ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2014 року Справа № 925/584/14
Господарський суд Черкаської області в особі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Бульбі Н.О., за участю представників сторін:
позивача - Дробницького Ю.І. - за довіреністю,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Надежда Ритейл"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія"
про стягнення 46 817,30 грн. -
ВСТАНОВИВ:
Подано позов про стягнення з відповідача на користь позивача 36284,00 грн. основного боргу, 1462,30 грн. - пені, 9071,00 грн. - штрафу за договором постачання нафтопродуктів по обліковим картам через мережу АЗС №351-ТР від 22.05.2013.
Представник позивача позов на вказану суму підтримав з викладених у заяві підстав та мотивів.
Відповідач, двічі належно повідомлений про час та місце проведення судового засідання, участі свого представника в судовому засіданні не забезпечив, відзиву на позов не подав.
За таких обставин, згідно з ст. 75 ГПК України, справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення представника позивача сторін суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав та мотивів.
Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини. на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Позивач довів, що 22.05.2013 ним та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мрія" укладено договір постачання нафтопродуктів по обліковим картам через мережу АЗС №351-ТР (у подальшому тексті рішення «договір» у відмінках).
Згідно з п. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно зі ст. 627 вказаного Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
За укладеним сторонами договором продавець (позивач за позовом) зобов'язується через мережу АЗС, на підставі відпускних облікових карт, передати у власність покупця (відповідач за позовом) нафтопродукти в асортименті: дизельне пальне, дизельне пальне євро, бензини А-98, А-95, А-95-євро, А-95 ventus, А-92, А-92 turbo, А-80, а також газ пропан-бутан, газ пропан-бутан євро, а покупець зобов'язується провести оплату та прийняти нафтопродукти, по ціні, визначеній в рахунку, на умовах цього договору.
Це підтверджено копією вказаного договору та додатків-специфікацій до нього та не спростовано відповідачем.
Порядок та умови проведення розрахунків встановлені п. 3 вказаного договору.
Згідно з цим пунктом договору відповідач здійснює 100% передоплату за нафтопродукти на протязі 2 банківських днів з моменту отримання рахунку шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок позивача.
Виконуючи умови договору, позивач в грудні 2013 року поставив відповідачеві товар на суму 36284,00 грн., що підтверджено належно засвідченими копіями видаткових накладних та не заперечується відповідачем.
Згідно з ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, а одностороння відмова від зобов'язання, або одностороння зміна його умов не допускається.
Доказів виконання зобов'язань по остаточній оплаті товару відповідач не подав.
За викладених обставин та згідно з вказаними нормами чинного законодавства підлягає стягненню з відповідача на користь позивача борг в сумі 36284,00 грн.
Згідно з положеннями Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" та п.п. 6.2 договору сторін позивачем нарахована та підлягає стягненню з відповідача пеня в розмірі 1462,30 грн.
Пунктом 6.3. договору сторін, з якого виник спір встановлено, що у випадку, якщо термін прострочення покупцем проведення взаєморозрахунків перевищує 10 календарних днів, покупець зобов'язаний сплатити продавцю штраф у розмірі 25% від суми заборгованості протягом 5 робочих днів із дня одержання відповідної письмової вимоги продавця.
Згідно з положеннями статей 549, 625 ЦК України та положень цього пункту договору позивачем нарахований та підлягає стягненню з відповідача штраф у розмірі 9071,00 грн.
Спір виник з вини відповідача, тому судові витрати покладаються судом на нього.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія", Черкаська область, Чорнобаївський район, с. Бакаєве, вул. Кірова, буд. 5, код 32402636, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Надежда Ритейл", м. Полтава, вул. Зіньківська, 19-б, код 38561493, 36284,00 грн. основного боргу, 1462,30 грн. - пені, 9071,00 грн. - штрафу, 1827,00 грн. відшкодування сплаченого судового збору.
Наказ видати.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 16.05.2014.
Суддя В.В. Шумко