Справа №250/1053/14-ц
Номер провадження2-о/250/38/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2014 року м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий суддя Бичков П.Ю.,
при секретарі Костенко Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - трудової книжки, заінтересована особа Управління пенсійного Фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватського району Донецькій області, -
В С Т А Н О В И В :
14 квітня 2014 року заявник ОСОБА_1 звернувся до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області із вищевказаною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - трудової книжки до зацікавленої особи Управління пенсійного Фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватського району Донецькій області, мотивуючи свої вимоги тим, що він - ОСОБА_1, народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Під час навчання у Ясинуватському будівельному технікуму транспортного будівництва по спеціальності виробництво будівельних матеріалів та залізобетонних конструкцій виникла необхідність проходження виробничої практики і він розпочав свою трудову діяльність формовщиком 2-го розряду стуннобетонного цеху на Дарницькому заводі залізобетонних конструкцій. Саме на цьому підприємстві йому перше заповнили трудову книжку 12 травня 1972 року. Під час заповнення трудової книжки його прізвище, ім'я та по батькові записали «ОСОБА_1» хоча вірно було б «ОСОБА_1». Пізніше ним було виявлено помилку,яка була виправлена шляхом закреслення букв анрович на надпису згори букв ОСОБА_1. Вкладиш трудової книжки виписано правильно. При цьому, правильність запису його по батькові підтверджено було на той час під час оформлення його трудової книжки його свідоцтвом про народження. За особистим паспортом, дипломом про освіту у нього прізвище, ім'я, по батькові вказано правильно. Потім тривалий час він працював на різних роботах на підставі вказаної трудової книжки, у яку йому записували відповідні дані про його роботу. В теперішній час він з метою призначення та нарахування йому відповідної пенсії за віком звернувся за місцем його проживання до Управління Пенсійного фонду України по м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області. Однак виявилось, що в його трудовій книжці є помилка у написанні його по батькові та виправлення. Усі інші його дані у документах вказані правильно. В зв'язку з чим він змушений звернутись до суду для встановлення юридичного факту.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 участі не приймав про день та час, місце судового розгляду вищевказаної справи повідомлений належним чином надав заяву про розгляд справи за його відсутністю, задовольнити його вимоги у повному обсязі.
Представник заінтересованої особи - Управління пенсійного Фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватського району Донецькій області в судове засідання не з'явився, надавши письмову заяву з проханням про розгляд справи у їх відсутність, проти заявлених вимог не заперечували.
Суд, вислухавши заявника, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Ст. 10 ч. 3 та ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України передбачено, що кожна із сторін зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх позовних вимог та заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Відповідно до ст. 58 ч. 1, 3 ЦПК України належними є докази, що містять інформацію щодо предмета спору.
Відповідно до статей 234 та 256 ЦПК України, в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав, або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Як видно з паспорту заявника серії НОМЕР_1 виданого Ясинуватським МВ ГУМВС України в Донецькій області від 02 червня 1999 року на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця місто Ясинувата Донецької області (а.с.14).
Згідно свідоцтва про народження виданого 07 травня 1954 року ОСОБА_1, по батькові записано російською мовою «ОСОБА_1» (а.с. 12).
Згідно додатку до трудової книжки серії НОМЕР_2 прізвище ім'я по батькові російською мовою записано «ОСОБА_1» (а.с. 6).
Диплом серії НОМЕР_3 про закінчення Ясинуватського будівельного технікуму транспортного будівництва виданий на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 13).
З огляду на викладене, суд вважає доведеними доводи заявника, що трудова книжка виписана 12 травня 1972 року на ім'я російською мовою записано «ОСОБА_1» виправлено ОСОБА_1, належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановлення даного факту необхідно заявникові для оформлення пенсії.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на той факт, що трудова книжка виписана 12 травня 1972 року дійсно належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Ясинувата Донецької області.
Заявник не вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов'язані із зверненням до суду і розглядом цивільної справи.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 3, 10, 11,15, 57, 58, 59, 209, 212, 214-215, 217, 218, 224-228, 234, 256 Цивільно процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - трудової книжки, заінтересована особа Управління пенсійного Фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватського району Донецькій області - задовольнити повністю.
Встановити факт належності трудової книжки, заповненої 12 травня 1972 року уповноваженою особою відділу кадрів Донецького заводу залізобетонних конструкцій видана російською мовою «ОСОБА_1», з виправленням шляхом закреслення букв андрович на надпис згори букв ОСОБА_1 - фактично належить - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: П. Ю. Бичков