Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
справа № 704/1874/13-ц
20.11.2013 Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Дьяченка Д.О.
при секретарі - Табачківській М.М.
розглянувши в попередньому судовому засідання в м. Тальне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дітей, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, зазначивши в позові, що зареєструвала шлюб з відповідачем 20.09.1997 у відділі реєстрації актів громадянського стану Тальнівської райдержадміністрації Черкаської області за актовим записом № 101. Від сумісного подружнього життя мають спільних дітей: дочок - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. Причиною розпаду сім'ї стало те, що між сторонами склалися неприязні відносини, непорозуміння, стосунки погіршилися, намагання зберегти шлюб позитивних результатів не дали. Позивачка вважає, що збереження сім'ї неможливе, шлюб носить формальний характер, його треба припинити, на примирення не згодна. В даний час відповідач відмовляється від утримання дітей, матеріальної допомоги не надає, а тому позивачка просить суд стягувати з нього примусово аліменти на утримання дітей: дочок - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходу щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму в місяць на дитину відповідного віку та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходу щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму в місяць на дитину відповідного віку. Крім того позивачка просить суд стягнути з відповідача на її користь судові витрати по справі.
В судове засідання позивачка не з'явилася, надала заяву, в якій просить розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю, просить позов задовольнити, на примирення не згідна.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги визнає повністю, не заперечує проти задоволення позову, на примирення не згідний.
Виходячи з наведеного, розглянувши заяви сторін, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 20.09.1997 у відділі реєстрації актів громадянського стану Тальнівської райдержадміністрації Черкаської області за актовим записом № 101, від шлюбу мають дочок - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. Між сторонами склалися неприязні відносини, на примирення не згодні, подальше спільне життя і збереження шлюбу може суперечити інтересам сторін та дітей. Діти проживатимуть біля матері, питання майнового характеру між сторонами не виникало.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 відповідач записаний батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, дитина знаходиться на утриманні матері.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 відповідач записаний батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, дитина знаходиться на утриманні матері.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а тому позов підлягає до задоволення повністю.
На підставі ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 229,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, ч. 3, 110-115, 180,182,183 СК України, ст.ст. 6, 8, 10, 60, 130, 174, 208, 214- 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дітей задовольнити.
Шлюб, зареєстрований у відділі реєстрації актів громадянського стану Тальнівської райдержадміністрації Черкаської області за актовим записом № 101 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
Залишити проживати з матір'ю дочок - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Шлюб між сторонами вважати припиненим у день набрання чинності цим рішенням.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно, починаючи з 28.10.2013 і до повноліття дитини, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму в місяць на дитину відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно, починаючи з 28.10.2013 і до повноліття дитини, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму в місяць на дитину відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 114,70 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 229,40 грн.
Рішення в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Тальнівський районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий
- Номер: 2/704/691/13
- Опис: про розірвання шлюбу та стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 704/1874/13-ц
- Суд: Тальнівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Дьяченко Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.10.2013
- Дата етапу: 23.11.2013