Справа № 6 -31/08
У Х В А Л А
24 листопада 2008 року Красилівський районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Красняка В., при секретарі Нахильчук С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красилові подання подання начальника відділу Державної виконавчої служби Красилівського районного управління юстиції про обмеження ОСОБА_1 виїзду за кордон ,
встановив:
в подані начальник ВДВС Красилівського РУЮ Тимофіїв А.П. просить обмежити ОСОБА_1виїзд за кордон з тих підстав, що останній згідно виданого Красилівським районним судом виконавчого листа №2-1015 від 18.09.2007 року не сплачує аліменти на утримання дитини.
Представник ВДВС Красилівського РУЮ Карнась О.С. в судовому засіданні підтримала подання.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечував проти задоволення подання з тих підстав, що йому нічого не було відомо про відкриття виконавчого провадження, а аліменти не сплачував за браком грошей.
Заслухавши пояснення представника ВДВС Красилівського РУЮ, ОСОБА_1 перевіривши матеріали справи, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню за таких підстав.
Положеннями статті 6 Закону України „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України” встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Оформлення та направлення подань до суду державними виконавцями здійснюється в порядку, визначеному положеннями Цивільного процесуального кодексу України.
Подання готується на бланку відповідного відділу державної виконавчої служби за підписом начальника цього відділу та обов'язково має містити:
назву суду, до якого направляється подання;
відомості про виконавче провадження (найменування, дата, номер виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, назва суду, яким видано виконавчий документ, резолютивна частина рішення, дата відкриття виконавчого провадження);
прізвище, ім'я та по-батькові особи (боржника), дата народження (число, місяць та рік);
обґрунтування ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань;
резолютивна частина подання, у якій мають бути визначені заходи (тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого), назва органів, які мають їх здійснити. У разі тимчасового обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа потрібно зазначати вид паспортного документа (для громадян України - дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, посвідчення особи моряка або посвідчення члена екіпажу; для іноземних громадян та осіб без громадянства - паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства), його серію та номер, а також назву та адресу державного органу, до якого повинен надсилатися вилучений паспортний документ;
як додаток: копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження. За необхідності, до подань державних виконавців можуть додаватися копії інших документів.
При наявності, у поданні також зазначаються адреса проживання та інші відомості про цю особу, які відомі державному виконавцю.
В судовому засіданні встановлено, що подання за начальника відділу ДВС підписано іншою особою. В ньому не вказано назву суду, до якого воно направляється. В подані та доданих до нього матеріалах обґрунтування і докази ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань відсутнє. Незазначені і не надані докази, які підтверджують факт отримання боржником постанови про відкриття виконавчого провадження.
В резолютивній частині подання не визначені заходи (тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого), назва органів, які мають їх здійснити.
На підставі наведеного, керуючись ст.208 ЦПК України, ст.6 Закону України „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України”, листом Міністерства Юстиції України „Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконанні зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів” від 06.06.2008 року № 25-32 /507, суд
ухвалив:
подання начальника відділу Державної виконавчої служби Красилівського районного управління юстиції про обмеження ОСОБА_1 виїзду за кордон залишити без задоволення.
Суддя