що вона задоволенню не підлягає з таких підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті та справедливості рішення з одних лише формальних міркувань.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Згідно з положенням ст. 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визначає, що рішення ухваленого з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Встановлено, і це підтверджується матеріалам справи, що оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням матеріального і процесуального права, і доводи касаційної скарги цих висновків суду не спростовують.
Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.
Виходячи з викладеного та керуючись ст. ст. 332, 335 - 337 ЦПК України, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Судоустрій України» щодо забезпечення касаційного розгляду цивільних справ» від 22-02-2007 року № 697 - 5, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Державного підприємства Маріупольський морський торгівельний порт відхилити.
Рішення Приморського районного суду м. Маріуполя від 5 травня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 12 липня 2005 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.